Simple Virtual Tour - en to ar_SA translation catalogue (1610 entries)

en: (filtered from %s total entries)
ar_SA: (تمت تصفيته من إجمالي %s إدخالات)

en: - expires in %s days
ar_SA: - تنتهي الصلاحية في %s يوم

en: -1 to -10 speed clockwise, 1 to 10 speed counterclockwise
ar_SA: من -1 إلى -10 سرعات في اتجاه عقارب الساعة ، من 1 إلى 10 سرعات عكس اتجاه عقارب الساعة

en: 0 to disable autorotate, -1 to -10 speed clockwise, 1 to 10 speed counterclockwise
ar_SA: 0 لتعطيل التدوير التلقائي ، من -1 إلى -10 سرعة في اتجاه عقارب الساعة ، من 1 إلى 10 سرعات عكس اتجاه عقارب الساعة

en: 1. Open tour in a new window
ar_SA: 1. افتح جولة في نافذة جديدة

en: 10 to 100: lower values means faster loading (poor quality), higher value means slow loading (high quality). 100 to disable compression.
ar_SA: من 10 إلى 100: تعني القيم المنخفضة تحميلًا أسرع (جودة رديئة) ، وتعني القيمة الأعلى تحميلًا بطيئًا (جودة عالية). 100 لتعطيل الضغط.

en: 16:9 Flat Image
ar_SA: 16: 9 صورة مسطحة

en: 180 Horizontal Panorama
ar_SA: 180 بانوراما أفقية

en: 2. Click the button Open screencast app
ar_SA: 2. انقر فوق الزر فتح تطبيق screencast

en: 3. Record your screen by selecting the open window
ar_SA: 3. سجل شاشتك عن طريق تحديد النافذة المفتوحة

en: 360 Horizontal Panorama
ar_SA: 360 أفقي بانوراما

en: 360 Video
ar_SA: 360 فيديو

en: 360 Video Tour
ar_SA: 360 جولة فيديو

en: 3D VIEW
ar_SA: عرض ثلاثي الأبعاد

en: 3D View
ar_SA: عرض ثلاثي الأبعاد

en: 3d Transform
ar_SA: تحويل ثلاثي الأبعاد

en: 3d model can be rotated
ar_SA: يمكن استدارة نموذج ثلاثي الأبعاد

en: 4. Upload the recorded video
ar_SA: 4. تحميل الفيديو المسجل

en: 4:3 Flat Image
ar_SA: 4: 3 صورة مسطحة

en: A Tour is created
ar_SA: تم إنشاء جولة

en: A new user is registered
ar_SA: تم تسجيل مستخدم جديد

en: A not fully equirectangular and 360 degree image was detected. Please adjust the position settings for correct viewing.
ar_SA: تم الكشف عن صورة غير متساوية بشكل كامل و 360 درجة. يرجى ضبط إعدادات الموضع للعرض الصحيح.

en: ACTIVATE
ar_SA: تفعيل

en: ADD / SAVE features are disabled.
ar_SA: تم تعطيل ميزات ADD / SAVE.

en: ADD / UPDATE
ar_SA: إضافة / تحديث

en: ADD ACTION
ar_SA: إضافة إجراء

en: ADD MARKER
ar_SA: إضافة علامة

en: ADD PLAN
ar_SA: إضافة خطة

en: ADD POI
ar_SA: إضافة نقطة مهمة

en: ADD ROOM
ar_SA: إضافة غرفة

en: ADD THIS MARKER
ar_SA: أضف هذا المحدد

en: ADD TO CART
ar_SA: أضف إلى السلة

en: ADD USER
ar_SA: إضافة مستخدم

en: ADMINISTRATOR
ar_SA: مدير

en: ADVERTISEMENTS
ar_SA: الإعلانات

en: API Sample Code
ar_SA: كود عينة API

en: APPLY BLUR
ar_SA: تطبيق طمس

en: APPLY PRESET
ar_SA: تطبيق الإعداد المسبق

en: APPLY STYLE TO ALL
ar_SA: تطبيق الأسلوب على الجميع

en: AUTO SAVE
ar_SA: حفظ تلقائي

en: Accepted only 360 degree videos in MP4 format.
ar_SA: يتم قبول مقاطع الفيديو بنطاق 360 درجة فقط بتنسيق MP4.

en: Accepted only images in JPG/PNG format.
ar_SA: الصور المقبولة فقط بتنسيق JPG / PNG.

en: Accepted only lottie file in Json format.
ar_SA: تم قبول ملف lottie فقط بتنسيق Json.

en: Account
ar_SA: الحساب

en: Action
ar_SA: الإجراء

en: Action required
ar_SA: الإجراء مطلوب

en: Actions
ar_SA: إجراءات

en: Activated
ar_SA: فعال شد

en: Activation mail - Body
ar_SA: بريد التفعيل - الهيئة

en: Activation mail - Subject
ar_SA: بريد التفعيل - الموضوع

en: Active
ar_SA: نشط

en: Active (expiring)
ar_SA: نشط (منتهي الصلاحية)

en: Active until
ar_SA: نشط حتى

en: Actual payment method:
ar_SA: طريقة الدفع الفعلية:

en: Actual plan
ar_SA: الخطة الفعلية

en: Add
ar_SA: إضافة

en: Add Category
ar_SA: إضافة صنف

en: Add Marker
ar_SA: أضف علامة

en: Add New Preset
ar_SA: إضافة إعداد مسبق جديد

en: Add POI
ar_SA: أضف POI

en: Add Room
ar_SA: أضف غرفة

en: Add all the currencies in the section <b>SUPPORTED CURRENCIES</b>
ar_SA: أضف جميع العملات في قسم العملات <b>المدعومة</b>

en: Add new preset
ar_SA: إضافة إعداد مسبق جديد

en: Add your domain <b>%s</b> in the <b>Domain</b> field of the section <b>DEFAULT WEBSITE DOMAIN</b>
ar_SA: أضف مجالك <b>%s</b> في <b>حقل "المجال"</b> في القسم "نطاق <b>الموقع الافتراضي"</b>

en: Address
ar_SA: العنوان

en: Administrator
ar_SA: مدير

en: Advertisements
ar_SA: الإعلانات

en: All
ar_SA: الكل

en: All Categories
ar_SA: جميع الأقسام

en: All Users
ar_SA: جميع المستخدمين

en: All requirements are met.
ar_SA: تم استيفاء جميع المتطلبات.

en: Allow Pitch
ar_SA: السماح بإعلان

en: Allow Zoom
ar_SA: السماح بالتكبير

en: Already have an account? Login!
ar_SA: هل لديك حساب؟ تسجيل الدخول!

en: Alternatively, try to fix with these presets:
ar_SA: بدلاً من ذلك ، حاول الإصلاح باستخدام هذه الإعدادات المسبقة:

en: Altitude
ar_SA: ارتفاع

en: An account linked to the email %s was not found, do you want to register a new one?
ar_SA: لم يتم العثور على حساب مرتبط بالبريد الإلكتروني %s ، هل تريد تسجيل حساب جديد؟

en: An error has occured.
ar_SA: حدث خطأ.

en: An error has occurred, please try again later
ar_SA: حصل خطأ. الرجاء المحاوله مرة اخرى

en: An error has occurred:
ar_SA: حدث خطأ:

en: And finally let's preview the tour you just created. Click on the menu item <b>Preview</b>
ar_SA: وأخيرًا ، دعنا نعاين الجولة التي أنشأتها للتو. انقر فوق <b>معاينة عنصر القائمة</b>

en: Animation
ar_SA: مربع التمرير سرعة الحركة (مللي ثانية)

en: Animation duration (ms)
ar_SA: مدة الرسوم المتحركة (مللي ثانية)

en: Annotation
ar_SA: حاشية. ملاحظة

en: Annotation Description
ar_SA: وصف الشرح

en: Annotation Title
ar_SA: عنوان التعليق التوضيحي

en: Annotations
ar_SA: شروح

en: Application Name
ar_SA: اسم التطبيق

en: Apply
ar_SA: تطبيق

en: Apply Preset
ar_SA: تطبيق الإعداد المسبق

en: Apply Preset to all Rooms
ar_SA: تطبيق الإعداد المسبق على جميع الغرف

en: Apply Preset to this Room
ar_SA: تطبيق الإعداد المسبق على هذه الغرفة

en: Apply to all
ar_SA: تنطبق على الجميع

en: Arabic
ar_SA: عربى

en: Are you sure you want to apply the preset?
ar_SA: هل أنت متأكد أنك تريد تطبيق الإعداد المسبق؟

en: Are you sure you want to apply these settings to all existing POIs by overwriting them?
ar_SA: هل أنت متأكد من أنك تريد تطبيق هذه الإعدادات على جميع النقاط المهمة الموجودة عن طريق الكتابة فوقها؟

en: Are you sure you want to apply these settings to all existing markers by overwriting them?
ar_SA: هل أنت متأكد من أنك تريد تطبيق هذه الإعدادات على جميع العلامات الموجودة عن طريق الكتابة فوقها؟

en: Are you sure you want to apply this preset to all the rooms of this Virtual Tour?
ar_SA: هل أنت متأكد أنك تريد تطبيق هذا الإعداد المسبق على جميع غرف هذه الجولة الافتراضية؟

en: Are you sure you want to cancel this upload?
ar_SA: هل أنت متأكد أنك تريد إلغاء هذا التحميل؟

en: Are you sure you want to cancel your current subscription?
ar_SA: هل أنت متأكد أنك تريد إلغاء اشتراكك الحالي؟

en: Are you sure you want to change your subscription?
ar_SA: هل أنت متأكد أنك تريد تغيير اشتراكك؟

en: Are you sure you want to create a tour containing sample data?
ar_SA: هل أنت متأكد من أنك تريد إنشاء جولة تحتوي على بيانات نموذجية؟

en: Are you sure you want to delete the advertisement?
ar_SA: هل أنت متأكد أنك تريد حذف الإعلان؟

en: Are you sure you want to delete the entire map and all the points?
ar_SA: هل أنت متأكد أنك تريد حذف الخريطة بأكملها وجميع النقاط؟

en: Are you sure you want to delete the entire virtual tour, included rooms, markers, pois and map?
ar_SA: هل أنت متأكد من أنك تريد حذف الجولة الافتراضية بأكملها ، والغرف المضمنة ، وعلامات التحديد ، ونقاط الوظيفة ، والخريطة؟

en: Are you sure you want to delete the map point?
ar_SA: هل أنت متأكد أنك تريد حذف نقطة الخريطة؟

en: Are you sure you want to delete the marker?
ar_SA: هل أنت متأكد أنك تريد حذف العلامة؟

en: Are you sure you want to delete the poi?
ar_SA: هل أنت متأكد أنك تريد حذف نقطة الاهتمام؟

en: Are you sure you want to delete the preset?
ar_SA: هل أنت متأكد أنك تريد حذف الإعداد المسبق؟

en: Are you sure you want to delete the product?
ar_SA: هل أنت متأكد أنك تريد حذف المنتج؟

en: Are you sure you want to delete the room?
ar_SA: هل أنت متأكد أنك تريد حذف الغرفة؟

en: Are you sure you want to delete the showcase?
ar_SA: هل أنت متأكد أنك تريد حذف الواجهة؟

en: Are you sure you want to delete the user?
ar_SA: هل أنت متأكد أنك تريد حذف المستخدم؟

en: Are you sure you want to delete this category?
ar_SA: هل أنت متأكد أنك تريد حذف هذه الفئة؟

en: Are you sure you want to delete?
ar_SA: هل أنت متأكد أنك تريد حذف؟

en: Are you sure you want to download the virtual tour?
ar_SA: هل أنت متأكد أنك تريد تنزيل الجولة الافتراضية؟

en: Are you sure you want to duplicate the entire virtual tour?
ar_SA: هل أنت متأكد أنك تريد تكرار الجولة الافتراضية بأكملها؟

en: Are you sure you want to duplicate the poi?
ar_SA: هل أنت متأكد من أنك تريد تكرار البوي؟

en: Are you sure you want to duplicate the room?
ar_SA: هل أنت متأكد أنك تريد تكرار الغرفة؟

en: Are you sure you want to end this live session?
ar_SA: هل أنت متأكد أنك تريد إنهاء هذه الجلسة الحية؟

en: Are you sure you want to end this live session? The link generated will be invalidated.
ar_SA: هل أنت متأكد أنك تريد إنهاء هذه الجلسة الحية؟ سيتم إبطال الرابط الذي تم إنشاؤه.

en: Are you sure you want to exit the tour creation wizard?
ar_SA: هل أنت متأكد أنك تريد الخروج من معالج إنشاء الجولة؟

en: Are you sure you want to reactivate your canceled subscription?
ar_SA: هل أنت متأكد أنك تريد إعادة تنشيط اشتراكك الملغي؟

en: Are you sure you want to remove action from room's presentation?
ar_SA: هل أنت متأكد أنك تريد إزالة الحدث من العرض التقديمي للغرفة؟

en: Are you sure you want to remove room and all its actions from presentation?
ar_SA: هل أنت متأكد من أنك تريد إزالة الغرفة وجميع إجراءاتها من العرض؟

en: Are you sure you want to reset all forms data for this virtual tour?
ar_SA: هل أنت متأكد من أنك تريد إعادة تعيين جميع بيانات النماذج لهذه الجولة الافتراضية؟

en: Are you sure you want to reset all leads for this virtual tour?
ar_SA: هل أنت متأكد أنك تريد إعادة تعيين جميع العملاء المتوقعين لهذه الجولة الافتراضية؟

en: Are you sure you want to reset all statistics for this virtual tour?
ar_SA: هل أنت متأكد أنك تريد إعادة تعيين كافة الإحصائيات لهذه الجولة الافتراضية؟

en: Are you sure you want to restore the original image?
ar_SA: هل أنت متأكد أنك تريد استعادة الصورة الأصلية؟

en: Are you sure you want to save this preset?
ar_SA: هل أنت متأكد أنك تريد حفظ هذا الإعداد المسبق؟

en: Are you sure you want to update the preset?
ar_SA: هل أنت متأكد أنك تريد تحديث الإعداد المسبق؟

en: Are you sure? the contents of this element will be lost!
ar_SA: هل أنت متأكد؟ ستفقد محتويات هذا العنصر!

en: Arrows Prev/Next
ar_SA: الأسهم السابق / التالي

en: Arrows Room's List Slider
ar_SA: المنزلق قائمة غرفة الأسهم

en: Assign
ar_SA: تعيين

en: Assigned Plans
ar_SA: الخطط المعينة

en: Assigned Virtual Tours
ar_SA: الجولات الافتراضية المعينة

en: Associate a valid e-mail address to this account.
ar_SA: إقران عنوان بريد إلكتروني صالح بهذا الحساب.

en: Attention: all the virtual tours assigned to this user will be deleted!!!
ar_SA: تنبيه: سيتم حذف جميع الجولات الافتراضية المخصصة لهذا المستخدم !!!

en: Audio
ar_SA: صوت

en: Audio MP3
ar_SA: صوت MP3

en: Audio embedded
ar_SA: الصوت مضمن

en: Author
ar_SA: المؤلف

en: Auto Assign
ar_SA: انتقاء ذاتي

en: Auto Close
ar_SA: على مقربة السيارات

en: Auto Open
ar_SA: فتح تلقائي

en: Auto Rotation
ar_SA: دوران تلقائي

en: Auto start
ar_SA: بدء تلقائي

en: AutoRotate inactivity
ar_SA: تدوير تلقائي للخمول

en: AutoRotate speed
ar_SA: سرعة التدوير التلقائي

en: Autoclose
ar_SA: على مقربة السيارات

en: Automatic Presentation
ar_SA: عرض تلقائي

en: Automatically assigns to new virtual tours
ar_SA: يعيّن تلقائيًا للجولات الافتراضية الجديدة

en: Autoplay
ar_SA: تشغيل تلقائي

en: Autoplay (seconds)
ar_SA: التشغيل التلقائي (بالثواني)

en: Autoplay Audio
ar_SA: التشغيل التلقائي للصوت

en: Autorotate Inactivity
ar_SA: التدوير التلقائي الخمول

en: Autorotate Speed
ar_SA: سرعة التدوير الأوتوماتيكي

en: Avatar
ar_SA: الصورة الرمزية

en: BACK TO ROOM
ar_SA: العودة إلى الغرفة

en: BULK
ar_SA: حجم

en: BUY
ar_SA: يشترى

en: Back
ar_SA: خلف

en: Back to Dashboard
ar_SA: رجوع إلى لوحة القيادة

en: Back to Login
ar_SA: العودة إلى تسجيل الدخول

en: Background
ar_SA: صورة الخلفية

en: Background Color
ar_SA: لون الخلفية

en: Background Image
ar_SA: الصورة الخلفية

en: Background Music
ar_SA: خلفيه موسيقية

en: Background Opacity
ar_SA: تعتيم الخلفية

en: Background Removal
ar_SA: إزالة الخلفية

en: Background Song Volume
ar_SA: حجم أغنية الخلفية

en: Background Video
ar_SA: فيديو الخلفية

en: Banner image
ar_SA: صورة بانر

en: Be sure to perform a full manual backup of your current files and database before upgrading.
ar_SA: تأكد من إجراء نسخ احتياطي يدوي كامل لملفاتك الحالية وقاعدة البيانات قبل الترقية.

