Simple Virtual Tour - en to th_TH translation catalogue (1593 entries)

en: (filtered from %s total entries)
th_TH: (กรองจากทั้งหมด %s รายการ)

en: - expires in %s days
th_TH: - หมดอายุใน %s วัน

en: -1 to -10 speed clockwise, 1 to 10 speed counterclockwise
th_TH: -1 ถึง -10 ความเร็วตามเข็มนาฬิกา, 1 ถึง 10 ความเร็วทวนเข็มนาฬิกา

en: 0 to disable autorotate, -1 to -10 speed clockwise, 1 to 10 speed counterclockwise
th_TH: 0 เพื่อปิดใช้งานการหมุนอัตโนมัติ, -1 ถึง -10 ความเร็วตามเข็มนาฬิกา, 1 ถึง 10 ความเร็วทวนเข็มนาฬิกา

en: 1. Open tour in a new window
th_TH: 1. เปิดทัวร์ในหน้าต่างใหม่

en: 10 to 100: lower values means faster loading (poor quality), higher value means slow loading (high quality). 100 to disable compression.
th_TH: 10 ถึง 100: ค่าที่ต่ำกว่าหมายถึงการโหลดเร็วขึ้น (คุณภาพต่ำ) ค่าที่สูงขึ้นหมายถึงการโหลดช้า (คุณภาพสูง) 100 เพื่อปิดการบีบอัด

en: 16:9 Flat Image
th_TH: ภาพแบน 16:9

en: 180 Horizontal Panorama
th_TH: 180 พาโนรามาแนวนอน

en: 2. Click the button Open screencast app
th_TH: 2. คลิกปุ่ม เปิดแอป screencast

en: 3. Record your screen by selecting the open window
th_TH: 3. บันทึกหน้าจอของคุณโดยเลือกหน้าต่างที่เปิดอยู่

en: 360 Horizontal Panorama
th_TH: พาโนรามา 360 แนวนอน

en: 360 VIDEO TOUR
th_TH: ทัวร์วิดีโอ 360 องศา

en: 360 Video
th_TH: 360 วิดีโอ

en: 360 Video Tour
th_TH: ทัวร์วิดีโอ 360 องศา

en: 3D VIEW
th_TH: มุมมอง 3 มิติ

en: 3D View
th_TH: มุมมอง 3 มิติ

en: 3d Transform
th_TH: เปลี่ยนเป็น 3D

en: 3d model can be rotated
th_TH: โมเดล 3 มิติสามารถหมุนได้

en: 4. Upload the recorded video
th_TH: 4. อัปโหลดวิดีโอที่บันทึกไว้

en: 4:3 Flat Image
th_TH: ภาพแบน 4:3

en: A Tour is created
th_TH: ทัวร์ถูกสร้างขึ้น

en: A new user is registered
th_TH: ผู้ใช้ใหม่ลงทะเบียนแล้ว

en: A not fully equirectangular and 360 degree image was detected. Please adjust the position settings for correct viewing.
th_TH: ตรวจพบภาพไม่เท่ากันอย่างสมบูรณ์และ 360 องศา โปรดปรับการตั้งค่าตำแหน่งเพื่อการรับชมที่ถูกต้อง

en: ACTIVATE
th_TH: เปิดใช้งาน

en: ADD / SAVE features are disabled.
th_TH: คุณลักษณะ ADD / SAVE ถูกปิดใช้งาน

en: ADD / UPDATE
th_TH: เพิ่ม / อัปเดต

en: ADD ACTION
th_TH: เพิ่มการดำเนินการ

en: ADD MARKER
th_TH: เพิ่มเครื่องหมาย

en: ADD PLAN
th_TH: เพิ่มแผน

en: ADD POI
th_TH: เพิ่มจุดสนใจ

en: ADD ROOM
th_TH: เพิ่มห้อง

en: ADD THIS MARKER
th_TH: เพิ่มเครื่องหมายนี้

en: ADD TO CART
th_TH: ใส่ในรถเข็น

en: ADD USER
th_TH: เพิ่มผู้ใช้

en: ADMINISTRATOR
th_TH: ผู้ดูแลระบบ

en: ADVERTISEMENTS
th_TH: การโฆษณา

en: API Sample Code
th_TH: รหัสตัวอย่าง API

en: APPLY BLUR
th_TH: ใช้งานแบบเบลอ

en: APPLY PRESET
th_TH: ใช้ PRESET

en: APPLY STYLE TO ALL
th_TH: ใช้สไตล์กับทุกคน

en: AUTO SAVE
th_TH: บันทึกอัตโนมัติ

en: Accepted only 360 degree videos in MP4 format.
th_TH: รับเฉพาะวิดีโอ 360 องศาในรูปแบบ MP4

en: Accepted only images in JPG/PNG format.
th_TH: ยอมรับเฉพาะรูปภาพในรูปแบบ JPG/PNG

en: Accepted only lottie file in Json format.
th_TH: รับเฉพาะไฟล์ล็อตเตอรี่ในรูปแบบ Json

en: Account
th_TH: บัญชี

en: Action
th_TH: การกระทำ

en: Action required
th_TH: ต้องดำเนินการ

en: Actions
th_TH: การกระทำ

en: Activated
th_TH: ดำเนินการ

en: Activation mail - Body
th_TH: จดหมายเปิดใช้งาน - Body

en: Activation mail - Subject
th_TH: อีเมลการเปิดใช้งาน - เรื่อง

en: Active
th_TH: เปิดใช้งาน

en: Active (expiring)
th_TH: ใช้งานอยู่ (หมดอายุ)

en: Active until
th_TH: ใช้งานจนถึง

en: Actual payment method:
th_TH: วิธีการชำระเงินจริง:

en: Actual plan
th_TH: แผนจริง

en: Add
th_TH: เพิ่ม

en: Add Category
th_TH: เพิ่มหมวดหมู่

en: Add Marker
th_TH: เพิ่มเครื่องหมาย

en: Add New Preset
th_TH: เพิ่มพรีเซ็ตใหม่

en: Add POI
th_TH: เพิ่ม POI

en: Add Room
th_TH: เพิ่มห้อง

en: Add all the currencies in the section <b>SUPPORTED CURRENCIES</b>
th_TH: เพิ่มสกุลเงินทั้งหมดในส่วน สกุลเงินที่ <b>รองรับ</b>

en: Add new preset
th_TH: เพิ่มพรีเซ็ตใหม่

en: Add your domain <b>%s</b> in the <b>Domain</b> field of the section <b>DEFAULT WEBSITE DOMAIN</b>
th_TH: เพิ่มโดเมนของคุณ <b>%s</b> ในช่อง <b>โดเมน</b> ของส่วน <b>DEFAULT WEBSITE DOMAIN</b>

en: Address
th_TH: ที่อยู่

en: Administrator
th_TH: ผู้ดูแลระบบ

en: Advertisements
th_TH: การโฆษณา

en: All
th_TH: ทั้งหมด

en: All Categories
th_TH: หมวดหมู่ทั้งหมด

en: All Users
th_TH: ผู้ใช้ทั้งหมด

en: All requirements are met.
th_TH: ตรงตามข้อกำหนดทั้งหมด

en: Allow Pitch
th_TH: อนุญาตให้ Pitch

en: Allow Zoom
th_TH: อนุญาตการซูม

en: Already have an account? Login!
th_TH: มีบัญชีอยู่แล้ว? เข้าสู่ระบบ!

en: Alternatively, try to fix with these presets:
th_TH: หรือลองแก้ไขด้วยค่าที่ตั้งล่วงหน้าเหล่านี้:

en: Altitude
th_TH: ระดับความสูง

en: An account linked to the email %s was not found, do you want to register a new one?
th_TH: ไม่พบบัญชีที่เชื่อมโยงกับอีเมล %s คุณต้องการลงทะเบียนใหม่หรือไม่?

en: An error has occured.
th_TH: เกิดข้อผิดพลาด.

en: An error has occurred, please try again later
th_TH: ตอนนี้ขัดข้องอยู่กรุณาลองใหม่ภายหลัง

en: An error has occurred:
th_TH: เกิดข้อผิดพลาด:

en: And finally let's preview the tour you just created. Click on the menu item <b>Preview</b>
th_TH: และสุดท้าย มาดูตัวอย่างทัวร์ชมที่คุณเพิ่งสร้างขึ้นกัน คลิกที่รายการเมนู <b>ดูตัวอย่าง</b>

en: Animation
th_TH: อนิเมชั่น

en: Animation duration (ms)
th_TH: ระยะเวลาของภาพเคลื่อนไหว (มิลลิวินาที)

en: Annotation
th_TH: คำอธิบายประกอบ

en: Annotation Description
th_TH: คำอธิบายประกอบ

en: Annotation Title
th_TH: ชื่อคำอธิบายประกอบ

en: Annotations
th_TH: คำอธิบายประกอบ

en: Application Name
th_TH: ชื่อแอปพลิเคชัน

en: Apply
th_TH: ใช้

en: Apply Preset
th_TH: ใช้ Preset

en: Apply Preset to all Rooms
th_TH: ใช้ Preset กับทุกห้อง

en: Apply Preset to this Room
th_TH: ใช้ Preset กับห้องนี้

en: Apply to all
th_TH: นำไปใช้กับทั้งหมด

en: Arabic
th_TH: อารบิก

en: Are you sure you want to apply the preset?
th_TH: คุณแน่ใจหรือไม่ว่าต้องการใช้พรีเซ็ต

en: Are you sure you want to apply these settings to all existing POIs by overwriting them?
th_TH: คุณแน่ใจหรือไม่ว่าต้องการใช้การตั้งค่าเหล่านี้กับ POI ที่มีอยู่ทั้งหมดโดยการเขียนทับ

en: Are you sure you want to apply these settings to all existing markers by overwriting them?
th_TH: คุณแน่ใจหรือไม่ว่าต้องการใช้การตั้งค่าเหล่านี้กับเครื่องหมายที่มีอยู่ทั้งหมดโดยการเขียนทับ

en: Are you sure you want to apply this preset to all the rooms of this Virtual Tour?
th_TH: คุณแน่ใจหรือไม่ว่าต้องการใช้ค่าที่ตั้งล่วงหน้านี้กับทุกห้องของ Virtual Tour นี้

en: Are you sure you want to cancel this upload?
th_TH: คุณแน่ใจหรือไม่ว่าต้องการยกเลิกการอัปโหลดนี้?

en: Are you sure you want to cancel your current subscription?
th_TH: คุณแน่ใจหรือไม่ว่าต้องการยกเลิกการสมัครรับข้อมูลปัจจุบันของคุณ

en: Are you sure you want to change your subscription?
th_TH: คุณแน่ใจหรือไม่ว่าต้องการเปลี่ยนการสมัครของคุณ

en: Are you sure you want to create a tour containing sample data?
th_TH: คุณแน่ใจหรือไม่ว่าต้องการสร้างทัวร์ชมที่มีข้อมูลตัวอย่าง

en: Are you sure you want to delete the advertisement?
th_TH: คุณแน่ใจหรือไม่ว่าต้องการลบโฆษณา

en: Are you sure you want to delete the entire map and all the points?
th_TH: คุณแน่ใจหรือไม่ว่าต้องการลบทั้งแผนที่และจุดทั้งหมด

en: Are you sure you want to delete the entire virtual tour, included rooms, markers, pois and map?
th_TH: คุณแน่ใจหรือไม่ว่าต้องการลบทัวร์เสมือนจริงทั้งหมด รวมถึงห้องต่างๆ เครื่องหมาย จุดที่น่าสนใจ และแผนที่

en: Are you sure you want to delete the map point?
th_TH: คุณแน่ใจหรือไม่ว่าต้องการลบจุดบนแผนที่

en: Are you sure you want to delete the marker?
th_TH: คุณแน่ใจหรือไม่ว่าต้องการลบเครื่องหมาย

en: Are you sure you want to delete the poi?
th_TH: คุณแน่ใจหรือไม่ว่าต้องการลบ poi