en: Blank
ar_SA: فارغ

en: Blur
ar_SA: ضباب

en: Border
ar_SA: الحدود

en: Border Color
ar_SA: لون الحدود

en: Bottom
ar_SA: اسفل

en: Bottom Left
ar_SA: اسفل اليسار

en: Bottom Right
ar_SA: أسفل اليمين

en: Bounce
ar_SA: وثب، ارتداد

en: Box (Hover)
ar_SA: مربع (تحوم)

en: Box (click)
ar_SA: مربع (انقر)

en: Box Position
ar_SA: موضع الصندوق

en: Branding
ar_SA: بناء العلامة التجارية

en: Brightness
ar_SA: الإضاءه

en: Bulk map's create
ar_SA: إنشاء خريطة مجمعة

en: Bulk room's create
ar_SA: إنشاء غرفة كبيرة الحجم

en: Button
ar_SA: زر

en: CANCEL
ar_SA: إلغاء

en: CATEGORIES
ar_SA: التصنيفات

en: CHANGE
ar_SA: يتغيرون

en: CHANGE PASSWORD
ar_SA: تغيير كلمة المرور

en: CHECK
ar_SA: التحقق من

en: CLEAR DRAW
ar_SA: رسم واضح

en: CONTENTS
ar_SA: محتويات

en: CREATE
ar_SA: إنشاء

en: CREATE 360 VIDEO
ar_SA: إنشاء فيديو 360

en: CREATE NEW MAP
ar_SA: إنشاء خريطة جديدة

en: CREATE NEW ROOM
ar_SA: إنشاء غرفة جديدة

en: CSS Class
ar_SA: كلاس CSS

en: CUSTOMER
ar_SA: عميل

en: Call to Action Link
ar_SA: رابط الحث على اتخاذ إجراء

en: Callback Url
ar_SA: عاود الاتصال بالعنوان

en: Can't upgrade, please enable php zip extension.
ar_SA: لا يمكن الترقية ، يرجى تمكين php zip extension.

en: Cancel
ar_SA: إلغاء

en: Cancel Subscription
ar_SA: إلغاء الاشتراك

en: Cancel upload
ar_SA: إلغاء التحميل

en: Cancelled plan
ar_SA: الخطة الملغاة

en: Cart
ar_SA: العربة

en: Categories
ar_SA: الاقسام

en: Category
ar_SA: تصنيف

en: Center
ar_SA: وسط

en: Change
ar_SA: تغيير

en: Change Password
ar_SA: تغيير كلمة المرور

en: Change Plan
ar_SA: خطة التغيير

en: Change Subscription
ar_SA: تغيير الاشتراك

en: Change password
ar_SA: تغيير كلمة المرور

en: Change the view
ar_SA: تغيير العرض

en: Changed plan
ar_SA: الخطة المتغيرة

en: Changelog
ar_SA: التغيير

en: Chat
ar_SA: محادثة

en: Check Requirements
ar_SA: تحقق من المتطلبات

en: Check your inbox for the verification code.
ar_SA: تحقق من صندوق الوارد الخاص بك للحصول على رمز التحقق.

en: Checkbox
ar_SA: مربع الاختيار

en: Chinese Simplified
ar_SA: الصينية المبسطة

en: Chinese Traditional (Hong Kong)
ar_SA: الصينية التقليدية (هونج كونج)

en: Chinese Traditional (Taiwan)
ar_SA: الصينية التقليدية (تايوان)

en: Choose
ar_SA: أختر

en: Choose a Product
ar_SA: اختر منتجًا

en: Choose a pricing plan
ar_SA: اختر خطة التسعير

en: Choose file
ar_SA: اختر ملف

en: City
ar_SA: المدينة

en: Click Anywhere
ar_SA: انقر في أي مكان

en: Click here to change your plan
ar_SA: انقر هنا لتغيير خطتك

en: Click on <b>Create New Tax</b> a make sure to check <b>Included in price</b>
ar_SA: انقر فوق <b>إنشاء ضريبة جديدة</b> وتأكد من تحديد <b>السعر مشمول</b>

en: Click on button <b>Create</b>
ar_SA: انقر فوق الزر <b>إنشاء</b>

en: Click on the <b>plus</b> icon
ar_SA: انقر فوق أيقونة <b>زائد</b>

en: Click on the image to start drawing the shape of blur
ar_SA: انقر على الصورة لبدء رسم شكل التمويه

en: Click on the menu item <b>List Tours</b>
ar_SA: انقر فوق عنصر القائمة " <b>قائمة الجولات"</b>

en: Click on the menu item <b>Markers</b>
ar_SA: انقر فوق عنصر القائمة <b>علامات</b>

en: Click on the menu item <b>Rooms</b>
ar_SA: انقر فوق عنصر القائمة <b>الغرف</b>

en: Click on the menu item <b>Virtual Tours</b>
ar_SA: انقر فوق عنصر القائمة <b>جولات افتراضية</b>

en: Click the button <b>Add</b> to create the marker
ar_SA: انقر فوق الزر " <b>إضافة"</b> لإنشاء العلامة

en: Client Id
ar_SA: معرف العميل (id)

en: Client Secret
ar_SA: سر العميل

en: Close
ar_SA: إغلاق

en: Collected Data
ar_SA: البيانات التي تم جمعها

en: Color
ar_SA: اللون

en: Commands
ar_SA: أوامر

en: Company
ar_SA: الشركة

en: Compass North
ar_SA: البوصلة الشمالية

en: Compress images quality
ar_SA: ضغط جودة الصور

en: Confetti
ar_SA: قصاصات ورق ملون

en: Configure Checkout & Cart
ar_SA: تكوين Checkout & Cart

en: Configure Regional Settings
ar_SA: تكوين الإعدادات الإقليمية

en: Configure Taxes
ar_SA: تكوين الضرائب

en: Configure your domain
ar_SA: تكوين المجال الخاص بك

en: Congratulations, your first room has been created, now create the second one
ar_SA: تهانينا ، لقد تم إنشاء غرفتك الأولى ، والآن قم بإنشاء الغرفة الثانية

en: Congratulations, your marker has been created
ar_SA: تهانينا ، تم إنشاء العلامة الخاصة بك

en: Congratulations, your second room has been created, now let's look at how to create a marker to navigate from one to the other
ar_SA: تهانينا ، لقد تم إنشاء غرفتك الثانية ، فلنلقِ نظرة الآن على كيفية إنشاء علامة للتنقل من غرفة إلى أخرى

en: Connect a payment gateway
ar_SA: قم بتوصيل بوابة الدفع

en: Contact E-Mail
ar_SA: تواصل بالبريد الاكتروني

en: Contact Us
ar_SA: اتصل بنا

en: Content
ar_SA: المحتوى

en: Content - Audio MP3 Link or upload Audio MP3
ar_SA: المحتوى - رابط صوتي MP3 أو تحميل صوت MP3

en: Content - Html
ar_SA: المحتوى - Html

en: Content - Image Link
ar_SA: المحتوى - رابط الصورة

en: Content - Link
ar_SA: المحتوى - الارتباط

en: Content - Link (external)
ar_SA: المحتوى - ارتباط (خارجي)

en: Content - Link or upload Image
ar_SA: المحتوى - رابط أو تحميل صورة

en: Content - Link or upload Json
ar_SA: المحتوى - ربط أو تحميل Json

en: Content - Mixed
ar_SA: المحتوى - مختلط

en: Content - Object 3D
ar_SA: المحتوى - كائن ثلاثي الأبعاد

en: Content - Panorama Image
ar_SA: المحتوى - صورة بانوراما

en: Content - Product
ar_SA: المحتوى - المنتج

en: Content - Text
ar_SA: المحتوى - النص

en: Content - Video 360 MP4
ar_SA: المحتوى - فيديو 360 MP4

en: Content - Youtube/Vimeo Link or upload Video MP4
ar_SA: المحتوى - رابط Youtube / Vimeo أو تحميل فيديو MP4

en: Content Item 1
ar_SA: عنصر المحتوى 1

en: Content Item 2
ar_SA: عنصر المحتوى 2

en: Content Item 3
ar_SA: عنصر المحتوى 3

en: Continue
ar_SA: أنقر هنا للإستمرار

en: Contrast
ar_SA: تفاوت

en: Controls
ar_SA: ﻢﻜﺤﺘﻟﺍ

en: Country
ar_SA: الدولة

en: Create
ar_SA: إنشاء

en: Create Account
ar_SA: إنشاء حساب

en: Create Maps
ar_SA: إنشاء الخرائط

en: Create Markers
ar_SA: إنشاء علامات

en: Create POIs
ar_SA: إنشاء نقاط الاهتمام

en: Create Rooms
ar_SA: إنشاء الغرف

en: Create an Account
ar_SA: إنشاء حساب

en: Create an Account!
ar_SA: انشئ حساب!

en: Create an account on
ar_SA: إنشاء حساب على

en: Creating Maps
ar_SA: إنشاء الخرائط

en: Creating Rooms
ar_SA: إنشاء الغرف

en: Creating a Marker
ar_SA: إنشاء علامة

en: Creating a New Tour
ar_SA: إنشاء جولة جديدة

en: Creating blur effect in progress, please wait ...
ar_SA: جارٍ إنشاء تأثير التمويه ، الرجاء الانتظار ...

en: Creating the first Room
ar_SA: خلق الغرفة الأولى

en: Creating the second Room
ar_SA: إنشاء الغرفة الثانية

en: Cron Job
ar_SA: وظيفة كرون

en: Currency
ar_SA: عملة

en: Current HFOV
ar_SA: HFOV الحالي

en: Current Plan
ar_SA: الخطة العالية

en: Current Subscription
ar_SA: الاشتراك الحالي

en: Current Subscription (Canceled)
ar_SA: الاشتراك الحالي (ملغى)

en: Current Version
ar_SA: النسخة الحالية

en: Current status
ar_SA: الحالة الراهنة

en: Custom Backend CSS
ar_SA: CSS الخلفية المخصصة

en: Custom Features
ar_SA: الميزات المخصصة

en: Custom HTML
ar_SA: HTML مخصص

en: Custom HTML Footer
ar_SA: تذييل HTML مخصص

en: Custom HTML Header
ar_SA: رأس HTML مخصص

en: Custom Icons
ar_SA: الرموز المخصصة

en: Custom Icons Library
ar_SA: مكتبة الرموز المخصصة

en: Custom Showcase CSS
ar_SA: واجهة عرض مخصصة CSS

en: Custom Text
ar_SA: نص متخصص

en: Custom Viewer CSS
ar_SA: عارض مخصص CSS

en: Custom Viewer JS
ar_SA: عارض مخصص JS

en: Customer
ar_SA: العملاء

en: Czech
ar_SA: التشيكية

en: DASHBOARD
ar_SA: لوحة القيادة

en: DEACTIVATE
ar_SA: تعطيل

en: DELETE
ar_SA: حذف

en: DELETE IMAGE
ar_SA: حذف صورة

en: DELETE LOGO
ar_SA: حذف الشعار

en: DELETE VIDEO
ar_SA: حذف الفيديو

en: DEMO MODE
ar_SA: الوضع التجريبي

en: DOWNLOAD
ar_SA: تحميل

en: DRAG TO CHANGE POSITION
ar_SA: اسحب لتغيير الوضع

en: DUPLICATE
ar_SA: مكرر

en: Dashboard
ar_SA: لوحة المؤشرات

en: Date
ar_SA: التاريخ

en: Date - From
ar_SA: التاريخ من

en: Date - To
ar_SA: التاريخ - إلى

en: Deactivated
ar_SA: معطل

en: Default
ar_SA: الافتراضي

en: Default Language
ar_SA: اللغة الافتراضية

en: Default Markers LookAt
ar_SA: علامات البحث الافتراضية

en: Default Markers Style
ar_SA: نمط العلامات الافتراضي

en: Default POIs Style
ar_SA: نمط نقاط الاهتمام الافتراضي

en: Default Plan
ar_SA: الخطة الافتراضية

en: Default Room
ar_SA: الغرفة الافتراضية

en: Default view
ar_SA: العرض الافتراضي

en: Delete
ar_SA: حذف

en: Delete Advertisement
ar_SA: حذف إعلان

en: Delete Category
ar_SA: حذف الفئة

en: Delete Map
ar_SA: حذف الخريطة

en: Delete Map Point
ar_SA: حذف Map Point

en: Delete Maps
ar_SA: حذف الخرائط

en: Delete Marker
ar_SA: حذف علامة

en: Delete Markers
ar_SA: حذف العلامات

en: Delete POI
ar_SA: حذف POI

en: Delete POIs
ar_SA: حذف النقاط المهمة

en: Delete Preset
ar_SA: حذف الإعداد المسبق

en: Delete Product
ar_SA: حذف المنتج

en: Delete Room
ar_SA: حذف الغرفة

en: Delete Rooms
ar_SA: حذف الغرف

en: Delete Showcase
ar_SA: حذف الواجهة

en: Delete User
ar_SA: حذف کاربر

en: Delete Virtual Tour
ar_SA: حذف جولة افتراضية

en: Depth
ar_SA: عمق

en: Description
ar_SA: الوصف

en: Deselect All
ar_SA: لغو انتخاب همه

en: Desktop
ar_SA: سطح مكتب

en: Details
ar_SA: التفاصيل

en: Device Orientation
ar_SA: اتجاه الجهاز

en: Different plans let you limit your customers to create a certain number of Virtual Tours, Rooms, Markers and POIs. The default Unlimited's plan has no limits.
ar_SA: تتيح لك الخطط المختلفة تقييد عملائك لإنشاء عدد معين من الجولات الافتراضية ، والغرف ، وعلامات التمييز ، والنقاط المهمة. خطة Unlimited الافتراضية ليس لها حدود.

en: Disabled
ar_SA: معطل

en: Disk Space Used
ar_SA: مساحة القرص المستخدمة

en: Displays the original panorama
ar_SA: يعرض الصورة البانورامية الأصلية

en: Do not close this window!
ar_SA: لا تغلق هذه النافذة!

en: Do you want to join the live session with video or audio only?
ar_SA: هل تريد الانضمام إلى الجلسة المباشرة بالفيديو أو الصوت فقط؟

en: Double click
ar_SA: نقرتين متتاليتين

en: Down command
ar_SA: قيادة لأسفل

en: Down response
ar_SA: استجابة أسفل

en: Download
ar_SA: تحميل

en: Download Tour
ar_SA: تحميل جولة

en: Download Virtual Tour
ar_SA: قم بتنزيل Virtual Tour

en: Download and Update
ar_SA: نزل وحدث

en: Drag Enabled when Device Orientation On
ar_SA: تم تمكين السحب عند تشغيل اتجاه الجهاز

en: Drag and drop rooms into categories or up/down to change its order
ar_SA: قم بسحب الغرف وإفلاتها في فئات أو لأعلى / لأسفل لتغيير ترتيبها

en: Drag the view and center the white cursor at the position where you want to add the marker
ar_SA: اسحب العرض وقم بتوسيط المؤشر الأبيض في الموضع الذي تريد إضافة العلامة فيه

en: Drag the view to set the starting position belongs to this marker. Only works if 'Same Azimuth' is disabled.
ar_SA: اسحب العرض لتعيين موضع البداية الذي ينتمي إلى هذه العلامة. يعمل فقط إذا تم تعطيل "نفس السمت".