en: Are you sure you want to delete the preset?
th_TH: คุณแน่ใจหรือไม่ว่าต้องการลบพรีเซ็ต

en: Are you sure you want to delete the product?
th_TH: คุณแน่ใจหรือไม่ว่าต้องการลบผลิตภัณฑ์

en: Are you sure you want to delete the room?
th_TH: คุณแน่ใจหรือไม่ว่าต้องการลบห้องนี้

en: Are you sure you want to delete the showcase?
th_TH: คุณแน่ใจหรือไม่ว่าต้องการลบตู้โชว์

en: Are you sure you want to delete the user?
th_TH: คุณแน่ใจหรือไม่ว่าต้องการลบผู้ใช้

en: Are you sure you want to delete this category?
th_TH: คุณแน่ใจหรือไม่ว่าต้องการลบหมวดหมู่นี้

en: Are you sure you want to delete?
th_TH: คุณแน่ใจหรือว่าต้องการลบ?

en: Are you sure you want to download the virtual tour?
th_TH: คุณแน่ใจหรือไม่ว่าต้องการดาวน์โหลดทัวร์เสมือนจริง

en: Are you sure you want to duplicate the entire virtual tour?
th_TH: คุณแน่ใจหรือไม่ว่าต้องการทำซ้ำทัวร์เสมือนจริงทั้งหมด

en: Are you sure you want to duplicate the poi?
th_TH: คุณแน่ใจหรือไม่ว่าต้องการทำซ้ำ POI

en: Are you sure you want to duplicate the room?
th_TH: คุณแน่ใจหรือไม่ว่าต้องการทำซ้ำห้องนี้

en: Are you sure you want to end this live session?
th_TH: คุณแน่ใจหรือไม่ว่าต้องการสิ้นสุดเซสชันสดนี้

en: Are you sure you want to end this live session? The link generated will be invalidated.
th_TH: คุณแน่ใจหรือไม่ว่าต้องการสิ้นสุดเซสชันสดนี้ ลิงค์ที่สร้างขึ้นจะใช้งานไม่ได้

en: Are you sure you want to exit the tour creation wizard?
th_TH: คุณแน่ใจหรือไม่ว่าต้องการออกจากวิซาร์ดการสร้างทัวร์ชม

en: Are you sure you want to reactivate your canceled subscription?
th_TH: คุณแน่ใจหรือไม่ว่าต้องการเปิดใช้งานการสมัครรับข้อมูลที่ยกเลิกของคุณอีกครั้ง

en: Are you sure you want to remove action from room's presentation?
th_TH: คุณแน่ใจหรือไม่ว่าต้องการนำการดำเนินการออกจากการนำเสนอของห้อง

en: Are you sure you want to remove room and all its actions from presentation?
th_TH: คุณแน่ใจหรือไม่ว่าต้องการลบห้องและการดำเนินการทั้งหมดออกจากการนำเสนอ

en: Are you sure you want to reset all forms data for this virtual tour?
th_TH: คุณแน่ใจหรือไม่ว่าต้องการรีเซ็ตข้อมูลแบบฟอร์มทั้งหมดสำหรับการทัวร์ชมเสมือนจริงนี้

en: Are you sure you want to reset all leads for this virtual tour?
th_TH: คุณมั่นใจที่จะลบข้อมูลเบื้องต้น (Leads) ทั้งหมดของ Virtual นี้หรือไม่?

en: Are you sure you want to reset all statistics for this virtual tour?
th_TH: คุณแน่ใจหรือไม่ว่าต้องการรีเซ็ตสถิติทั้งหมดสำหรับทัวร์เสมือนจริงนี้

en: Are you sure you want to restore the original image?
th_TH: คุณแน่ใจหรือไม่ว่าต้องการคืนค่ารูปภาพต้นฉบับ

en: Are you sure you want to save this preset?
th_TH: คุณแน่ใจหรือไม่ว่าต้องการบันทึกค่าที่ตั้งล่วงหน้านี้

en: Are you sure you want to update the preset?
th_TH: คุณแน่ใจหรือไม่ว่าต้องการอัปเดตค่าที่ตั้งไว้ล่วงหน้า

en: Are you sure? the contents of this element will be lost!
th_TH: คุณแน่ใจไหม? เนื้อหาขององค์ประกอบนี้จะหายไป!

en: Arrows Prev/Next
th_TH: ลูกศร ก่อนหน้า/ถัดไป

en: Arrows Room's List Slider
th_TH: ตัวเลื่อนรายการของ Arrows Room

en: Assign
th_TH: กำหนด

en: Assigned Plans
th_TH: แผนการที่ได้รับมอบหมาย

en: Assigned Virtual Tours
th_TH: ทัวร์เสมือนจริงที่ได้รับมอบหมาย

en: Associate a valid e-mail address to this account.
th_TH: เชื่อมโยงที่อยู่อีเมลที่ถูกต้องกับบัญชีนี้

en: Attention: all the virtual tours assigned to this user will be deleted!!!
th_TH: คำเตือน: ทัวร์เสมือนจริงทั้งหมดที่กำหนดให้กับผู้ใช้รายนี้จะถูกลบ!!!

en: Audio
th_TH: เสียง

en: Audio MP3
th_TH: เสียง MP3

en: Audio embedded
th_TH: ฝังชุดคำสั่งเสียง

en: Author
th_TH: ผู้เขียน

en: Auto Assign
th_TH: มอบหมายอัตโนมัติ

en: Auto Close
th_TH: ปิดอัตโนมัติ

en: Auto Open
th_TH: เปิดอัตโนมัติ

en: Auto Rotation
th_TH: หมุนอัตโนมัติ

en: Auto start
th_TH: เริ่มอัตโนมัติ

en: AutoRotate inactivity
th_TH: ไม่มีการใช้งานหมุนอัตโนมัติ

en: AutoRotate speed
th_TH: ความเร็วในการหมุนอัตโนมัติ

en: Autoclose
th_TH: ปิดอัตโนมัติ

en: Automatic Presentation
th_TH: การนำเสนออัตโนมัติ

en: Automatically assigns to new virtual tours
th_TH: กำหนดให้กับทัวร์เสมือนจริงใหม่โดยอัตโนมัติ

en: Autoplay
th_TH: เล่นอัตโนมัติ

en: Autoplay (seconds)
th_TH: เล่นอัตโนมัติ (วินาที)

en: Autoplay Audio
th_TH: เล่นเสียงอัตโนมัติ

en: Autorotate Inactivity
th_TH: Autorotate ไม่มีการใช้งาน

en: Autorotate Speed
th_TH: หมุนความเร็วอัตโนมัติ

en: Avatar
th_TH: อวตาร

en: BACK TO ROOM
th_TH: กลับไปที่ห้อง

en: BULK
th_TH: จำนวนมาก

en: BUY
th_TH: ซื้อ

en: Back
th_TH: กลับ

en: Back to Dashboard
th_TH: กลับไปที่หน้าควบคุม

en: Back to Login
th_TH: กลับสู่เข้าสู่ระบบ

en: Background
th_TH: พื้นหลัง

en: Background Color
th_TH: สีพื้นหลัง

en: Background Image
th_TH: ภาพพื้นหลัง

en: Background Music
th_TH: เพลงประกอบ

en: Background Opacity
th_TH: ความโปร่งแสงของพื้นหลัง

en: Background Removal
th_TH: การลบพื้นหลัง

en: Background Song Volume
th_TH: ปริมาณเพลงพื้นหลัง

en: Background Video
th_TH: วิดีโอพื้นหลัง

en: Banner image
th_TH: ภาพแบนเนอร์

en: Be sure to perform a full manual backup of your current files and database before upgrading.
th_TH: ตรวจสอบให้แน่ใจว่าได้ทำการสำรองไฟล์และฐานข้อมูลปัจจุบันของคุณด้วยตนเองโดยสมบูรณ์ก่อนที่จะอัพเกรด

en: Blur
th_TH: เบลอ

en: Border
th_TH: เส้นขอบ

en: Border Color
th_TH: สีขอบ

en: Bottom
th_TH: ด้านล่าง

en: Bottom Left
th_TH: ล่างซ้าย

en: Bottom Right
th_TH: ด้านล่างขวา

en: Bounce
th_TH: เด้งออก

en: Box (Hover)
th_TH: กล่อง (โฮเวอร์)

en: Box (click)
th_TH: กล่อง (คลิก)

en: Box Position
th_TH: ตำแหน่งกล่อง

en: Branding
th_TH: ตราสินค้า

en: Brightness
th_TH: ความสว่าง

en: Bulk map's create
th_TH: การสร้างแผนที่จำนวนมาก

en: Bulk room's create
th_TH: สร้างห้องจำนวนมาก

en: Button
th_TH: ปุ่ม

en: CANCEL
th_TH: ยกเลิก

en: CATEGORIES
th_TH: หมวดหมู่

en: CHANGE
th_TH: เปลี่ยน

en: CHANGE PASSWORD
th_TH: เปลี่ยนรหัสผ่าน

en: CHECK
th_TH: ตรวจสอบ

en: CLEAR DRAW
th_TH: ล้างพื้นที่วาด

en: CONTENTS
th_TH: สารบัญ

en: CREATE
th_TH: สร้าง

en: CREATE 360 VIDEO
th_TH: สร้างวิดีโอ 360 องศา

en: CREATE NEW MAP
th_TH: สร้างแผนที่ใหม่

en: CREATE NEW ROOM
th_TH: สร้างห้องใหม่

en: CSS Class
th_TH: คลาสของ CSS

en: CUSTOM CSS / JS
th_TH: กำหนดเอง CSS / JS

en: CUSTOMER
th_TH: ลูกค้า

en: Call to Action Link
th_TH: ลิงก์เรียกร้องให้ดำเนินการ

en: Callback Url
th_TH: URL การโทรกลับ

en: Can't upgrade, please enable php zip extension.
th_TH: อัปเกรดไม่ได้ โปรดเปิดใช้งานส่วนขยาย php zip

en: Cancel
th_TH: ยกเลิก

en: Cancel Subscription
th_TH: ยกเลิกการสมัครเป็นสมาชิก

en: Cancel upload
th_TH: ยกเลิกการอัปโหลด

en: Cancelled plan
th_TH: แผนยกเลิก

en: Cart
th_TH: รถเข็น

en: Categories
th_TH: หมวดหมู่

en: Category
th_TH: หมวดหมู่

en: Center
th_TH: กึ่งกลาง

en: Change
th_TH: เปลี่ยน

en: Change Password
th_TH: เปลี่ยนรหัสผ่าน

en: Change Plan
th_TH: เปลี่ยนแพ็กเกจ

en: Change Subscription
th_TH: เปลี่ยนการสมัคร

en: Change password
th_TH: เปลี่ยนรหัสผ่าน

en: Change the view
th_TH: เปลี่ยนมุมมอง

en: Changed plan
th_TH: เปลี่ยนแผน

en: Changelog
th_TH: การเปลี่ยนแปลง

en: Chat
th_TH: แชท

en: Check Requirements
th_TH: ตรวจสอบข้อกำหนด

en: Check your inbox for the verification code.
th_TH: ตรวจสอบกล่องจดหมายของคุณสำหรับรหัสยืนยัน

en: Checkbox
th_TH: ช่องทำเครื่องหมาย

en: Chinese Simplified
th_TH: ภาษาจีนตัวย่อ

en: Chinese Traditional (Hong Kong)
th_TH: จีนดั้งเดิม (ฮ่องกง)

en: Chinese Traditional (Taiwan)
th_TH: จีนดั้งเดิม (ไต้หวัน)