en: Drop files or click here to upload
ar_SA: قم بإسقاط الملفات أو انقر هنا للتحميل

en: Duplicate POI
ar_SA: POI مكررة

en: Duplicate Room
ar_SA: غرفة مكررة

en: Duplicate Virtual Tour
ar_SA: جولة افتراضية مكررة

en: Duration Slide
ar_SA: شريحة المدة

en: Dutch
ar_SA: هولندي

en: E-Mail
ar_SA: البريد الإلكتروني

en: E-mail
ar_SA: البريد الإلكتروني

en: E-mail address already in use!
ar_SA: البريد الالكتروني تم استعماله مسبقا!

en: E-mail already registered!
ar_SA: البريد الإلكتروني مسجل مسبقا!

en: EDIT
ar_SA: تعديل

en: EDIT ADVERTISEMENT
ar_SA: تحرير الإعلان

en: EDIT BLUR
ar_SA: تحرير طمس

en: EDIT MAP
ar_SA: تحرير الخريطة

en: EDIT MARKERS
ar_SA: تحرير العلامات

en: EDIT NEXT ROOM
ar_SA: تحرير الغرفة التالية

en: EDIT POIs
ar_SA: تحرير النقاط المهمة

en: EDIT PREVIOUS ROOM
ar_SA: تحرير الغرفة السابقة

en: EDIT PRODUCT
ar_SA: تحرير المنتج

en: EDIT PROFILE
ar_SA: تعديل الملف الشخصي

en: EDIT ROOM
ar_SA: تحرير غرفة

en: EDIT SHOWCASE
ar_SA: تحرير العرض

en: EDIT THUMBNAIL
ar_SA: تحرير الصورة المصغرة

en: EDIT USER
ar_SA: تحرير العضو

en: EDIT VIRTUAL TOUR
ar_SA: تحرير جولة افتراضية

en: EDITOR
ar_SA: محرر

en: EDITOR 3D VIEW
ar_SA: عرض محرر 3D

en: EDITOR UI
ar_SA: محرر واجهة المستخدم

en: ENABLE AUDIO?
ar_SA: تمكين الصوت؟

en: ENABLE DEVICE ORIENTATION?
ar_SA: تمكين توجيه الجهاز؟

en: Edit
ar_SA: تحرير

en: Edit Maps
ar_SA: تحرير الخرائط

en: Edit Markers
ar_SA: تحرير العلامات

en: Edit POIs
ar_SA: تحرير النقاط المهمة

en: Edit Plan
ar_SA: تعديل الخطة

en: Edit Rooms
ar_SA: تحرير الغرف

en: Edit Tour
ar_SA: تحرير جولة

en: Edit profile
ar_SA: تعديل الملف الشخصي

en: Editor
ar_SA: محرر

en: Editor 3D View
ar_SA: عرض محرر ثلاثي الأبعاد

en: Editor UI
ar_SA: محرر واجهة المستخدم

en: Effect
ar_SA: التأثير

en: Email Address
ar_SA: البريد الإلكتروني

en: Embed (html)
ar_SA: تضمين (html)

en: Embed (image)
ar_SA: تضمين (صورة)

en: Embed (link)
ar_SA: تضمين (رابط)

en: Embed (object3d)
ar_SA: تضمين (object3d)

en: Embed (slideshow)
ar_SA: تضمين (عرض شرائح)

en: Embed (text)
ar_SA: تضمين (نص)

en: Embed (video with background removal)
ar_SA: تضمين (فيديو مع إزالة الخلفية)

en: Embed (video with transparency)
ar_SA: تضمين (فيديو مع شفافية)

en: Embed (video)
ar_SA: تضمين الفيديو)

en: Embedded - HTML
ar_SA: مضمن - HTML

en: Embedded - Link
ar_SA: مضمن - ارتباط

en: Embedded - Link or upload Image
ar_SA: مضمن - ارتباط أو تحميل صورة

en: Embedded - Object 3D
ar_SA: مضمن - كائن ثلاثي الأبعاد

en: Embedded - Text
ar_SA: مضمن - نص

en: Embedded - Youtube Link or upload Video MP4
ar_SA: مضمن - رابط Youtube أو تحميل فيديو MP4

en: Embedded - upload Video MP4 with Chroma background
ar_SA: مضمن - قم بتحميل فيديو بتنسيق MP4 بخلفية كروما

en: Embedded - upload Video WEBM + MOV
ar_SA: مضمن - تحميل الفيديو WEBM + MOV

en: Embedded HTML
ar_SA: مضمن HTML

en: Embedded Image
ar_SA: صورة مضمنة

en: Embedded Link
ar_SA: ارتباط مضمن

en: Embedded Object 3D
ar_SA: كائن مضمن ثلاثي الأبعاد

en: Embedded Slideshow
ar_SA: عرض الشرائح المضمنة

en: Embedded Text
ar_SA: نص مضمن

en: Embedded Video
ar_SA: فيديو مضمن

en: Embedded Video (with background removal)
ar_SA: فيديو مضمن (مع إزالة الخلفية)

en: Embedded Video (with transparency)
ar_SA: فيديو مضمن (بشفافية)

en: Enable
ar_SA: تفعيل

en: Enable 3D View
ar_SA: تفعيل العرض ثلاثي الأبعاد

en: Enable Annotations
ar_SA: تمكين التعليقات التوضيحية

en: Enable Auto Rotate
ar_SA: تمكين التدوير التلقائي

en: Enable Device Orientation
ar_SA: تمكين اتجاه الجهاز

en: Enable Download Tour
ar_SA: تمكين تنزيل الجولة

en: Enable Expiring Dates
ar_SA: تفعيل تواريخ انتهاء الصلاحية

en: Enable External Tours
ar_SA: تفعيل الجولات الخارجية

en: Enable Fly-in
ar_SA: تفعيل Fly-in

en: Enable Forms
ar_SA: تمكين النماذج

en: Enable Gallery
ar_SA: تمكين المعرض

en: Enable Icons Library
ar_SA: تمكين مكتبة الأيقونات

en: Enable Info Box
ar_SA: تمكين مربع المعلومات

en: Enable Landing
ar_SA: تمكين الهبوط

en: Enable Live session
ar_SA: تفعيل جلسة Live

en: Enable Logo
ar_SA: تمكين الشعار

en: Enable Maps
ar_SA: تمكين الخرائط

en: Enable Meeting
ar_SA: تمكين الاجتماع

en: Enable Multiple Rooms View
ar_SA: تمكين عرض الغرف المتعددة

en: Enable Multiresolution
ar_SA: تمكين Multiresolution

en: Enable Nadir Logo
ar_SA: تفعيل شعار نادر

en: Enable Password Tour
ar_SA: تمكين جولة كلمة المرور

en: Enable Presentation
ar_SA: تمكين العرض

en: Enable Protect Rooms
ar_SA: تفعيل حماية الغرف

en: Enable Right Click Content
ar_SA: قم بتمكين محتوى النقر بزر الماوس الأيمن

en: Enable Schedule
ar_SA: تمكين الجدول

en: Enable Screencast
ar_SA: تفعيل Screencast

en: Enable Share
ar_SA: تمكين المشاركة

en: Enable Shop
ar_SA: تمكين التسوق

en: Enable Showcase
ar_SA: تمكين العرض

en: Enable Song
ar_SA: تمكين الأغنية

en: Enable Statistics
ar_SA: تمكين الإحصائيات

en: Enable Tour Creation Wizard
ar_SA: تمكين معالج إنشاء الرحلة

en: Enable Video 360 Panorama
ar_SA: تمكين فيديو 360 بانوراما

en: Enable Video 360 Tour
ar_SA: تفعيل جولة الفيديو 360

en: Enable Voice Commands
ar_SA: تمكين الأوامر الصوتية

en: Enable WebVR
ar_SA: تفعيل WebVR

en: Enable Whatsapp / Facebook Chat
ar_SA: قم بتمكين Whatsapp / Facebook Chat

en: Enable multi resolution
ar_SA: تمكين الدقة المتعددة

en: Enable the countries they can buy on your site in the section <b>ENABLED COUNTRIES</b>
ar_SA: قم بتمكين البلدان التي يمكنهم شراؤها على موقعك في القسم <b>تمكين البلدان</b>

en: Enabled
ar_SA: مفعل

en: Enabled, Mobile and Desktop
ar_SA: ممكّن ، جوّال وسطح المكتب

en: Enabled, autostart
ar_SA: ممكّن ، تشغيل تلقائي

en: Enabled, mode 1
ar_SA: ممكّن ، الوضع 1

en: Enabled, mode 2
ar_SA: ممكّن ، الوضع 2

en: Enabled, only Desktop
ar_SA: ممكّن ، سطح المكتب فقط

en: Enabled, opened
ar_SA: ممكّن ، مفتوح

en: Enabled, paused
ar_SA: ممكّن ، متوقف مؤقتًا

en: Enabled, without pop-up
ar_SA: ممكّن بدون نافذة منبثقة

en: End Call
ar_SA: إنهاء المكالمة

en: End Date
ar_SA: تاريخ النهاية

en: Enter Username or E-mail
ar_SA: أدخل اسم المستخدم أو البريد الإلكتروني

en: Enter friendly urls separated by comma
ar_SA: أدخل عناوين url المألوفة مفصولة بفاصلة

en: Enter language code
ar_SA: أدخل رمز اللغة

en: Enter the <b>name</b> of the room
ar_SA: أدخل <b>اسم</b> الغرفة

en: Enter the <b>name</b> of the tour
ar_SA: أدخل <b>اسم</b> الجولة

en: Error
ar_SA: خطأ

en: Error message
ar_SA: رسالة خطأ

en: Error, retry later
ar_SA: خطأ ، أعد المحاولة لاحقًا

en: Error, retry later!
ar_SA: خطأ ، أعد المحاولة لاحقًا!

en: Error, retry later.
ar_SA: خطأ ، أعد المحاولة لاحقًا.

en: Error: No gallery images
ar_SA: خطأ: لا توجد صور في المعرض

en: Execute the command
ar_SA: نفّذ الأمر

en: Exist Audio
ar_SA: صوت موجود

en: Exist Background
ar_SA: خلفية موجودة

en: Exist Image
ar_SA: صورة موجودة

en: Exist Logo
ar_SA: شعار موجود

en: Exist Nadir Logo
ar_SA: شعار نادر موجود

en: Exist Song
ar_SA: أغنية موجودة

en: Exit Meeting
ar_SA: اجتماع الخروج

en: Expired
ar_SA: منتهية الصلاحية

en: Expired plan
ar_SA: خطة منتهية الصلاحية

en: Expires Days
ar_SA: أيام انتهاء الصلاحية

en: Expires in
ar_SA: ينتهي في

en: Expires on
ar_SA: تنتهي صلاحيته في

en: Expiring Dates
ar_SA: تواريخ انتهاء الصلاحية

en: External
ar_SA: خارجي

en: External Link
ar_SA: رابط خارجي

en: External URL
ar_SA: URL خارجي

en: FORMS
ar_SA: النماذج

en: Facebook - Enable
ar_SA: الفيسبوك - تمكين

en: Facebook - Id
ar_SA: فيسبوك - Id

en: Facebook - Secret
ar_SA: الفيسبوك - سر

en: Facebook / Whatsapp Chat
ar_SA: فيسبوك / واتس اب شات

en: Facebook Chat
ar_SA: دردشة الفيسبوك

en: Facebook page ID
ar_SA: معرف صفحة الفيسبوك

en: Fade Duration
ar_SA: مدة الخبو

en: Features
ar_SA: المميزات

en: Field
ar_SA: حقل

en: Field of View
ar_SA: مجال الرؤية

en: File
ar_SA: ملف

en: File (Json)
ar_SA: ملف (Json)

en: File is too big (%sMiB). Max filesize: %sMiB.
ar_SA: الملف كبير جدًا (%s MiB). الحد الأقصى للملف: %s ميغا بايت.

en: File not found.
ar_SA: لم يتم العثور على الملف.

en: File not provided.
ar_SA: الملف غير متوفر.

en: File size is too big.
ar_SA: حجم الملف كبير جدًا.

en: Files
ar_SA: ملفات

en: Files List
ar_SA: قائمة الملفات

en: Filipino
ar_SA: الفلبينية

en: Fill your business information
ar_SA: املأ معلومات عملك

en: Find out more
ar_SA: اكتشف المزيد

en: Fireworks
ar_SA: العاب ناريه

en: First
ar_SA: الاول

en: First Name
ar_SA: الاسم الاول

en: Fit all points
ar_SA: تناسب جميع النقاط

en: Flash
ar_SA: فلاش

en: Flip
ar_SA: انعکاس

en: Floor
ar_SA: الطوابق

en: Floorplan
ar_SA: مخطط الطابق

en: Floorplan (image)
ar_SA: مخطط الطابق (صورة)

en: Fly-In
ar_SA: يطير في

en: Fly-In Animation
ar_SA: Fly-In الرسوم المتحركة

en: Fog
ar_SA: ضباب

en: Font Backend
ar_SA: الواجهة الخلفية للخطوط

en: Footer
ar_SA: الفوتر

en: Forgot Password?
ar_SA: هل نسيت كلمة المرور؟

en: Forgot password mail - Body
ar_SA: نسيت كلمة المرور البريد - Body

en: Forgot password mail - Subject
ar_SA: نسيت كلمة المرور البريد - الموضوع

en: Form
ar_SA: نموذج

en: Forms
ar_SA: النماذج

en: Frame the desired view
ar_SA: ضع إطارًا للعرض المطلوب

en: Free
ar_SA: مجاني

en: French
ar_SA: الفرنسية

en: Frequency
ar_SA: تكرر

en: Friction
ar_SA: احتكاك

en: Friction Mobile
ar_SA: موبايل الاحتكاك

en: Friday
ar_SA: الجمعة

en: Friendly URL
ar_SA: URL ودية

en: Friendly Urls Blacklist
ar_SA: الروابط الودية القائمة السوداء

en: From E-Mail
ar_SA: من البريد الإلكترونى

en: From Name
ar_SA: اسم النموذج

en: Front
ar_SA: أمام

en: Fullscreen
ar_SA: ملء الشاشة منفذ العرض

en: GALLERY
ar_SA: صالة عرض

en: GENERAL
ar_SA: عام

en: GENERATE
ar_SA: انشاء

en: GO TO
ar_SA: اذهب إلى

en: Gallery
ar_SA: معرض

en: Gallery Mode
ar_SA: وضع المعرض

en: General
ar_SA: عام

en: General (affects all virtual tours)
ar_SA: عام (يؤثر على جميع الجولات الافتراضية)

en: Generate 360 video
ar_SA: توليد فيديو بزاوية 360 درجة

en: Generate slideshow
ar_SA: توليد عرض الشرائح

en: Generation in progress, please wait ... Do not close this window!
ar_SA: الإنشاء قيد التقدم ، الرجاء الانتظار ... لا تغلق هذه النافذة!

en: German
ar_SA: ألمانية

en: Get Api Key
ar_SA: احصل على مفتاح Api

en: Google - Enable
ar_SA: جوجل - تمكين

en: Google - Id
ar_SA: جوجل - معرف

en: Google - Secret
ar_SA: جوجل - سر

en: Google Analytics Tracking ID
ar_SA: معرف تتبع Google Analytics

en: Google Analytics Tracking ID (UA-XXXXXXXXX-X). Note: Use the Friendly URL in Google Analytics's property url setting.
ar_SA: معرّف تتبع Google Analytics (UA-XXXXXXXXX-X). ملاحظة: استخدم عنوان URL الصديق في إعداد عنوان URL لموقع Google Analytics.