en: Choose
th_TH: ตกลง

en: Choose a Product
th_TH: เลือกสินค้า

en: Choose a pricing plan
th_TH: เลือกแผนการตั้งราคา

en: Choose file
th_TH: เลือกไฟล์

en: City
th_TH: เมือง

en: Click Anywhere
th_TH: คลิกที่ใดก็ได้

en: Click here to change your plan
th_TH: คลิกที่นี่เพื่อเปลี่ยนแผนของคุณ

en: Click on <b>Create New Tax</b> a make sure to check <b>Included in price</b>
th_TH: คลิกที่ <b>Create New Tax</b> ให้แน่ใจว่าได้ตรวจสอบ <b>รวมอยู่ในราคาแล้ว</b>

en: Click on button <b>Create</b>
th_TH: คลิกที่ปุ่ม <b>สร้าง</b>

en: Click on the <b>plus</b> icon
th_TH: คลิกที่ไอคอน <b>บวก</b>

en: Click on the image to start drawing the shape of blur
th_TH: คลิกที่ภาพเพื่อเริ่มวาดรูปร่างเบลอ

en: Click on the menu item <b>List Tours</b>
th_TH: คลิกที่รายการเมนู <b>รายการ ทัวร์</b>

en: Click on the menu item <b>Markers</b>
th_TH: คลิกที่รายการเมนู <b>เครื่องหมาย</b>

en: Click on the menu item <b>Rooms</b>
th_TH: คลิกที่รายการเมนู <b>ห้อง</b>

en: Click on the menu item <b>Virtual Tours</b>
th_TH: คลิกที่รายการเมนู <b>Virtual Tours</b>

en: Click the button <b>Add</b> to create the marker
th_TH: คลิกปุ่ม <b>เพิ่ม</b> เพื่อสร้างเครื่องหมาย

en: Client Id
th_TH: รหัสลูกค้า

en: Client Secret
th_TH: ความลับของลูกค้า

en: Close
th_TH: ปิด

en: Collected Data
th_TH: ข้อมูลที่เก็บรวบรวม

en: Color
th_TH: สี

en: Commands
th_TH: คำสั่ง

en: Company
th_TH: บริษัท

en: Compass North
th_TH: เข็มทิศเหนือ

en: Compress images quality
th_TH: บีบอัดคุณภาพของภาพ

en: Confetti
th_TH: ลูกปา

en: Configure Checkout & Cart
th_TH: กำหนดค่าการชำระเงินและรถเข็น

en: Configure Regional Settings
th_TH: กำหนดการตั้งค่าภูมิภาค

en: Configure Taxes
th_TH: กำหนดค่าภาษี

en: Configure your domain
th_TH: กำหนดค่าโดเมนของคุณ

en: Congratulations, your first room has been created, now create the second one
th_TH: ขอแสดงความยินดี ห้องแรกของคุณถูกสร้างขึ้นแล้ว ตอนนี้สร้างห้องที่สอง

en: Congratulations, your marker has been created
th_TH: ยินดีด้วย เครื่องหมายของคุณถูกสร้างขึ้นแล้ว

en: Congratulations, your second room has been created, now let's look at how to create a marker to navigate from one to the other
th_TH: ขอแสดงความยินดี ห้องที่สองของคุณถูกสร้างขึ้นแล้ว ตอนนี้มาดูวิธีสร้างเครื่องหมายเพื่อนำทางจากห้องหนึ่งไปอีกห้องหนึ่งกัน

en: Connect a payment gateway
th_TH: เชื่อมต่อเกตเวย์การชำระเงิน

en: Contact E-Mail
th_TH: อีเมลติดต่อ

en: Contact Us
th_TH: ติดต่อเรา

en: Content
th_TH: เนื้อหา

en: Content - Audio MP3 Link or upload Audio MP3
th_TH: เนื้อหา - เสียง MP3 ลิงก์หรืออัปโหลดไฟล์เสียง MP3

en: Content - Html
th_TH: เนื้อหา - Html

en: Content - Image Link
th_TH: เนื้อหา - ลิงค์รูปภาพ

en: Content - Link
th_TH: เนื้อหา - ลิงค์

en: Content - Link (external)
th_TH: เนื้อหา - ลิงค์ (ภายนอก)

en: Content - Link or upload Image
th_TH: เนื้อหา - ลิงก์หรืออัปโหลดรูปภาพ

en: Content - Link or upload Json
th_TH: เนื้อหา - ลิงก์หรืออัปโหลด Json

en: Content - Mixed
th_TH: เนื้อหา - ผสม

en: Content - Object 3D
th_TH: เนื้อหา - วัตถุ 3D

en: Content - Panorama Image
th_TH: เนื้อหา - ภาพพาโนรามา

en: Content - Product
th_TH: เนื้อหา - สินค้า

en: Content - Text
th_TH: เนื้อหา - ข้อความ

en: Content - Video 360 MP4
th_TH: เนื้อหา - วิดีโอ 360 MP4

en: Content - Youtube/Vimeo Link or upload Video MP4
th_TH: เนื้อหา - ลิงก์ Youtube/Vimeo หรืออัปโหลดวิดีโอ MP4

en: Content Item 1
th_TH: เนื้อหา 1

en: Content Item 2
th_TH: เนื้อหารายการ 2

en: Content Item 3
th_TH: เนื้อหารายการ 3

en: Continue
th_TH: ต่อไป

en: Contrast
th_TH: ตัดกัน

en: Controls
th_TH: การบังคับ

en: Country
th_TH: ประเทศ

en: Create
th_TH: สร้าง

en: Create Account
th_TH: สร้างบัญชี

en: Create Maps
th_TH: สร้างแผนที่

en: Create Markers
th_TH: สร้างเครื่องหมาย

en: Create POIs
th_TH: สร้าง POI

en: Create Rooms
th_TH: สร้างห้อง

en: Create an Account
th_TH: สร้างบัญชี

en: Create an Account!
th_TH: สร้างบัญชี!

en: Create an account on
th_TH: สร้างบัญชีบน

en: Creating Maps
th_TH: การสร้างแผนที่

en: Creating Rooms
th_TH: การสร้างห้อง

en: Creating a Marker
th_TH: การสร้างเครื่องหมาย

en: Creating a New Tour
th_TH: การสร้างทัวร์ใหม่

en: Creating blur effect in progress, please wait ...
th_TH: กำลังสร้างเอฟเฟกต์เบลอ โปรดรอสักครู่ ...