en: Google Maps
ar_SA: خرائط جوجل

en: Google Maps Embed Code
ar_SA: كود التضمين في خرائط جوجل

en: Google Street View Embed Code
ar_SA: كود التضمين لـ Google Street View

en: Grayscale
ar_SA: تدرج الرمادي

en: Grid
ar_SA: العرض الشبكي

en: HAOV
ar_SA: هوف

en: HFOV / INTERACTION
ar_SA: HFOV / التفاعل

en: HFOV Mobile Ratio
ar_SA: نسبة HFOV المحمول

en: HLS Video Url
ar_SA: عنوان URL لفيديو HLS

en: Heartbeat
ar_SA: نبض القلب

en: Height
ar_SA: ارتفاع

en: Help
ar_SA: مساعدة

en: Help Link
ar_SA: رابط المساعدة

en: Help command
ar_SA: أمر المساعدة

en: Help response
ar_SA: استجابة مساعدة

en: Here you can select the destination room linked to this marker
ar_SA: هنا يمكنك تحديد غرفة الوجهة المرتبطة بهذه العلامة

en: Hidden
ar_SA: مخفي

en: Hide Markers
ar_SA: إخفاء العلامات

en: Hide Tripod
ar_SA: إخفاء ترايبود

en: Hindi
ar_SA: هندي

en: Horizontal Pitch
ar_SA: أفقي الملعب

en: Horizontal Pitch / Roll
ar_SA: أفقي الملعب / لفة

en: Horizontal Roll
ar_SA: لفة أفقية

en: Horizontal and Vertical
ar_SA: الأفقي والرأسي

en: Horizontal only
ar_SA: أفقي فقط

en: Host
ar_SA: المستضيف

en: Hour - From
ar_SA: ساعة - من

en: Hour - To
ar_SA: ساعة - إلى

en: Hover Color
ar_SA: تحوم اللون

en: Hover Markers
ar_SA: تحوم علامات

en: Html
ar_SA: لغة البرمجة

en: Hungarian
ar_SA: المجرية

en: Hyperlink
ar_SA: ارتباط تشعبي

en: I made the backup, continue
ar_SA: لقد قمت بعمل نسخة احتياطية ، تابع

en: ICONS LIBRARY
ar_SA: مكتبة الرموز

en: IMAGES GALLERY
ar_SA: معرض الصور

en: IMAGES OBJECT 360
ar_SA: كائن الصور 360

en: INFO BOX
ar_SA: معلومات مربع

en: INITIALIZING
ar_SA: جار تهيئة

en: Icon
ar_SA: أيقونة

en: Icon + Label
ar_SA: رمز + تسمية

en: Icon + Room's Name
ar_SA: الرمز + اسم الغرفة

en: Icon Button - Center
ar_SA: زر الرمز - الوسط

en: Icon Button - Left
ar_SA: زر الرمز - اليسار

en: Icon Button - Right
ar_SA: زر رمز - يمين

en: Icon Hover Color
ar_SA: لون تحوم الأيقونة

en: Icon Main Color
ar_SA: اللون الرئيسي للرمز

en: Icon Position
ar_SA: موقف الرمز

en: Icons
ar_SA: إضافة الرموز الاجتماعية لهذا الملف

en: Icons Library
ar_SA: مكتبة الأيقونات.

en: Icons List
ar_SA: قائمة الرموز

en: Id of Facebook page for Facebook Messenger Note: in order to works you need to add the url to facebook page - settings - messenger platform - whitelist domain
ar_SA: معرف صفحة Facebook لـ Facebook Messenger ملاحظة: لكي تعمل ، تحتاج إلى إضافة عنوان url إلى صفحة facebook - الإعدادات - منصة المراسلة - نطاق القائمة البيضاء

en: Image
ar_SA: صورة

en: Image (gallery)
ar_SA: معرض الصور)

en: Image (single)
ar_SA: صورة (مفردة)

en: Images (gallery)
ar_SA: الصور (معرض)

en: Images List
ar_SA: قائمة الصور

en: Import
ar_SA: استيراد

en: Import Virtual Tour
ar_SA: استيراد جولة افتراضية

en: Importable
ar_SA: مستورد

en: In use
ar_SA: في الاستخدام

en: Included (SVT demo)
ar_SA: مضمن (SVT التجريبي)

en: Info
ar_SA: معلومات

en: Info - Link
ar_SA: معلومات - ارتباط

en: Info - Open in
ar_SA: معلومات - فتح في

en: Info Box
ar_SA: معلومات مربع

en: Initial Image
ar_SA: الصورة الأولية

en: Initial Position
ar_SA: الوضعية الأولية

en: Initialize
ar_SA: التهيئة

en: Initializing and synchronizing changes ...
ar_SA: جاري بدء التغييرات ومزامنتها ...

en: Input password
ar_SA: إدخال كلمة السر

en: Interaction
ar_SA: تفاعل

en: Interval (months)
ar_SA: الفاصل الزمني (شهور)

en: Intro (Desktop)
ar_SA: مقدمة (سطح المكتب)

en: Intro (Mobile)
ar_SA: مقدمة (جوال)

en: Invalid
ar_SA: غير صالح

en: Invalid payment
ar_SA: دفع غير صحيح

en: Invalid verification code
ar_SA: رمز التحقق غير صالح

en: It is not possible to subscribe on this demo server. This section is shown for demonstration purposes only. Buy the code <a style='color:white;text-decoration:underline;font-weight:bold;' target='_blank' href='https://1.envato.market/Jrja9r'>here</a>
ar_SA: لا يمكن الاشتراك في هذا الخادم التجريبي. يتم عرض هذا القسم لأغراض العرض فقط. قم بشراء الكود من <a style='color:white;text-decoration:underline;font-weight:bold;' target='_blank' href='https://1.envato.market/Jrja9r'>هنا</a>

en: It looks like that you do not have permission to access this page
ar_SA: يبدو أنه ليس لديك إذن للوصول إلى هذه الصفحة

en: Italian
ar_SA: الإيطالية

en: Japanese
ar_SA: اليابانية

en: Jello
ar_SA: جيلو

en: Join Meeting
ar_SA: أنضم إلى الأجتماع

en: Json
ar_SA: جسون

en: Keep tours online
ar_SA: حافظ على الجولات على الإنترنت

en: Keyboard Mode
ar_SA: وضع لوحة المفاتيح

en: Keyboard controls are disabled.
ar_SA: ضوابط لوحة المفاتيح معطلة.

en: Kinyarwanda
ar_SA: كينيارواندا

en: Korean
ar_SA: الكورية

en: LANDING
ar_SA: الهبوط

en: LEADS
ar_SA: يؤدي

en: LICENSE
ar_SA: رخصة

en: LOADING
ar_SA: جاري تحميل

en: LOADING MAPS ...
ar_SA: تحميل الخرائط ...

en: LOADING MENU LIST ...
ar_SA: تحميل قائمة القائمة ...

en: LOADING PRESENTATION ...
ar_SA: تحميل العرض التقديمي ...

en: LOADING ROOMS ...
ar_SA: غرف التحميل ...

en: LOADING VIRTUAL TOURS ...
ar_SA: تحميل الجولات الافتراضية ...

en: LOADING VR EXPERIENCE ...
ar_SA: تحميل تجربة الواقع الافتراضي ...

en: Label
ar_SA: ملصق

en: Label + Icon
ar_SA: التسمية + الرمز

en: Landing
ar_SA: هبوط

en: Landing Embed Code
ar_SA: كود تضمين الهبوط

en: Landing Friendly Url Link
ar_SA: رابط عنوان URL صديق للهبوط

en: Landing Link
ar_SA: رابط الهبوط

en: Language
ar_SA: اللغة

en: Languages Enabled
ar_SA: تمكين اللغات

en: Languages Supported
ar_SA: اللغات المعتمدة

en: Large
ar_SA: كبير

en: Last
ar_SA: آخر

en: Last Name
ar_SA: الأسم الأخير

en: Latest Version
ar_SA: احدث اصدار

en: Lead
ar_SA: الفرصة

en: Leads
ar_SA: الفرص المحتملة

en: Left
ar_SA: يسار

en: Left Yaw
ar_SA: ياو اليسار

en: Left command
ar_SA: القيادة اليسرى

en: Left mouse
ar_SA: زر الفأرة الأيسر

en: Left response
ar_SA: الاستجابة اليسرى

en: Level
ar_SA: نوع الاشتراك

en: Levels
ar_SA: المستويات

en: Library Icon
ar_SA: أيقونة المكتبة

en: Library Icons
ar_SA: أيقونات المكتبة

en: License
ar_SA: الترخيص

en: Link
ar_SA: رابط

en: Link (embed)
ar_SA: ارتباط (مضمن)

en: Link (emded)
ar_SA: رابط (مضاف)

en: Link (external)
ar_SA: رابط (خارجي)

en: Links
ar_SA: الروابط

en: List
ar_SA: قائمة

en: List Tours
ar_SA: قائمة الجولات

en: List of additional features to show for the plan (each feature must be on a new line)
ar_SA: قائمة الميزات الإضافية التي سيتم عرضها للخطة (يجب أن تكون كل ميزة في سطر جديد)

en: Listening message
ar_SA: رسالة الاستماع

en: Live
ar_SA: مباشر

en: Live Session
ar_SA: جلسة مباشرة

en: Loading
ar_SA: جارٍ التحميل

en: Loading Info
ar_SA: معلومات التحميل

en: Loading files ...
ar_SA: تحميل ملفات ...

en: Loading icons ...
ar_SA: تحميل الرموز ...

en: Loading images ...
ar_SA: تحميل الصور ...

en: Loading info content ...
ar_SA: تحميل محتوى المعلومات ...

en: Loading landing page content ...
ar_SA: جارٍ تحميل محتوى الصفحة المقصودة ...

en: Loading map image
ar_SA: تحميل صورة الخريطة

en: Loading panorama image ...
ar_SA: جارٍ تحميل صورة البانوراما ...

en: Local
ar_SA: محلي

en: Localization
ar_SA: الموقع

en: Login
ar_SA: تسجيل الدخول

en: Login image
ar_SA: صورة تسجيل الدخول

en: Login with Facebook
ar_SA: ثم بالتسجيل باستخدام الفيس بوك

en: Login with Google
ar_SA: تسجيل الدخول باستخدام Google

en: Login with Twitter
ar_SA: تسجيل الدخول مع Twitter

en: Logo
ar_SA: الشعار

en: Logo Small
ar_SA: شعار صغير

en: Logout
ar_SA: تسجيل خروج

en: LookAt
ar_SA: ينظر الى

en: Lower Pitch
ar_SA: الملعب السفلي

en: MAIL
ar_SA: بريد

en: MAPS
ar_SA: خرائط

en: MARKERS
ar_SA: علامات

en: MEDIA LIBRARY
ar_SA: مكتبة الوسائط

en: MOVE
ar_SA: نقل

en: MULTIPLE ROOM VIEWS
ar_SA: غرف متعددة الإطلالات

en: MUSIC LIBRARY
ar_SA: مكتبة الموسيقى

en: Mail Server Settings
ar_SA: إعدادات خادم البريد

en: Mail Texts
ar_SA: نصوص البريد

en: Main
ar_SA: الأساسية

en: Main Color
ar_SA: اللون الأساسي

en: Main Form
ar_SA: النموذج الرئيسي

en: Main view name
ar_SA: اسم العرض الرئيسي

en: Mandatory
ar_SA: الزامی

en: Manual Expiration Date
ar_SA: تاريخ انتهاء الصلاحية اليدوي

en: Manual Expiration Time
ar_SA: وقت انتهاء الصلاحية اليدوي

en: Manual Presentation
ar_SA: عرض يدوي

en: Map
ar_SA: الخريطة

en: Map Image
ar_SA: صورة الخريطة

en: Map Point
ar_SA: نقطة الخريطة

en: Map Type
ar_SA: نوع الخريطة

en: Map image
ar_SA: صورة الخريطة

en: Maps
ar_SA: خرائط

en: Markers
ar_SA: علامات

en: Markers Settings
ar_SA: إعدادات العلامات

en: Max
ar_SA: الحد أقصى

en: Max allowed upload file size:
ar_SA: الحد الأقصى لحجم ملف التحميل المسموح به:

en: Max width panorama
ar_SA: أقصى عرض بانوراما

en: Media
ar_SA: وسائط

en: Media Library
ar_SA: مكتبة الوسائط

en: Medium
ar_SA: متوسط

en: Meeting
ar_SA: لقاء

en: Menu Item
ar_SA: عنصر القائمة

en: Menu Items
ar_SA: عناصر القائمة

en: Middle mouse or mousewheel
ar_SA: الماوس الأوسط أو عجلة الماوس

en: Min
ar_SA: الحد أدنى

en: Misc
ar_SA: متفرقات

en: Missing command
ar_SA: أمر مفقود

en: Missing file
ar_SA: ملف مفقود

en: Missing package
ar_SA: حزمة مفقودة

en: Missing parameters
ar_SA: المعلمات مفقودة

en: Mobile
ar_SA: المحمول

en: Modal
ar_SA: مشروط

en: Monday
ar_SA: الاثنين

en: Mp4 Video
ar_SA: فيديو MP4

en: Multi resolution check
ar_SA: فحص متعدد الدقة

en: Multi resolution regenerate
ar_SA: متعدد القرار تجديد

en: Multi-Resolution
ar_SA: متعدد الدقة

en: Multiple Room Views
ar_SA: مناظر متعددة للغرف

en: Multiple Room's Views
ar_SA: مناظر غرف متعددة

en: Multiresolution
ar_SA: تمكين Multiresolution

en: Music Library
ar_SA: مكتبة تيات

en: Muted
ar_SA: صامتة

en: N. Markers
ar_SA: N. علامات

en: N. Rooms
ar_SA: N. الغرف

en: N. Virtual Tours
ar_SA: ن. جولات افتراضية

en: NOTE
ar_SA: ملاحظة

en: NOTIFICATIONS
ar_SA: إشعارات

en: Nadir Logo
ar_SA: شعار نادر

en: Name
ar_SA: الاسم

en: Name Item 1
ar_SA: اسم العنصر 1

en: Name Item 2
ar_SA: اسم العنصر 2

en: Name Item 3
ar_SA: اسم العنصر 3

en: Narrate a text
ar_SA: يروي نصا

en: Narrate text (Carriage Return to split text into sentences)
ar_SA: سرد النص (حرف العودة لتقسيم النص إلى جمل)

en: Never
ar_SA: أبدا

en: New Map
ar_SA: خريطة جديدة

en: New Map Point
ar_SA: نقطة خريطة جديدة

en: New Plan
ar_SA: خطة جديدة

en: New Room
ar_SA: غرفة جديدة

en: New User
ar_SA: مستخدم جديد

en: New Virtual Tour
ar_SA: جولة افتراضية جديدة

en: New Window
ar_SA: نافذة جديدة

en: New password
ar_SA: كلمة مرور جديدة

en: New plan
ar_SA: خطة جديدة

en: New registered user
ar_SA: مستخدم مسجل جديد

en: New tour created
ar_SA: تم إنشاء جولة جديدة

en: Next
ar_SA: التالي

en: Next command
ar_SA: الأمر التالي

en: Next payment
ar_SA: الدفعة التالية

en: Next response
ar_SA: الرد التالي

en: No
ar_SA: لا

en: No 360 video generated for this virtual tour.
ar_SA: لم يتم إنشاء فيديو 360 لهذه الجولة الافتراضية.

en: No Audio
ar_SA: لا صوت

en: No associated floorplan.
ar_SA: لا يوجد مخطط طابق مرتبط.

en: No associated map.
ar_SA: لا توجد خريطة مرتبطة.

en: No data available in table
ar_SA: داده ای در جدول وجود ندارد

en: No files in this icon library.
ar_SA: لا توجد ملفات في مكتبة الرموز هذه.

en: No files in this media library.
ar_SA: لا توجد ملفات في مكتبة الوسائط هذه.

en: No icons in this library.
ar_SA: لا توجد أيقونات في هذه المكتبة.

en: No images in this gallery.
ar_SA: لا توجد صور في هذا المعرض.

en: No matching records found
ar_SA: هیچ پرونده مطابقی یافت نشد

en: No results found.
ar_SA: لا توجد نتائج.

en: No results matched
ar_SA: لا توجد نتائج مطابقة

en: No rooms created for this Virtual Tour. Go to %s and create a new one!
ar_SA: لم يتم إنشاء غرف لهذه الجولة الافتراضية. انتقل إلى %s وأنشئ واحدة جديدة!

en: No virtual tours created yet. Go to %s and create a new one!
ar_SA: لم يتم إنشاء جولات افتراضية حتى الآن. انتقل إلى %s وأنشئ واحدة جديدة!

en: None
ar_SA: لا شيء

en: North
ar_SA: شمال

en: Not close this window
ar_SA: لا تغلق هذه النافذة

en: Not visible in the tour, enable it in the Editor UI
ar_SA: غير مرئي في الجولة ، قم بتمكينه في واجهة مستخدم المحرر

en: Note (only visible to administrators)
ar_SA: ملاحظة (مرئي فقط للمسؤولين)

en: Nothing selected
ar_SA: هیچ چیزی انتخاب نشده است

en: Notifications
ar_SA: تنبيهات

en: Number
ar_SA: رقم

en: OPEN SCREENCAST APP
ar_SA: افتح تطبيق SCREENCAST

en: Object 360 (images)
ar_SA: Object 360 (صور)

en: Object 3D
ar_SA: كائن ثلاثي الأبعاد

en: Offset
ar_SA: الأوفست

en: Ok
ar_SA: موافق

en: Old Plan
ar_SA: الخطة القديمة

en: One Time
ar_SA: مره واحده

en: One-finger move
ar_SA: تحرك بإصبع واحد

en: Online Visitors
ar_SA: الزوار عبر الإنترنت

en: Only Audio
ar_SA: الصوت فقط

en: Only Icon
ar_SA: أيقونة فقط

en: Only Label
ar_SA: فقط تسمية

en: Only Room's Name
ar_SA: اسم الغرفة فقط

en: Only gltf,glb,usdz files are supported.
ar_SA: يتم دعم ملفات gltf و glb و usdz فقط.

en: Only jpg,png files are supported.
ar_SA: يتم دعم ملفات jpg و png فقط.

en: Only jpg,png,gif files are supported.
ar_SA: يتم دعم ملفات jpg و png و gif فقط.

en: Only jpg,png,gif,webp files are supported.
ar_SA: يتم دعم ملفات jpg و png و gif و webp فقط.

en: Only jpg,png,webp files are supported.
ar_SA: يتم دعم ملفات jpg و png و webp فقط.

en: Only json files are supported.
ar_SA: يتم دعم ملفات json فقط.

en: Only mp3 files are supported.
ar_SA: يتم دعم ملفات mp3 فقط.

en: Only mp4 files are supported.
ar_SA: يتم دعم ملفات MP4 فقط.

en: Only zip files are supported.
ar_SA: يتم دعم ملفات zip فقط.

en: Orbit
ar_SA: يدور في مدار

en: Override
ar_SA: تجاوز

en: Override Initial Position
ar_SA: تجاوز الموضع الأولي

en: PAYMENTS
ar_SA: المدفوعات

en: PLANS
ar_SA: الخطط

en: POI views
ar_SA: وجهات النظر POI

en: POIs
ar_SA: نقاط الاهتمام

en: POIs Settings
ar_SA: إعدادات نقاط الاهتمام

en: PRESENTATION
ar_SA: عرض

en: PREVIEW
ar_SA: معاينة

en: PRODUCTS
ar_SA: منتجات

en: PROTECT
ar_SA: يحمي

en: PUBLISH
ar_SA: للنشر

en: Pan
ar_SA: حرمان

en: Pan Speed
ar_SA: سرعة المقلاة

en: Pan Speed Mobile
ar_SA: بان سبيد موبايل

en: Panorama
ar_SA: بانوراما

en: Panorama Image
ar_SA: صورة بانوراما

en: Panorama Upload Size
ar_SA: حجم تحميل البانوراما

en: Panorama Video
ar_SA: فيديو بانوراما

en: Panorama Video Stream (HLS)
ar_SA: دفق فيديو بانوراما (HLS)

en: Panorama image
ar_SA: صورة بانوراما

en: Panorama video
ar_SA: فيديو بانوراما

en: Parent
ar_SA: الأبوين

en: Passcode
ar_SA: رمز عبور

en: Password
ar_SA: كلمة المرور

en: Password Live Session
ar_SA: جلسة كلمة السر الحية

en: Password Meeting
ar_SA: اجتماع كلمة السر

en: Password Protection
ar_SA: حماية كلمة المرور

en: Password successfully changed!
ar_SA: الرقم السري تغير بنجاح!

en: Pay attention that you can make 2 configurations, one for <b>test</b> and one for <b>live</b>, by changing the selector on the %s dashboard at the top
ar_SA: انتبه إلى أنه يمكنك إجراء تكوينين ، أحدهما <b>للاختبار</b> والآخر <b>للعيش</b> ، من خلال تغيير المحدد في لوحة التحكم %s في الجزء العلوي

en: Performance
ar_SA: أداء

en: Permission denied
ar_SA: طلب الاذن مرفوض

en: Persian
ar_SA: اللغة الفارسية

en: Personal Informations
ar_SA: معلومات شخصية

en: Perspective
ar_SA: إنطباع

en: Phone
ar_SA: الهاتف

en: Phone number for whatsapp chat
ar_SA: رقم الهاتف لدردشة الواتس اب

en: Photo Slider
ar_SA: صور المنزلق

en: Pick what's right for you
ar_SA: اختر ما يناسبك

en: Placement
ar_SA: تحديد مستوى

en: Plan
ar_SA: خطة

en: Plans
ar_SA: الخطط

en: Play Video
ar_SA: شغل الفيديو

en: Please complete your profile with the required fields (*) before continuing to use the application.
ar_SA: يرجى استكمال ملف التعريف الخاص بك مع الحقول المطلوبة (*) قبل الاستمرار في استخدام التطبيق.

en: Please enter a valid purchase code to continue using the application.
ar_SA: الرجاء إدخال رمز شراء صالح لمتابعة استخدام التطبيق.

en: Please select an icon from library
ar_SA: الرجاء تحديد رمز من المكتبة

en: Please use the fallback form below to upload your files like in the olden days.
ar_SA: يرجى استخدام النموذج الاحتياطي أدناه لتحميل ملفاتك كما في الأيام الخوالي.

en: Point Color
ar_SA: نقطة اللون

en: Point Size
ar_SA: حجم النقطة

en: Pointer
ar_SA: المؤشر

en: Pointer Color
ar_SA: لون المؤشر

en: Polish
ar_SA: تلميع

en: Port
ar_SA: منفذ

en: Portuguese Brazilian
ar_SA: برتغالي برازيلي

en: Portuguese European
ar_SA: البرتغالي الأوروبي

en: Position
ar_SA: الموضع

en: Preload panoramas
ar_SA: تحميل الصور البانورامية مسبقًا

en: Presentation
ar_SA: عرض

en: Preset Name
ar_SA: الاسم المحدد مسبقا

en: Presets
ar_SA: الإعدادات المسبقة

en: Preview
ar_SA: معاينة

en: Preview Room
ar_SA: غرفة المعاينة

en: Preview the tour
ar_SA: معاينة الجولة

en: Previous
ar_SA: السابق

en: Previous command
ar_SA: الأمر السابق

en: Previous response
ar_SA: الرد السابق

en: Price
ar_SA: السعر

en: Processing
ar_SA: جاري المعالجة

en: Product
ar_SA: المنتج

en: Products
ar_SA: المنتجات

en: Protect
ar_SA: يحمي

en: Protect Rooms (Passcode, Leads)
ar_SA: حماية الغرف (رمز المرور ، العملاء المحتملون)

en: Protect tour (Password)
ar_SA: حماية الجولة (كلمة المرور)

en: Public
ar_SA: عامة

en: Public API Key
ar_SA: مفتاح API العام

en: Public Key
ar_SA: المفتاح العمومي

en: Public Library
ar_SA: مكتبة عامة

en: Publish
ar_SA: نشر

en: Purchase Code
ar_SA: كود الشراء

en: Purchase Type
ar_SA: نوع الشراء

en: Put tours offline
ar_SA: وضع الجولات في وضع عدم الاتصال

en: QR Code
ar_SA: رمز الاستجابة السريعة

en: QUICK ADD THIS MARKER
ar_SA: أضف هذا المحدد سريعًا

en: REGISTRATION
ar_SA: التسجيل

en: REMOVE AUDIO
ar_SA: إزالة الصوت

en: REMOVE IMAGE
ar_SA: إزالة الصورة

en: REMOVE LOGO
ar_SA: إزالة الشعار

en: REMOVE SONG
ar_SA: حذف الأغنية

en: REMOVE VIDEO
ar_SA: قم بإزالة الفيديو

en: REVERT TO ORIGINAL
ar_SA: العودة إلى الأصل

en: ROOM NAME
ar_SA: اسم الغرفة

en: ROOMS
ar_SA: غرف

en: ROOMS LIST
ar_SA: قائمة الغرف

en: Rain
ar_SA: تمطر

en: Reactivate Subscription
ar_SA: إعادة تنشيط الاشتراك

en: Ready to Leave?
ar_SA: جاهز للمغادرة؟

en: Recurring
ar_SA: تكرار

en: Redirect URL if < Start Date
ar_SA: إعادة توجيه URL إذا كان <تاريخ البدء

en: Redirect URL if > End Date
ar_SA: إعادة توجيه URL إذا> تاريخ الانتهاء

en: Redirecting to checkout page ...
ar_SA: إعادة التوجيه إلى صفحة الخروج ...

en: Redirecting to payment setup page ...
ar_SA: إعادة التوجيه إلى صفحة إعداد الدفع ...

en: Regenerate All Panoramas
ar_SA: إعادة إنشاء كافة الصور البانورامية

en: Regenerate panoramas
ar_SA: تجديد الصور البانورامية

en: Regeneration in progress, please wait ... Do not close this window!
ar_SA: التجديد قيد التقدم ، الرجاء الانتظار ... لا تغلق هذه النافذة!

en: Register Account
ar_SA: تسجيل حساب

en: Register with Facebook
ar_SA: سجل في الفيسبوك

en: Register with Google
ar_SA: سجل مع جوجل

en: Register with Twitter
ar_SA: سجل مع Twitter

en: Registration Date
ar_SA: تاريخ التسجيل

en: Registration Settings
ar_SA: تنظیمات عضویت

en: Registration closed
ar_SA: التسجيل مغلق

en: Registration image
ar_SA: صورة التسجيل

en: Remove
ar_SA: إزالة

en: Remove Action
ar_SA: إزالة الإجراء

en: Remove Room
ar_SA: إزالة الغرفة

en: Remove file
ar_SA: إزالة الملف

en: Repeat Password
ar_SA: اعد كلمة السر

en: Repeat password
ar_SA: اعد كلمة السر

en: Reply
ar_SA: الرد

en: Require Cron
ar_SA: تتطلب كرون

en: Required
ar_SA: مطلوب

en: Reset Forms Data
ar_SA: إعادة تعيين بيانات النماذج

en: Reset Leads
ar_SA: إعادة تعيين يؤدي

en: Reset Statistics
ar_SA: اعادة تعيين الاحصائيات

en: Resolution
ar_SA: دقة

en: Retrieve your <b>public test or live API key</b> and enter it above
ar_SA: استرجع <b>الاختبار العام أو مفتاح API المباشر وأدخله</b> أعلاه

en: Retry.
ar_SA: أعد المحاولة.

en: Right
ar_SA: يمين

en: Right Click Content
ar_SA: انقر بزر الماوس الأيمن فوق المحتوى

en: Right Yaw
ar_SA: ياو الصحيح

en: Right command
ar_SA: الأمر الصحيح

en: Right mouse or left mouse + ctrl/meta/shiftKey
ar_SA: الماوس الأيمن أو الماوس الأيسر + ctrl / meta / shiftKey

en: Right response
ar_SA: الاستجابة الصحيحة

en: Role
ar_SA: الصلاحيات

en: Romanian
ar_SA: الرومانية

en: Room
ar_SA: غرفة

en: Room Link
ar_SA: رابط الغرفة

en: Room Target
ar_SA: هدف الغرفة

en: Room name
ar_SA: اسم الغرفة

en: Room's Name + Icon
ar_SA: اسم الغرفة + الأيقونة

en: Rooms
ar_SA: غرف

en: Rooms Accesses
ar_SA: دخول الغرف

en: Rooms List
ar_SA: قائمة الغرف

en: Rooms Permanence (seconds)
ar_SA: دوام الغرف (بالثواني)

en: Rooms assigned
ar_SA: الغرف المخصصة

en: Rotate speed
ar_SA: تناوب السرعة

en: Rotation
ar_SA: دوران

en: Round
ar_SA: مستدير - كروي

en: Round (outline)
ar_SA: جولة (مخطط)

en: Rubberband
ar_SA: رابط مطاطي

en: Russian
ar_SA: الروسية

en: SAVE
ar_SA: حفظ

en: SAVE AND CONTINUE
ar_SA: احفظ واستمر

en: SET EXPIRING DATES
ar_SA: تعيين تواريخ انتهاء الصلاحية

en: SET FRIENDLY URL
ar_SA: تعيين عنوان URL ودية

en: SETTINGS
ar_SA: إعدادات

en: SHOP
ar_SA: متجر

en: SHOWCASES
ar_SA: العروض

en: SMTP Auth
ar_SA: مصادقة SMTP

en: SMTP Auth - Password
ar_SA: مصادقة SMTP - كلمة المرور

en: SMTP Auth - Username
ar_SA: مصادقة SMTP - اسم المستخدم

en: SMTP Port
ar_SA: SMTP المنفذ

en: SMTP Secure
ar_SA: SMTP آمن

en: SMTP Server
ar_SA: سرور SMTP

en: SOCIAL
ar_SA: اجتماعي

en: START TOUR CREATION WIZARD
ar_SA: ابدأ جولة الخلق

en: STATISTICS
ar_SA: الإحصاء

en: STYLE
ar_SA: نمط

en: Same Azimuth
ar_SA: نفس السمت

en: Sample
ar_SA: عينة

en: Satellite
ar_SA: المجال الفرعي للأقمار الصناعية

en: Satellite Max Zoom
ar_SA: ستالايت ماكس زووم

en: Satellite Subdomain
ar_SA: المجال الفرعي للأقمار الصناعية

en: Satellite Url
ar_SA: رابط القمر الصناعي

en: Saturate
ar_SA: تشبع

en: Saturday
ar_SA: السبت

en: Save
ar_SA: حفظ

en: Save Preset
ar_SA: حفظ الإعداد المسبق

en: Saving info content ... Do not close this window!
ar_SA: حفظ محتوى المعلومات ... لا تغلق هذه النافذة!

en: Saving landing page content ... Do not close this window!
ar_SA: حفظ محتوى الصفحة المقصودة ... لا تغلق هذه النافذة!

en: Scale
ar_SA: المقياس

en: Schedule
ar_SA: جدول

en: Screencast
ar_SA: سكرينكاست

en: Search
ar_SA: بحث

en: Search Icon
ar_SA: أيقونة البحث

en: Search Map ...
ar_SA: البحث في الخريطة ...

en: Search Room ...
ar_SA: غرفة البحث ...

en: Search Virtual Tour ...
ar_SA: بحث في جولة افتراضية ...

en: Secret API Key
ar_SA: مفتاح API السري

en: Security
ar_SA: امنیت

en: Select
ar_SA: اختيار

en: Select All
ar_SA: حدد الكل

en: Select Icon
ar_SA: حدد أيقونة

en: Select Library Icon
ar_SA: حدد أيقونة المكتبة

en: Select Logout below if you are ready to end your current session.
ar_SA: حدد تسجيل الخروج أدناه إذا كنت مستعدًا لإنهاء جلستك الحالية.

en: Select None
ar_SA: ﻞﻜﻟﺍ ﺀﺎﻐﻟﺇ

en: Select Room
ar_SA: اختر الغرفة

en: Select a room first!
ar_SA: حدد غرفة أولا!