en: Creating the first Room
th_TH: การสร้างห้องแรก

en: Creating the second Room
th_TH: การสร้างห้องที่สอง

en: Cron Job
th_TH: งาน Cron

en: Currency
th_TH: สกุลเงิน

en: Current HFOV
th_TH: HFOV ปัจจุบัน

en: Current Plan
th_TH: แผนปัจจุบัน

en: Current Subscription
th_TH: การสมัครสมาชิกปัจจุบัน

en: Current Subscription (Canceled)
th_TH: การสมัครสมาชิกปัจจุบัน (ยกเลิก)

en: Current Version
th_TH: รุ่นปัจจุบัน

en: Current status
th_TH: สถานะปัจจุบัน

en: Custom Backend CSS
th_TH: CSS แบ็กเอนด์ที่กำหนดเอง

en: Custom Features
th_TH: คุณสมบัติที่กำหนดเอง

en: Custom HTML
th_TH: HTML ที่กำหนดเอง

en: Custom HTML Footer
th_TH: ส่วนท้าย HTML ที่กำหนดเอง

en: Custom HTML Header
th_TH: ส่วนหัว HTML ที่กำหนดเอง

en: Custom Icons
th_TH: ไอคอนที่กำหนดเอง

en: Custom Icons Library
th_TH: ไลบรารีไอคอนที่กำหนดเอง

en: Custom Showcase CSS
th_TH: CSS ตู้โชว์แบบกำหนดเอง

en: Custom Text
th_TH: ข้อความที่กำหนดเอง

en: Custom Viewer CSS
th_TH: CSS ผู้ชมที่กำหนดเอง

en: Custom Viewer JS
th_TH: โปรแกรมดูที่กำหนดเองJS

en: Customer
th_TH: ลูกค้า

en: Czech
th_TH: เช็ก

en: DASHBOARD
th_TH: แผงควบคุม

en: DEACTIVATE
th_TH: ปิดการใช้งาน

en: DELETE
th_TH: ลบ

en: DELETE IMAGE
th_TH: ลบภาพ

en: DELETE LOGO
th_TH: ลบโลโก้

en: DELETE VIDEO
th_TH: ลบวิดีโอ

en: DEMO MODE
th_TH: โหมดสาธิต

en: DOWNLOAD
th_TH: ดาวน์โหลด

en: DRAG TO CHANGE POSITION
th_TH: ลากเพื่อเปลี่ยนตำแหน่ง

en: DUPLICATE
th_TH: ทำซ้ำ

en: Dashboard
th_TH: แผงควบคุม

en: Date
th_TH: วันที่

en: Date - From
th_TH: จากวันที่

en: Date - To
th_TH: ถึงวันที่

en: Deactivated
th_TH: ปิดการใช้งาน

en: Default
th_TH: ค่าเริ่มต้น

en: Default Language
th_TH: ภาษาเริ่มต้น

en: Default Markers LookAt
th_TH: เครื่องหมายเริ่มต้น LookAt

en: Default Markers Style
th_TH: รูปแบบเครื่องหมายเริ่มต้น

en: Default POIs Style
th_TH: สไตล์ POI เริ่มต้น

en: Default Plan
th_TH: แผนเริ่มต้น

en: Default view
th_TH: มุมมองเริ่มต้น

en: Delete
th_TH: ลบ

en: Delete Advertisement
th_TH: ลบโฆษณา

en: Delete Category
th_TH: ลบหมวดหมู่

en: Delete Map
th_TH: ลบแผนที่

en: Delete Map Point
th_TH: ลบจุดแผนที่

en: Delete Maps
th_TH: ลบแผนที่

en: Delete Marker
th_TH: ลบเครื่องหมาย

en: Delete Markers
th_TH: ลบเครื่องหมาย

en: Delete POI
th_TH: ลบ POI

en: Delete POIs
th_TH: ลบ POI

en: Delete Preset
th_TH: ลบค่าที่ตั้งไว้

en: Delete Product
th_TH: ลบสินค้า

en: Delete Room
th_TH: ลบห้อง

en: Delete Rooms
th_TH: ลบห้อง

en: Delete Showcase
th_TH: ลบตู้โชว์

en: Delete User
th_TH: ลบผู้ใช้

en: Delete Virtual Tour
th_TH: ลบทัวร์เสมือนจริง

en: Depth
th_TH: ลึก/หนา

en: Description
th_TH: รายละเอียด

en: Deselect All
th_TH: ยกเลิกการเลือกทั้งหมด

en: Desktop
th_TH: เดสก์ทอป

en: Details
th_TH: รายละเอียด

en: Device Orientation
th_TH: ใช้อุปกรณ์แนวนอน

en: Different plans let you limit your customers to create a certain number of Virtual Tours, Rooms, Markers and POIs. The default Unlimited's plan has no limits.
th_TH: แผนที่แตกต่างกันทำให้คุณสามารถจำกัดลูกค้าของคุณเพื่อสร้าง Virtual Tours, Rooms, Markers และ POI จำนวนหนึ่งได้ แผน Unlimited เริ่มต้นไม่มีขีดจำกัด

en: Disabled
th_TH: ปิดการใช้งาน

en: Disk Space Used
th_TH: พื้นที่ดิสก์ที่ใช้

en: Displays the original panorama
th_TH: แสดงภาพพาโนรามาต้นฉบับ

en: Do not close this window!
th_TH: อย่าปิดหน้าต่างนี้!

en: Do you want to join the live session with video or audio only?
th_TH: คุณต้องการเข้าร่วมเซสชันสดด้วยวิดีโอหรือเสียงเท่านั้นหรือไม่?