en: Select an action
ar_SA: حدد إجراء

en: Select country
ar_SA: حدد الدولة

en: Select point from map or add a new one
ar_SA: حدد نقطة من الخريطة أو أضف نقطة جديدة

en: Select room
ar_SA: اختر الغرفة

en: Select the first room
ar_SA: حدد الغرفة الأولى

en: Selection Area
ar_SA: منطقة التحديد

en: Self
ar_SA: آلي

en: Send Notification
ar_SA: إرسال الإخطار

en: Send Verification Code
ar_SA: أرسل رمز التحقق

en: Send this link to the person you want to invite
ar_SA: أرسل هذا الرابط إلى الشخص الذي تريد دعوته

en: Server Domain
ar_SA: مجال الخادم

en: Server Host
ar_SA: الخادم المضيف

en: Server Path
ar_SA: مسار الخادم

en: Server Port
ar_SA: منفذ الخادم

en: Server responded with %s code.
ar_SA: استجاب الخادم برمز %s.

en: Set
ar_SA: تعيين

en: Set Default Camera Position
ar_SA: تعيين الوضع الافتراضي للكاميرا

en: Set to All
ar_SA: اضبط على الكل

en: Settings
ar_SA: إعدادات

en: Shake X
ar_SA: اهتز X

en: Shake Y
ar_SA: اهتز Y

en: Share
ar_SA: شارك

en: Share & Embed
ar_SA: مشاركة & تضمين

en: Shop
ar_SA: المتجر

en: Show %s entries
ar_SA: إظهار %s من الإدخالات

en: Show 3D View
ar_SA: إظهار عرض ثلاثي الأبعاد

en: Show All
ar_SA: عرض الكل

en: Show Annotations
ar_SA: إظهار التعليقات التوضيحية

en: Show Audio
ar_SA: إظهار الصوت

en: Show Auto Rotation toggle
ar_SA: إظهار تبديل الدوران التلقائي

en: Show Compass
ar_SA: عرض البوصلة

en: Show Custom
ar_SA: عرض مخصص

en: Show Device Orientation
ar_SA: إظهار اتجاه الجهاز

en: Show Facebook Messenger
ar_SA: عرض Facebook Messenger

en: Show Floorplan
ar_SA: إظهار مخطط الطابق

en: Show Fullscreen
ar_SA: عرض بملء الشاشة

en: Show Gallery
ar_SA: عرض المعرض

en: Show Icons toggle
ar_SA: إظهار تبديل الرموز

en: Show Info
ar_SA: تظهر المعلومات

en: Show Live Session
ar_SA: عرض جلسة مباشرة

en: Show Logo
ar_SA: إظهار الشعار

en: Show Main Form
ar_SA: إظهار النموذج الرئيسي

en: Show Map
ar_SA: عرض الخريطة

en: Show Meeting
ar_SA: عرض الاجتماع

en: Show Nav Control
ar_SA: إظهار التحكم في التنقل

en: Show Room's List Slider
ar_SA: عرض المنزلق قائمة غرفة العرض

en: Show Rooms List Menu
ar_SA: عرض قائمة قائمة الغرف

en: Show Share
ar_SA: إظهار المشاركة

en: Show Tour Title
ar_SA: إظهار عنوان الجولة

en: Show Web VR
ar_SA: إظهار Web VR

en: Show Whatsapp
ar_SA: عرض Whatsapp

en: Showcase
ar_SA: عرض

en: Showcase Embed Code
ar_SA: عرض كود التضمين

en: Showcase Friendly Url Link
ar_SA: اعرض رابط Url الصديق

en: Showcase Link
ar_SA: رابط العرض

en: Showcases
ar_SA: المعارض

en: Showing %s to %s of %s entries
ar_SA: إظهار %s إلى %s من %s من الإدخالات

en: Showing 0 to 0 of 0 entries
ar_SA: نمایش 0 تا 0 از 0 ورودی

en: Single view
ar_SA: منظر واحد

en: Size
ar_SA: حجم

en: Skip
ar_SA: تخطي

en: Skippable after
ar_SA: قابل للتخطي بعد

en: Slide Duration
ar_SA: مدة الانزلاق

en: Slideshow
ar_SA: عرض الشرائح

en: Small
ar_SA: صغير

en: Snow
ar_SA: ثلج

en: Social Integration
ar_SA: الاندماج الاجتماعي

en: Song
ar_SA: أغنية

en: Spanish
ar_SA: الأسبانية

en: Sparkle
ar_SA: البريق

en: Split view with slider
ar_SA: عرض الانقسام مع شريط التمرير

en: Square
ar_SA: ميدان

en: Square (outline)
ar_SA: مربع (مخطط)

en: Standalone
ar_SA: مستقل

en: Start Date
ar_SA: تاريخ البداية

en: Start Live Session
ar_SA: ابدأ جلسة مباشرة

en: State / Province / Region
ar_SA: الولاية / المقاطعة / المنطقة

en: Statistics
ar_SA: الإحصائيات

en: Status
ar_SA: الحالة

en: Storage Quota
ar_SA: حصة التخزين

en: Storage Quota (MB)
ar_SA: حصة التخزين (ميغا بايت)

en: Street
ar_SA: تكبير ستريت ماكس

en: Street Max Zoom
ar_SA: تكبير ستريت ماكس

en: Street Subdomain
ar_SA: شارع فرعي

en: Street Url
ar_SA: عنوان URL للشارع

en: Style
ar_SA: نمط

en: Subscribe
ar_SA: الاشتراك

en: Subsequent payments
ar_SA: المدفوعات اللاحقة

en: Success. Multi resolution panoramas will be regenerated in background.
ar_SA: نجاح. سيتم إعادة إنشاء الصور البانورامية متعددة الدقة في الخلفية.

en: Sunday
ar_SA: الأحد

en: Supported Languages
ar_SA: اللغات المعتمدة

en: Swedish
ar_SA: السويدية

en: Swing
ar_SA: تأرجح

en: Switch Panorama
ar_SA: تبديل البانوراما

en: Tada
ar_SA: تادا

en: Tajik
ar_SA: طاجيك

en: Target
ar_SA: الهدف

en: Target Room's Name
ar_SA: اسم الغرفة المستهدفة

en: Target Room's Preview (Rectangular)
ar_SA: معاينة الغرفة المستهدفة (مستطيلة)

en: Target Room's Preview (Rounded)
ar_SA: معاينة الغرفة المستهدفة (مدورة)

en: Target Room's Preview (Squared)
ar_SA: معاينة الغرفة المستهدفة (مربعة)

en: Tax Id
ar_SA: الرقم الضريبي

en: Telephone
ar_SA: الهاتف

en: Template
ar_SA: قالب

en: Text
ar_SA: نص

en: Text Color
ar_SA: لون النص

en: Thai
ar_SA: التايلاندية

en: The Plan has expired
ar_SA: انتهت صلاحية الخطة

en: The Plan is canceled
ar_SA: تم إلغاء الخطة

en: The Plan is changed
ar_SA: تم تغيير الخطة

en: The contents of this library will be shared for all the virtual tours.
ar_SA: ستتم مشاركة محتويات هذه المكتبة في جميع الجولات الافتراضية.

en: The initial image must be the same size as the lottie file.
ar_SA: يجب أن تكون الصورة الأولية بنفس حجم ملف lottie.

en: The initial image must be the same size as the video stream.
ar_SA: يجب أن تكون الصورة الأولية بنفس حجم دفق الفيديو.

en: Theme Color
ar_SA: لون الموضوع

en: There's a problem with your payment details. Please update your card by clicking here.
ar_SA: هناك مشكلة في تفاصيل الدفع الخاصة بك. الرجاء تحديث بطاقتك بالضغط هنا.

en: This is the section to create a tour
ar_SA: هذا هو المقطع لإنشاء جولة

en: Thursday
ar_SA: الخميس

en: Title
ar_SA: العنوان

en: To make the integration with social providers work, you need to create login applications and retrieve credentials in their respective developer panels. Where required, enter the following parameters to enable the integrations.
ar_SA: لجعل التكامل مع مقدمي الخدمات الاجتماعية يعمل ، تحتاج إلى إنشاء تطبيقات تسجيل الدخول واسترداد بيانات الاعتماد في لوحات المطورين الخاصة بهم. عند الاقتضاء ، أدخل المعلمات التالية لتمكين عمليات الدمج.

en: Tolerance
ar_SA: تسامح

en: Tooltip Text
ar_SA: نص تلميح الأداة

en: Tooltip Type
ar_SA: نوع تلميح الأداة

en: Top
ar_SA: أعلى

en: Top Left
ar_SA: أعلى يسار

en: Top Right
ar_SA: بالا سمت راست

en: Total Visitors
ar_SA: إجمالي الزوار

en: Tour
ar_SA: جولة

en: Tour Library
ar_SA: مكتبة الرحلات

en: Transition
ar_SA: انتقال

en: Transition Duration
ar_SA: مدة الانتقال

en: Transition Effect
ar_SA: تأثير انتقال

en: Transition Loading icon
ar_SA: أيقونة تحميل الانتقال

en: Transition Zoom Level
ar_SA: مستوى تكبير الانتقال

en: Transition Zoom Time
ar_SA: وقت التكبير الانتقالي

en: Translation Type
ar_SA: نوع الترجمة

en: Tuesday
ar_SA: الثلاثاء

en: Turkish
ar_SA: التركية

en: Twitter - Enable
ar_SA: تويتر - تمكين

en: Twitter - Id
ar_SA: تويتر - المعرف

en: Twitter - Secret
ar_SA: تويتر - سر

en: Two-finger move
ar_SA: حركة بإصبعين

en: Two-finger spread or squish
ar_SA: ينتشر بإصبعين أو يسحق

en: Type
ar_SA: النوع

en: UPDATE IN PROGRESS
ar_SA: التحديث قيد التقدم

en: UPGRADE
ar_SA: ترقية

en: UPGRADE NOW!
ar_SA: تحديث الآن!

en: UPLOAD
ar_SA: تحميل

en: UPLOAD THUMBNAIL
ar_SA: تحميل الصورة المصغرة

en: USERS
ar_SA: المستخدمون

en: Unique
ar_SA: فريد

en: Up command
ar_SA: يصل الأمر

en: Up response
ar_SA: حتى الاستجابة

en: Upgrade
ar_SA: ترقية

en: Upload
ar_SA: رفع

en: Upload Audio
ar_SA: آپلود صوت

en: Upload Audio (MP3)
ar_SA: تحميل الصوت (MP3)

en: Upload Background Image
ar_SA: تحميل صورة الخلفية

en: Upload Background Video
ar_SA: تحميل فيديو الخلفية

en: Upload Banner Image
ar_SA: تحميل صورة البانر

en: Upload File
ar_SA: بارگزاری فایل

en: Upload Image
ar_SA: تحميل الصور

en: Upload Json
ar_SA: تحميل Json

en: Upload Login Image
ar_SA: تحميل صورة تسجيل الدخول

en: Upload Logo Image
ar_SA: تحميل صورة الشعار

en: Upload Map Image
ar_SA: تحميل صورة الخريطة

en: Upload Registration Image
ar_SA: تحميل صورة التسجيل

en: Upload Song (MP3)
ar_SA: تحميل أغنية (MP3)

en: Upload Video
ar_SA: آپلود ویدیو

en: Upload a 360 panorama image for this Room by selecting from the <b>Browse</b> button and then click <b>Upload</b>
ar_SA: قم بتحميل صورة بانوراما 360 درجة لهذه الغرفة عن طريق التحديد من <b>الزر "استعراض"</b> ثم النقر فوق " <b>تحميل"</b>

en: Upload new Audio
ar_SA: تحميل ملف صوتي جديد

en: Upload new Background
ar_SA: تحميل خلفية جديدة

en: Upload new Image
ar_SA: تحميل صورة جديدة

en: Upload new Logo
ar_SA: تحميل شعار جديد

en: Upload new Nadir Logo
ar_SA: تحميل شعار نادر جديد

en: Upload new Song
ar_SA: تحميل أغنية جديدة

en: Uploaded Files Size
ar_SA: حجم الملفات المرفوعة

en: Uploading multiple 360-degree panorama JPG/PNG images will automatically create all the rooms.
ar_SA: سيؤدي تحميل صور JPG / PNG متعددة البانوراما بزاوية 360 درجة إلى إنشاء جميع الغرف تلقائيًا.

en: Uploading multiple JPG/PNG images will automatically create all the maps.
ar_SA: سيؤدي تحميل صور JPG / PNG متعددة إلى إنشاء جميع الخرائط تلقائيًا.

en: Upper Pitch
ar_SA: الملعب العلوي

en: Url Screencast App
ar_SA: تطبيق Url Screencast

en: User
ar_SA: المستخدم

en: User name
ar_SA: اسم المستخدم

en: User's Role Permissions
ar_SA: أذونات دور المستخدم

en: Username
ar_SA: اسم المستخدم

en: Username already registered!
ar_SA: اسم المستخدم مسجل مسبقا!

en: Users
ar_SA: المستخدمين

en: VALIDATE MAIL SETTINGS
ar_SA: تحقق من إعدادات البريد

en: VIRTUAL TOURS
ar_SA: الجولات الافتراضية

en: VOICE COMMANDS
ar_SA: اوامر صوتية

en: Valid
ar_SA: صالح

en: Validate Account
ar_SA: التحقق من صحة الحساب

en: Validate Email
ar_SA: التحقق من صحة البريد الإلكتروني

en: Verification code
ar_SA: رمز التحقق

en: Version Check
ar_SA: التحقق من الإصدار

en: Video
ar_SA: فيديو

en: Video + Audio
ar_SA: فيديو + صوت

en: Video 360
ar_SA: فيديو 360

en: Video 360 Panorama
ar_SA: فيديو 360 بانوراما

en: Video Duration
ar_SA: مدة الفيديو

en: Video MP4
ar_SA: فيديو MP4

en: Video Presentation
ar_SA: عرض تقديمي بالفيديو

en: Video Slideshow
ar_SA: عرض شرائح الفيديو

en: Video Stream (HLS)
ar_SA: دفق الفيديو (HLS)

en: Video WEBM + MOV
ar_SA: فيديو WEBM + MOV

en: Video display time (seconds)
ar_SA: وقت عرض الفيديو (بالثواني)

en: Vietnamese
ar_SA: فيتنامي

en: View Mode
ar_SA: اسلوب العرض

en: View name
ar_SA: عرض الاسم

en: View type
ar_SA: نوع العرض

en: Viewer
ar_SA: مشاهد

en: Viewer Embed Code
ar_SA: عارض تضمين كود

en: Viewer Friendly Url Link
ar_SA: رابط عنوان Url المألوف للعارض

en: Viewer Link
ar_SA: رابط العارض

en: Viewer quality
ar_SA: جودة المشاهد

en: Virtual Reality
ar_SA: الواقع الافتراضي

en: Virtual Tour
ar_SA: جولة افتراضية

en: Virtual Tour Accesses
ar_SA: الوصول إلى جولة افتراضية

en: Virtual Tours
ar_SA: جولات افتراضية

en: Visibility
ar_SA: رؤية

en: Visible
ar_SA: مرئي

en: Visible List
ar_SA: قائمة مرئية

en: Visible, Go to Room
ar_SA: مرئي ، اذهب إلى الغرفة

en: Visible, Scroll
ar_SA: مرئي ، انتقل

en: Visible, autostart
ar_SA: مرئي ، تشغيل تلقائي

en: Visible, disabled
ar_SA: مرئي ، معاق

en: Visible, enabled
ar_SA: مرئي ، ممكّن

en: Visible, minimized
ar_SA: مرئي ، مصغر

en: Visible, minimized on Desktop and Mobile
ar_SA: مرئي ومصغر على سطح المكتب والجوال

en: Visible, minimized on Mobile
ar_SA: مرئي ومصغر على الهاتف المحمول

en: Visible, no minimap
ar_SA: مرئي ، لا توجد خريطة مصغرة

en: Visible, opened
ar_SA: مرئي ، مفتوح

en: Visible, share current position
ar_SA: مرئي ، مشاركة الموقف الحالي

en: Visible, share tour
ar_SA: مرئية ، شارك بجولة

en: Visitors
ar_SA: الزوار N.

en: Visitors N.
ar_SA: الزوار N.

en: Visitors update
ar_SA: تحديث الزوار

en: Voice Commands
ar_SA: اوامر صوتية

en: Voice commands works with all browsers that implement the Speech Recognition interface of the Web Speech API.
ar_SA: تعمل الأوامر الصوتية مع جميع المتصفحات التي تنفذ واجهة التعرف على الكلام لواجهة Web Speech API.

en: Wait after change room (ms)
ar_SA: انتظر بعد تغيير الغرفة (مللي ثانية)

en: Wait time after animation (ms)
ar_SA: وقت الانتظار بعد الرسوم المتحركة (مللي ثانية)

en: Wait time after narration (ms)
ar_SA: وقت الانتظار بعد السرد (مللي ثانية)

en: Wait until the video ends ...
ar_SA: انتظر حتى ينتهي الفيديو ...

en: Wall
ar_SA: حائط

en: Waternark
ar_SA: مائي

en: Web VR
ar_SA: ويب VR

en: Wednesday
ar_SA: الأربعاء

en: Welcome
ar_SA: مرحبا

en: Welcome Back!
ar_SA: مرحبا بعودتك!

en: Welcome Message
ar_SA: رسالة ترحيب

en: Welcome message
ar_SA: رسالة ترحيب

en: Welcome to %s configuration panel, where you can create your virtual tours in a few simple steps.
ar_SA: مرحبًا بك في لوحة تهيئة %s ، حيث يمكنك إنشاء جولاتك الافتراضية في بضع خطوات بسيطة.

en: Whatsapp Chat
ar_SA: واتس اب شات

en: Whatsapp Number
ar_SA: رقم الواتس اب

en: Where i can find it?
ar_SA: أين يمكنني أن أجده؟

en: Whitelist Domain
ar_SA: مجال القائمة البيضاء

en: Width
ar_SA: عرض

en: Width (Desktop)
ar_SA: العرض (سطح المكتب)

en: Width (Mobile)
ar_SA: العرض (الجوال)

en: Wobble
ar_SA: تمايل

en: Yes
ar_SA: نعم

en: Yes, Apply
ar_SA: نعم ، قم بالتقديم

en: Yes, Cancel
ar_SA: نعم إلغاء

en: Yes, Change
ar_SA: نعم ، التغيير

en: Yes, Create
ar_SA: نعم ، أنشئ

en: Yes, Delete
ar_SA: نعم ، احذف

en: Yes, Duplicate
ar_SA: نعم مكرر

en: Yes, Reactivate
ar_SA: نعم ، أعد التفعيل

en: Yes, Register
ar_SA: نعم ، سجل

en: Yes, Remove
ar_SA: نعم ، قم بإزالة

en: Yes, Reset
ar_SA: نعم ، إعادة تعيين

en: Yes, Revert
ar_SA: نعم ، قم بالعودة

en: Yes, Save
ar_SA: نعم احفظ

en: You can decide whether to register your customers or not by changing the option <b>Allow Guests Only</b>
ar_SA: يمكنك تحديد ما إذا كنت ستسجل عملائك أم لا عن طريق تغيير خيار <b>السماح للضيوف فقط</b>

en: You can not upload any more files.
ar_SA: لا يمكنك تحميل المزيد من الملفات.

en: You can't upload files of this type.
ar_SA: لا يمكنك تحميل ملفات من هذا النوع.

en: You cannot create 360 videos on an external virtual tour!
ar_SA: لا يمكنك إنشاء مقاطع فيديو 360 في جولة افتراضية خارجية!

en: You cannot create Gallery on an external virtual tour!
ar_SA: لا يمكنك إنشاء معرض في جولة افتراضية خارجية!

en: You cannot create Icons Library on an external virtual tour!
ar_SA: لا يمكنك إنشاء مكتبة أيقونات في جولة افتراضية خارجية!

en: You cannot create Info Box on an external virtual tour!
ar_SA: لا يمكنك إنشاء Info Box في جولة افتراضية خارجية!

en: You cannot create Maps on an external virtual tour!
ar_SA: لا يمكنك إنشاء خرائط في جولة افتراضية خارجية!

en: You cannot create Markers on an external virtual tour!
ar_SA: لا يمكنك إنشاء علامات في جولة افتراضية خارجية!

en: You cannot create POIs on an external virtual tour!
ar_SA: لا يمكنك إنشاء نقاط الاهتمام في جولة افتراضية خارجية!

en: You cannot create Presentations on an external virtual tour!
ar_SA: لا يمكنك إنشاء عروض تقديمية في جولة افتراضية خارجية!

en: You cannot create Rooms on an external virtual tour!
ar_SA: لا يمكنك إنشاء غرف في جولة افتراضية خارجية!

en: You cannot download virtual tour from this demo server
ar_SA: لا يمكنك تنزيل جولة افتراضية من هذا الخادم التجريبي

en: You cannot edit 3D View on an external virtual tour!
ar_SA: لا يمكنك تحرير عرض ثلاثي الأبعاد في جولة افتراضية خارجية!

en: You cannot edit UI on an external virtual tour!
ar_SA: لا يمكنك تحرير واجهة المستخدم في جولة افتراضية خارجية!

en: You cannot manage Forms on an external virtual tour!
ar_SA: لا يمكنك إدارة النماذج في جولة افتراضية خارجية!

en: You cannot manage Leads on an external virtual tour!
ar_SA: لا يمكنك إدارة العملاء المتوقعين في جولة افتراضية خارجية!

en: You cannot manage products on an external virtual tour!
ar_SA: لا يمكنك إدارة المنتجات في جولة افتراضية خارجية!

en: You cannot use Media Library on an external virtual tour!
ar_SA: لا يمكنك استخدام مكتبة الوسائط في جولة افتراضية خارجية!

en: You cannot use Music Library on an external virtual tour!
ar_SA: لا يمكنك استخدام مكتبة الموسيقى في جولة افتراضية خارجية!

en: You have %s remaining uploads!
ar_SA: بقي لديك %s من التحميلات!

en: You have reached the maximum number of Markers allowed from your plan!
ar_SA: لقد وصلت إلى الحد الأقصى لعدد المحددات المسموح به في خطتك!

en: You have reached the maximum number of POIs allowed from your plan!
ar_SA: لقد وصلت إلى الحد الأقصى لعدد نقاط الاهتمام المسموح به في خطتك!

en: You have reached the maximum number of Rooms allowed from your plan!
ar_SA: لقد وصلت إلى الحد الأقصى من عدد الغرف المسموح به في خطتك!

en: You have reached the maximum number of Virtual Tours allowed from your plan!
ar_SA: لقد وصلت إلى الحد الأقصى لعدد الجولات الافتراضية المسموح به من خطتك!

en: You have reached your quota limit of %s! Please update your plan or delete some contents.
ar_SA: لقد وصلت إلى الحد الأقصى لحصتك البالغة %s! يرجى تحديث خطتك أو حذف بعض المحتويات.

en: You must first cancel your current subscription to activate a new one
ar_SA: يجب عليك أولاً إلغاء اشتراكك الحالي لتفعيل اشتراك جديد

en: Your "%s" plan has expired! You will not be able to add new content, but only edit existing ones.
ar_SA: انتهت صلاحية خطتك "%s"! لن تتمكن من إضافة محتوى جديد ، ولكن يمكنك فقط تعديل المحتوى الموجود.

en: Your "%s" plan not allow to create 360 videos!
ar_SA: لا تسمح خطتك "%s" بإنشاء مقاطع فيديو بزاوية 360!

en: Your "%s" plan not allow to create Gallery!
ar_SA: لا تسمح خطتك "%s" بإنشاء معرض!

en: Your "%s" plan not allow to create Icons Library!
ar_SA: لا تسمح خطتك "%s" بإنشاء مكتبة أيقونات!

en: Your "%s" plan not allow to create Info Box!
ar_SA: لا تسمح خطتك "%s" بإنشاء مربع معلومات!

en: Your "%s" plan not allow to create Landing Pages!
ar_SA: لا تسمح خطتك "%s" بإنشاء صفحات مقصودة!

en: Your "%s" plan not allow to create Maps!
ar_SA: لا تسمح خطتك "%s" بإنشاء خرائط!

en: Your "%s" plan not allow to create Presentations!
ar_SA: لا تسمح خطتك "%s" بإنشاء عروض تقديمية!

en: Your "%s" plan not allow to create Showcases!
ar_SA: لا تسمح خطتك "%s" بإنشاء واجهات عرض!

en: Your "%s" plan not allow to manage Forms!
ar_SA: خطتك "%s" لا تسمح بإدارة النماذج!

en: Your "%s" plan not allow to manage Leads!
ar_SA: لا تسمح خطتك "%s" بإدارة العملاء المحتملين!

en: Your "%s" plan not allow to manage Products!
ar_SA: لا تسمح خطتك "%s" بإدارة المنتجات!

en: Your "%s" plan not allow to view Statistics!
ar_SA: خطتك "%s" لا تسمح بعرض الإحصائيات!

en: Your account has been made, please verify it by clicking the activation link that has been send to your email.
ar_SA: تم إنشاء حسابك ، يرجى التحقق منه بالنقر فوق ارتباط التنشيط الذي تم إرساله إلى بريدك الإلكتروني.

en: Your browser does not support drag'n'drop file uploads.
ar_SA: متصفحك لا يدعم تحميلات السحب والإفلات.

en: Your own Logo
ar_SA: الشعار الخاص بك

en: Youtube/Vimeo Link or upload Video MP4 / Webm
ar_SA: رابط Youtube / Vimeo أو تحميل فيديو MP4 / Webm

en: Z Order
ar_SA: ترتيب Z

en: ZOOM IN
ar_SA: تكبير / تصغير

en: ZOOM OUT
ar_SA: تصغير

en: Zip / Postal Code
ar_SA: الرمز البريدي

en: Zip File
ar_SA: ملف مضغوط

en: Zip error
ar_SA: خطأ مضغوط

en: Zoom
ar_SA: تكبير

en: Zoom In
ar_SA: تكبير

en: Zoom Level
ar_SA: مستوى التكبير

en: Zoom Out
ar_SA: تصغير

en: Zoom Rate
ar_SA: معدل التكبير

en: Zoom to Point
ar_SA: تكبير النقطة

en: a lower ratio indicates a wider view on the mobile, while a higher value indicates a narrower view
ar_SA: تشير النسبة المنخفضة إلى عرض أوسع على الهاتف المحمول ، بينما تشير القيمة الأعلى إلى عرض أضيق

en: a recorded video is used as a presentation
ar_SA: يتم استخدام مقطع فيديو مسجل كعرض تقديمي

en: activate to sort column ascending
ar_SA: تفعيل لفرز العمود تصاعديا

en: activate to sort column descending
ar_SA: تفعيل لفرز العمود تنازليًا

en: adjusts panning speed from touch inputs: a lower value indicates a slower pan speed, while a higher value indicates a faster pan speed
ar_SA: يضبط سرعة التدوير من مدخلات اللمس: تشير القيمة الأقل إلى سرعة دوران أبطأ ، بينما تشير القيمة الأعلى إلى سرعة دوران أسرع

en: administrator
ar_SA: مدير

en: allows you to blur parts of the panoramic image, such as faces and license plates
ar_SA: يتيح لك تعتيم أجزاء من الصورة البانورامية ، مثل الوجوه ولوحات الترخيص

en: allows you to click near the marker to go to the corresponding room
ar_SA: يسمح لك بالنقر بالقرب من العلامة للذهاب إلى الغرفة المقابلة

en: allows you to load various versions of the same room and switch them in the viewer
ar_SA: يسمح لك بتحميل إصدارات مختلفة من نفس الغرفة وتبديلها في العارض

en: analyze
ar_SA: تحليل

en: audio file must be uploaded into music library.
ar_SA: يجب تحميل ملف صوتي في مكتبة الموسيقى.

en: automatic presentation consists of looking around the room by rotating and moving on to the next one
ar_SA: يتكون العرض التلقائي من النظر حول الغرفة بالتناوب والانتقال إلى الغرفة التالية

en: automatically closes the menu when you click on any item in it
ar_SA: تغلق القائمة تلقائيًا عند النقر فوق أي عنصر بداخلها

en: automatically closes the room's list slider when you click on any item in it
ar_SA: يغلق تلقائيًا شريط تمرير قائمة الغرفة عند النقر فوق أي عنصر بداخله

en: automatically closes the rooms list menu when you click on any item in it
ar_SA: يقوم تلقائيًا بإغلاق قائمة قائمة الغرف عند النقر فوق أي عنصر بداخلها

en: awaiting connection ...
ar_SA: في انتظار الاتصال ...

en: background color shown for partial panoramas
ar_SA: يظهر لون الخلفية للصور البانورامية الجزئية

en: background song during navigation of virtual tour
ar_SA: أغنية الخلفية أثناء التنقل في جولة افتراضية

en: block room display until the protect form is filled
ar_SA: عرض غرفة الكتلة حتى يتم ملء نموذج الحماية

en: by
ar_SA: بواسطة

en: cancel current subscription
ar_SA: إلغاء الاشتراك الحالي

en: change plan
ar_SA: خطة التغيير

en: check
ar_SA: التحقق من

en: check if your system can generate multi resolution panoramas
ar_SA: تحقق مما إذا كان بإمكان نظامك إنشاء صور بانورامية متعددة الدقة

en: checking license
ar_SA: فحص الرخصة

en: click on point to edit, drag to change position
ar_SA: انقر فوق النقطة للتعديل ، واسحب لتغيير الموضع

en: click to select / deselect a room - drag to change its order - enter the duration in seconds
ar_SA: انقر لتحديد / إلغاء اختيار غرفة - اسحب لتغيير ترتيبها - أدخل المدة بالثواني

en: click to view / change
ar_SA: انقر لعرض / التغيير

en: click upgrade now to start
ar_SA: انقر فوق ترقية الآن لتبدأ

en: connected
ar_SA: متصل

en: connecting ...
ar_SA: توصيل ...

en: connection closed
ar_SA: اتصال مغلقة

en: content displayed when clicked on the POI
ar_SA: المحتوى المعروض عند النقر فوق POI

en: content displayed when the right button is pressed. leave empty for disable
ar_SA: يتم عرض المحتوى عند الضغط على الزر الأيمن. اتركه فارغا للتعطيل

en: controls the friction that slows down the viewer motion after it is dragged and released. higher values mean the motion stops faster.
ar_SA: يتحكم في الاحتكاك الذي يؤدي إلى إبطاء حركة العارض بعد سحبه وتحريره. القيم الأعلى تعني أن الحركة تتوقف بشكل أسرع.

en: day
ar_SA: يوم

en: days
ar_SA: أيام

en: default 'lookat' setting when adding a new marker
ar_SA: الإعداد الافتراضي "lookat" عند إضافة علامة جديدة

en: default plan assigned to new registered users
ar_SA: تم تعيين الخطة الافتراضية للمستخدمين المسجلين الجدد

en: delete
ar_SA: حذف

en: description of the information about the room contained in the block at the top left (blank to not display)
ar_SA: وصف المعلومات المتعلقة بالغرفة الموجودة في الكتلة الموجودة أعلى اليسار (فارغ لعدم العرض)

en: description of the protect form
ar_SA: وصف استمارة الحماية

en: description used as preview for share
ar_SA: الوصف المستخدم كمعاينة للمشاركة

en: display logo, name and progress bar during initial loading
ar_SA: عرض الشعار والاسم وشريط التقدم أثناء التحميل الأولي

en: displays an information button on the floorplan that calls this link
ar_SA: يعرض زر المعلومات في مخطط الطابق الذي يستدعي هذا الارتباط

en: downloading ...
ar_SA: جارى التحميل ...