en: Double click
th_TH: ดับเบิลคลิก

en: Down command
th_TH: คำสั่งลง

en: Down response
th_TH: ลงตอบสนอง

en: Download
th_TH: ดาวน์โหลด

en: Download Tour
th_TH: ดาวน์โหลดทัวร์

en: Download Virtual Tour
th_TH: ดาวน์โหลดทัวร์เสมือนจริง

en: Download and Update
th_TH: ดาวน์โหลดและอัปเดต

en: Drag Enabled when Device Orientation On
th_TH: เปิดใช้งานการลากเมื่อเปิดการวางแนวอุปกรณ์

en: Drag and drop rooms into categories or up/down to change its order
th_TH: ลากและวางห้องเป็นหมวดหมู่หรือขึ้น/ลงเพื่อเปลี่ยนลำดับ

en: Drag the view and center the white cursor at the position where you want to add the marker
th_TH: ลากมุมมองและวางเคอร์เซอร์สีขาวไว้ที่ตำแหน่งที่คุณต้องการเพิ่มเครื่องหมาย

en: Drag the view to set the starting position belongs to this marker. Only works if 'Same Azimuth' is disabled.
th_TH: ลากมุมมองเพื่อกำหนดตำแหน่งเริ่มต้นเป็นของเครื่องหมายนี้ ใช้ได้เฉพาะเมื่อปิดใช้งาน 'Azimuth เดียวกัน'

en: Drop files or click here to upload
th_TH: วางไฟล์หรือคลิกที่นี่เพื่ออัพโหลด

en: Duplicate POI
th_TH: POI . ซ้ำ

en: Duplicate Room
th_TH: ห้องซ้ำ

en: Duplicate Virtual Tour
th_TH: ทัวร์เสมือนจริงที่ซ้ำกัน

en: Duration Slide
th_TH: สไลด์ระยะเวลา

en: Dutch
th_TH: ภาษาดัตช์

en: E-Mail
th_TH: ที่อยู่ E-Mail

en: E-mail
th_TH: อีเมล

en: E-mail address already in use!
th_TH: ที่อยู่อีเมลนี้ถูกใช้ไปแล้ว!

en: E-mail already registered!
th_TH: ลงทะเบียนอีเมลแล้ว!

en: EDIT
th_TH: แก้ไข

en: EDIT ADVERTISEMENT
th_TH: แก้ไขโฆษณา

en: EDIT BLUR
th_TH: แก้ไขภาพเบลอ

en: EDIT MAP
th_TH: แก้ไขแผนที่

en: EDIT MARKERS
th_TH: แก้ไขเครื่องหมาย

en: EDIT NEXT ROOM
th_TH: แก้ไขห้องถัดไป

en: EDIT POIs
th_TH: แก้ไขจุดสนใจ

en: EDIT PREVIOUS ROOM
th_TH: แก้ไขห้องก่อนหน้า

en: EDIT PRODUCT
th_TH: แก้ไขผลิตภัณฑ์

en: EDIT PROFILE
th_TH: แก้ไขโปรไฟล์

en: EDIT ROOM
th_TH: แก้ไขห้อง

en: EDIT SHOWCASE
th_TH: แก้ไขโชว์เคส

en: EDIT THUMBNAIL
th_TH: แก้ไข THUMBNAIL

en: EDIT USER
th_TH: แก้ไขผู้ใช้

en: EDIT VIRTUAL TOUR
th_TH: แก้ไขทัวร์เสมือนจริง

en: EDITOR
th_TH: บรรณาธิการ

en: EDITOR 3D VIEW
th_TH: บรรณาธิการ มุมมอง 3 มิติ

en: EDITOR UI
th_TH: UI บรรณาธิการ

en: ENABLE AUDIO?
th_TH: เปิดเสียง?

en: ENABLE DEVICE ORIENTATION?
th_TH: เปิดใช้งานการวางแนวอุปกรณ์หรือไม่

en: Edit
th_TH: แก้ไข

en: Edit Maps
th_TH: แก้ไขแผนที่

en: Edit Markers
th_TH: แก้ไขเครื่องหมาย

en: Edit POIs
th_TH: แก้ไข POI

en: Edit Plan
th_TH: แก้ไขแผน

en: Edit Rooms
th_TH: ห้องตัดต่อ

en: Edit Tour
th_TH: แก้ไขทัวร

en: Edit profile
th_TH: แก้ไขโปรไฟล์

en: Editor
th_TH: บรรณาธิการโดย

en: Editor 3D View
th_TH: บรรณาธิการ มุมมอง 3 มิติ

en: Editor UI
th_TH: UI บรรณาธิการ

en: Effect
th_TH: ผล

en: Email Address
th_TH: ที่อยู่อีเมล

en: Embed (html)
th_TH: ฝัง (html)

en: Embed (image)
th_TH: ฝัง (ภาพ)

en: Embed (link)
th_TH: ฝัง (ลิงค์)

en: Embed (object3d)
th_TH: ฝัง (object3d)

en: Embed (slideshow)
th_TH: ฝัง (สไลด์โชว์)

en: Embed (text)
th_TH: ฝัง (ข้อความ)

en: Embed (video with background removal)
th_TH: ฝัง (วิดีโอพร้อมการลบพื้นหลัง)

en: Embed (video with transparency)
th_TH: ฝัง (วิดีโอที่มีความโปร่งใส)

en: Embed (video)
th_TH: ฝัง (วิดีโอ)

en: Embedded - HTML
th_TH: แบบฝัง - HTML

en: Embedded - Link
th_TH: Embedded - ลิงค์

en: Embedded - Link or upload Image
th_TH: ฝัง - ลิงก์หรืออัปโหลดรูปภาพ

en: Embedded - Object 3D
th_TH: Embedded - วัตถุ 3D

en: Embedded - Text
th_TH: ฝัง - Text

en: Embedded - Youtube Link or upload Video MP4
th_TH: Embedded - Youtube ลิงก์หรืออัปโหลดวิดีโอ MP4

en: Embedded - upload Video MP4 with Chroma background
th_TH: Embedded - อัปโหลดวิดีโอ MP4 พร้อมพื้นหลัง Chroma