en: drag images to change order
ar_SA: اسحب الصور لتغيير الترتيب

en: drag the marker to change its position
ar_SA: اسحب العلامة لتغيير موضعها

en: drag the poi to change its position
ar_SA: اسحب نقطة الانطلاق لتغيير موضعها

en: drag the pointers to move and resize the content
ar_SA: اسحب المؤشرات لتحريك المحتوى وتغيير حجمه

en: duplicated
ar_SA: مكررة

en: edit
ar_SA: تعديل

en: effects
ar_SA: تأثيرات

en: enable this payment method (you need to initialize first)
ar_SA: قم بتمكين طريقة الدفع هذه (تحتاج إلى التهيئة أولاً)

en: enables change plan for users
ar_SA: تمكن خطة التغيير للمستخدمين

en: enables registration form for users
ar_SA: تمكن استمارة التسجيل للمستخدمين

en: enables vertical inclination
ar_SA: تمكن من الميل الرأسي

en: enables zoom
ar_SA: تمكن من التكبير

en: enter -1 to wait for the video to end
ar_SA: أدخل -1 لانتظار انتهاء الفيديو

en: error, please retry
ar_SA: خطأ ، يرجى إعادة المحاولة

en: expires in %s days
ar_SA: تنتهي الصلاحية في %s يوم

en: export
ar_SA: يصدر

en: force regenerate all panoramas images
ar_SA: فرض إعادة إنشاء كافة الصور البانورامية

en: function disabled
ar_SA: وظيفة معطلة

en: go to next room
ar_SA: اذهب الى الغرفة المجاورة

en: go to previous room
ar_SA: اذهب الى الغرفة السابقة

en: here
ar_SA: هنا

en: hide all the markers (only when click anywhere is enabled)
ar_SA: إخفاء جميع العلامات (فقط عند تمكين النقر في أي مكان)

en: hide features
ar_SA: ميزات إخفاء

en: hold click and move the mouse to change the position
ar_SA: اضغط مع الاستمرار وحرك الماوس لتغيير الوضع

en: html code that will be displayed within the tour
ar_SA: كود html الذي سيتم عرضه في الجولة

en: if not selected, use the paypal sandbox for testing
ar_SA: إذا لم يتم تحديده ، فاستخدم صندوق حماية paypal للاختبار

en: if the logo is present it will be displayed instead of the room name
ar_SA: إذا كان الشعار موجودًا فسيتم عرضه بدلاً من اسم الغرفة

en: if the popup is not displayed until the user interacts with the borwser, the audio may not be heard
ar_SA: إذا لم يتم عرض النافذة المنبثقة حتى يتفاعل المستخدم مع المستعرض ، فقد لا يتم سماع الصوت

en: if you change from sandbox to live check that you have entered your live API credentials, check Live and Initialize again
ar_SA: إذا قمت بالتغيير من وضع الحماية إلى التشغيل المباشر ، فتحقق من أنك قد أدخلت بيانات اعتماد واجهة برمجة التطبيقات الحية الخاصة بك ، فتحقق من Live and Initialize مرة أخرى

en: image displayed as background during initial loading and used as preview image for share
ar_SA: يتم عرض الصورة كخلفية أثناء التحميل الأولي واستخدامها كصورة معاينة للمشاركة

en: image displayed on desktop at first load
ar_SA: الصورة المعروضة على سطح المكتب عند أول تحميل

en: image displayed on mobile at first load
ar_SA: الصورة المعروضة على الهاتف المحمول عند التحميل الأول

en: includes sample data in this tour
ar_SA: يتضمن بيانات نموذجية في هذه الجولة

en: indication of the north position of this room
ar_SA: إشارة إلى الموقع الشمالي لهذه الغرفة

en: initial map zoom level (lower 1 - higher 20)
ar_SA: مستوى تكبير الخريطة الأولي (أقل 1 - أعلى 20)

en: initial position when you enter in this room
ar_SA: الموقف الأولي عند دخولك هذه الغرفة

en: initializing ...
ar_SA: جار تهيئة ...

en: input locked
ar_SA: الإدخال مغلق

en: insert a textual content or a link to an external site
ar_SA: إدراج محتوى نصي أو ارتباط إلى موقع خارجي

en: installing ... do not close this window!
ar_SA: التثبيت ... لا تغلق هذه النافذة!

en: invalid license, unable to update
ar_SA: ترخيص غير صالح ، غير قادر على التحديث

en: invalid session
ar_SA: جلسة غير صالحة

en: it uses the logo of the tour.
ar_SA: يستخدم شعار الجولة.

en: items selected
ar_SA: العناصر المحددة

en: leave blank to disable password
ar_SA: اتركه فارغا لتعطيل كلمة المرور

en: leave empty for default welcome message
ar_SA: اتركه فارغًا لرسالة الترحيب الافتراضية

en: leave empty to disable password protection
ar_SA: اتركه فارغًا لتعطيل حماية كلمة المرور

en: link that will be displayed when the virtual tour opens (must be compatible for embedding)
ar_SA: الرابط الذي سيتم عرضه عند فتح الجولة الافتراضية (يجب أن يكون متوافقًا مع التضمين)

en: link to the screencast web app that allows you to record your screen
ar_SA: رابط إلى تطبيق الويب screencast الذي يسمح لك بتسجيل شاشتك

en: logo displayed on top right
ar_SA: شعار معروض في أعلى اليمين

en: logo used to hide tripod on panorama image
ar_SA: شعار يستخدم لإخفاء ترايبود على صورة بانوراما

en: looking down
ar_SA: انظر اسفل

en: looking left
ar_SA: يبحث اليسار

en: looking right
ar_SA: تبدو صحيحة

en: looking up
ar_SA: يبحث

en: lower values means faster view (poor quality), higher value means slow view (high quality).
ar_SA: القيم المنخفضة تعني مشاهدة أسرع (جودة رديئة) ، القيمة الأعلى تعني عرضًا بطيئًا (جودة عالية).

en: maintain the same direction with regard to north while navigate between rooms (you must set the north position in all rooms)
ar_SA: حافظ على نفس الاتجاه فيما يتعلق بالشمال أثناء التنقل بين الغرف (يجب ضبط الوضع الشمالي في جميع الغرف)

en: manage users | manage plans | manage tours of all users
ar_SA: إدارة المستخدمين | إدارة الخطط | إدارة الجولات لجميع المستخدمين

en: mandatory variables in the mail text:
ar_SA: المتغيرات الإلزامية في نص البريد:

en: markers
ar_SA: علامات

en: maximum horizontal inclination in degrees left (min 0 - max 180)
ar_SA: أقصى ميل أفقي بالدرجات اليسرى (الحد الأدنى 0 - الحد الأقصى 180)

en: maximum horizontal inclination in degrees right (min 0 - max 180)
ar_SA: أقصى ميل أفقي بالدرجات اليمنى (حد أدنى 0 - حد أقصى 180)

en: maximum vertical inclination in degrees down (min 0 - max 90)
ar_SA: أقصى ميل رأسي بالدرجات للأسفل (الحد الأدنى 0 - الحد الأقصى 90)

en: maximum vertical inclination in degrees up (min 0 - max 90)
ar_SA: أقصى ميل رأسي بالدرجات (حد أدنى 0 - حد أقصى 90)

en: maximum width in pixels of panoramic images. if they exceed this width the images will be resized. 0 to disable resize.
ar_SA: أقصى عرض بالبكسل للصور البانورامية. إذا تجاوزوا هذا العرض ، فسيتم تغيير حجم الصور. 0 لتعطيل تغيير الحجم.

en: modify payment details
ar_SA: تعديل تفاصيل الدفع

en: month
ar_SA: شهر

en: months
ar_SA: الشهور

en: moves the view in the direction of the clicked marker
ar_SA: يحرك العرض في اتجاه العلامة التي تم النقر عليها

en: new category
ar_SA: فئة جديدة

en: north
ar_SA: شمال

en: not reachable
ar_SA: لا يمكن الوصول إليه

en: of
ar_SA: من

en: on your server
ar_SA: على الخادم الخاص بك

en: override transition settings for this room
ar_SA: تجاوز إعدادات الانتقال لهذه الغرفة

en: owner of the virtual tour
ar_SA: صاحب الجولة الافتراضية

en: passcode to unlock the room
ar_SA: رمز المرور لفتح الغرفة

en: php zip not enabled
ar_SA: ملف php zip غير ممكن

en: pois
ar_SA: بويس

en: positions
ar_SA: المواقف

en: preload all panorama images for faster loading between rooms
ar_SA: تحميل جميع صور البانوراما مسبقًا لتحميل أسرع بين الغرف

en: presented by
ar_SA: قدم بواسطة

en: reset
ar_SA: إعادة تعيين

en: screenshot
ar_SA: لقطة شاشة

en: senables viewing of online visitors directly on the tour
ar_SA: عرض senables للزوار عبر الإنترنت مباشرة في الجولة

en: send an email to new users to validate their account
ar_SA: إرسال بريد إلكتروني إلى المستخدمين الجدد للتحقق من صحة حساباتهم

en: sends a notification to the specified email when the lead form is submitted
ar_SA: يرسل إشعارًا إلى البريد الإلكتروني المحدد عند تقديم نموذج العميل المحتمل

en: set expiration date manually (leave empty for automatic)
ar_SA: حدد تاريخ انتهاء الصلاحية يدويًا (اتركه فارغًا للتلقائي)

en: set expiration time manually (leave empty for automatic)
ar_SA: ضبط وقت انتهاء الصلاحية يدويًا (اتركه فارغًا للتلقائي)

en: set only for free trial plan
ar_SA: مجموعة فقط للخطة التجريبية المجانية

en: set to 0 to wait for the end of the video, otherwise set the seconds for which the video should be displayed
ar_SA: اضبط على 0 لانتظار نهاية الفيديو ، وإلا عيّن الثواني التي يجب عرض الفيديو فيها

en: sets the maximum pitch the viewer edge can be at, in degrees.
ar_SA: يضبط أقصى درجة يمكن أن تكون عليها حافة العارض بالدرجات.

en: sets the minimum pitch the viewer edge can be at, in degrees.
ar_SA: يضبط الحد الأدنى من درجة الصوت التي يمكن أن تكون عليها حافة العارض بالدرجات.

en: sets the panorama’s horizontal angle of view, in degrees (min 0 - max 360)
ar_SA: يضبط زاوية الرؤية الأفقية للبانوراما بالدرجات (الحد الأدنى 0 - الحد الأقصى 360)

en: sets the panorama’s horizontal field of view (0 to keep default virtual tour setting)
ar_SA: يضبط مجال الرؤية الأفقي للبانوراما (0 للاحتفاظ بالإعداد الافتراضي للجولة الافتراضية)

en: sets the panorama’s starting horizontal field of view in degrees.
ar_SA: يضبط مجال الرؤية الأفقي البانورامي بالدرجات.

en: sets the panorama’s vertical angle of view, in degrees (min 0 - max 180)
ar_SA: يضبط زاوية الرؤية العمودية للبانوراما بالدرجات (الحد الأدنى 0 - الحد الأقصى 180)

en: show features
ar_SA: عرض الميزات

en: show help message
ar_SA: إظهار رسالة المساعدة

en: show room on list slider
ar_SA: صالة العرض في شريط تمرير القائمة

en: shows hidden markers when approaching them with the mouse
ar_SA: يظهر علامات مخفية عند الاقتراب منهم بالماوس

en: shows the loading icon before loading rooms
ar_SA: يظهر رمز التحميل قبل تحميل الغرف

en: specifies pitch of image horizon (for correcting non-leveled panoramas)
ar_SA: يحدد درجة أفق الصورة (لتصحيح الصور البانورامية غير المستوية)

en: specifies roll of image horizon (for correcting non-leveled panoramas)
ar_SA: يحدد لفة أفق الصورة (لتصحيح الصور البانورامية غير المستوية)

en: splits the panorama image into multiple sectors and loads them in parallel to reduce loading times
ar_SA: يقسم الصورة البانورامية إلى عدة قطاعات وتحميلها بالتوازي لتقليل أوقات التحميل

en: start the fly-in animation at the first entrance to the virtual tour
ar_SA: ابدأ الرسوم المتحركة fly-in عند المدخل الأول للجولة الافتراضية

en: start the virtual tour automatically on loading
ar_SA: ابدأ الجولة الافتراضية تلقائيًا عند التحميل

en: style of the POI displayed within the panorama
ar_SA: نمط POI المعروض داخل البانوراما

en: the cart works only if snipcart is configured in the shop section of the tour
ar_SA: لا تعمل العربة إلا إذا تم تكوين snipcart في قسم المتجر بالجولة

en: the file cannot be imported: system version different from the one with which the file was exported.
ar_SA: لا يمكن استيراد الملف: إصدار نظام مختلف عن الإصدار الذي تم تصدير الملف به.

en: the manual presentation consists in defining the order, changing the views of the rooms and add possible narrative text
ar_SA: يتكون العرض التقديمي اليدوي من تحديد الترتيب وتغيير مناظر الغرف وإضافة نص سردي محتمل

en: the number of intervals between subscription billings
ar_SA: عدد الفترات بين فواتير الاشتراك

en: they only manage the tours that are associated with them
ar_SA: يديرون الجولات المرتبطة بهم فقط

en: they only manage their own tours with restrictions based on the plan subscribed
ar_SA: يديرون جولاتهم الخاصة فقط مع قيود تستند إلى الخطة التي تم الاشتراك فيها

en: time in milliseconds to wait before starting the autorotation
ar_SA: الوقت بالمللي ثانية للانتظار قبل بدء التشغيل التلقائي

en: title of the information about the room contained in the block at the top left (blank to not display)
ar_SA: عنوان المعلومات حول الغرفة الموجودة في الكتلة الموجودة أعلى اليسار (فارغ لعدم العرض)

en: title of the protect form
ar_SA: عنوان استمارة الحماية

en: to click
ar_SA: للنقر

en: to go next room
ar_SA: للذهاب إلى الغرفة المجاورة

en: to go previous room
ar_SA: للذهاب إلى الغرفة السابقة

en: to look around
ar_SA: لننظر حولنا

en: to use external payment systems or other reasons (visible only with deactivated payments)
ar_SA: لاستخدام أنظمة الدفع الخارجية أو أسباب أخرى (تظهر فقط مع المدفوعات غير المفعّلة)

en: to zoom in/out
ar_SA: للتكبير / التصغير

en: today
ar_SA: اليوم

en: total
ar_SA: مجموع

en: transition animation effect
ar_SA: تأثير الرسوم المتحركة الانتقالية

en: transition duration in milliseconds
ar_SA: مدة الانتقال بالميلي ثانية

en: transition time before entering in this room in milliseconds
ar_SA: وقت الانتقال قبل الدخول إلى هذه الغرفة بالمللي ثانية

en: transition time before entering the next room in milliseconds
ar_SA: وقت الانتقال قبل الدخول إلى الغرفة التالية بالمللي ثانية

en: transition zoom level before entering in this room
ar_SA: انتقل إلى مستوى التكبير قبل الدخول في هذه الغرفة

en: transition zoom level before entering the next room
ar_SA: انتقل إلى مستوى التكبير قبل الدخول إلى الغرفة التالية

en: unauthorized
ar_SA: غير مصرح

en: unlimited
ar_SA: غير محدود

en: upgrade completed successfully, you will now be logged out in 5 seconds
ar_SA: اكتملت الترقية بنجاح ، سيتم تسجيل خروجك الآن في 5 ثوانٍ

en: use the mouse wheel or the controls to zoom
ar_SA: استخدم عجلة الماوس أو عناصر التحكم للتكبير

en: uses the audio track embedded in the video
ar_SA: يستخدم مسار الصوت المضمّن في الفيديو

en: video displayed as background during initial loading
ar_SA: عرض الفيديو كخلفية أثناء التحميل الأولي

en: view
ar_SA: عرض

en: virtual tour used as sample data
ar_SA: جولة افتراضية تستخدم كعينة من البيانات

en: virtual tour used as template when create a new one
ar_SA: يتم استخدام جولة افتراضية كنموذج عند إنشاء جولة جديدة

en: visitor update time in milliseconds (0 = real time). Low values can increase server utilization.
ar_SA: وقت تحديث الزائر بالملي ثانية (0 = الوقت الفعلي). يمكن أن تزيد القيم المنخفضة من استخدام الخادم.

en: when the point is clicked, the map is zoomed in on it
ar_SA: عند النقر على النقطة ، يتم تكبير الخريطة عليها

en: when you change floorplan this room will be displayed automatically
ar_SA: عند تغيير مخطط الأرضية ، سيتم عرض هذه الغرفة تلقائيًا

en: year
ar_SA: سنة

en: you can change the currency in the shop tab of the tour settings
ar_SA: يمكنك تغيير العملة في علامة تبويب المتجر في إعدادات الجولة

en: you have to run this php script as a cronjob every minute on your server for notifications requiring it to work
ar_SA: يجب عليك تشغيل نص php هذا باعتباره cronjob كل دقيقة على الخادم الخاص بك للإشعارات التي تتطلب ذلك للعمل