en: Embedded - upload Video WEBM + MOV
th_TH: ฝัง - อัปโหลดวิดีโอ WEBM + MOV

en: Embedded HTML
th_TH: HTML แบบฝัง

en: Embedded Image
th_TH: ภาพที่ฝังตัว

en: Embedded Link
th_TH: ลิงค์ฝังตัว

en: Embedded Object 3D
th_TH: วัตถุฝังตัว 3D

en: Embedded Slideshow
th_TH: สไลด์โชว์ในตัว

en: Embedded Text
th_TH: ข้อความฝังตัว

en: Embedded Video
th_TH: วิดีโอแบบฝัง

en: Embedded Video (with background removal)
th_TH: วิดีโอแบบฝัง (พร้อมการลบพื้นหลัง)

en: Embedded Video (with transparency)
th_TH: วิดีโอแบบฝัง (มีความโปร่งใส)

en: Enable 3D View
th_TH: เปิดใช้งานมุมมอง 3 มิติ

en: Enable Annotations
th_TH: เปิดใช้งานคำอธิบายประกอบ

en: Enable Auto Rotate
th_TH: เปิดใช้งานการหมุนอัตโนมัติ

en: Enable Device Orientation
th_TH: เปิดใช้งานการวางแนวอุปกรณ์

en: Enable Download Tour
th_TH: เปิดใช้งานการดาวน์โหลดทัวร์

en: Enable Expiring Dates
th_TH: เปิดใช้งานวันหมดอายุ

en: Enable External Tours
th_TH: เปิดใช้งานทัวร์ภายนอก

en: Enable Fly-in
th_TH: เปิดใช้งาน Fly-in

en: Enable Forms
th_TH: เปิดใช้งานแบบฟอร์ม

en: Enable Gallery
th_TH: เปิดใช้งานแกลเลอรี

en: Enable Icons Library
th_TH: เปิดใช้งานไลบรารีไอคอน

en: Enable Info Box
th_TH: เปิดใช้งานกล่องข้อมูล

en: Enable Landing
th_TH: เปิดใช้งานการลงจอด

en: Enable Live session
th_TH: เปิดใช้งานเซสชันสด

en: Enable Logo
th_TH: เปิดใช้งานโลโก้

en: Enable Maps
th_TH: เปิดใช้งานแผนที่

en: Enable Meeting
th_TH: เปิดใช้งานการประชุม

en: Enable Multiple Rooms View
th_TH: เปิดใช้งานมุมมองหลายห้อง

en: Enable Multiresolution
th_TH: เปิดใช้งานหลายความละเอียด

en: Enable Nadir Logo
th_TH: เปิดใช้งานโลโก้ขีดตกต่ำ

en: Enable Password Tour
th_TH: เปิดใช้งานทัวร์รหัสผ่าน

en: Enable Presentation
th_TH: เปิดใช้งานการนำเสนอ

en: Enable Protect Rooms
th_TH: เปิดใช้งานปกป้องห้อง

en: Enable Right Click Content
th_TH: เปิดใช้งานเนื้อหาคลิกขวา

en: Enable Schedule
th_TH: เปิดใช้งานกำหนดการ

en: Enable Screencast
th_TH: เปิดใช้งาน Screencast

en: Enable Share
th_TH: เปิดใช้งานการแชร์

en: Enable Shop
th_TH: เปิดใช้งานร้านค้า

en: Enable Showcase
th_TH: เปิดใช้งานตู้โชว์

en: Enable Song
th_TH: เปิดใช้งานเพลง

en: Enable Statistics
th_TH: เปิดใช้งานสถิติ

en: Enable Tour Creation Wizard
th_TH: เปิดใช้งานตัวช่วยสร้างการสร้างทัวร์ชม

en: Enable Video 360 Panorama
th_TH: เปิดใช้งาน Video 360 Panorama

en: Enable Video 360 Tour
th_TH: เปิดใช้งานวิดีโอ 360 ทัวร์

en: Enable Voice Commands
th_TH: เปิดใช้งานคำสั่งเสียง

en: Enable WebVR
th_TH: เปิดใช้งาน WebVR

en: Enable Whatsapp / Facebook Chat
th_TH: เปิดใช้งาน Whatsapp / Facebook Chat

en: Enable multi resolution
th_TH: เปิดใช้งานหลายความละเอียด

en: Enable the countries they can buy on your site in the section <b>ENABLED COUNTRIES</b>
th_TH: เปิดใช้งานประเทศที่พวกเขาสามารถซื้อบนไซต์ของคุณได้ในส่วนที่ <b>เปิดใช้งาน COUNTRIES</b>

en: Enabled
th_TH: เปิดใช้งาน

en: Enabled, Mobile and Desktop
th_TH: เปิดใช้งานมือถือและเดสก์ท็อป

en: Enabled, autostart
th_TH: เปิดใช้งาน เริ่มต้นอัตโนมัติ

en: Enabled, mode 1
th_TH: เปิดใช้งาน โหมดคีย์บอร์ดแบบที่ 1

en: Enabled, mode 2
th_TH: เปิดใช้งาน โหมดคีย์บอร์ดแบบที่ 2

en: Enabled, only Desktop
th_TH: เปิดใช้งาน เฉพาะเดสก์ท็อป

en: Enabled, opened
th_TH: เปิดใช้งาน, เปิด

en: Enabled, paused
th_TH: เปิดใช้งาน หยุดชั่วคราว

en: Enabled, without pop-up
th_TH: เปิดใช้งานโดยไม่มีป๊อปอัป

en: End Call
th_TH: วางสาย

en: End Date
th_TH: วันที่สิ้นสุด

en: English
th_TH: ภาษาอังกฤษ

en: Enter Username or E-mail
th_TH: ใส่ Username หรือ E-mail

en: Enter friendly urls separated by comma
th_TH: ป้อน URL ที่จำง่ายคั่นด้วยเครื่องหมายจุลภาค

en: Enter language code
th_TH: ใส่รหัสภาษา

en: Enter the <b>name</b> of the room
th_TH: ใส่ <b>ชื่อ</b> ห้อง

en: Enter the <b>name</b> of the tour
th_TH: ใส่ <b>ชื่อ</b> ทัวร์

en: Error
th_TH: ผิดพลาด

en: Error message
th_TH: ข้อความผิดพลาด

en: Error, retry later
th_TH: เกิดข้อผิดพลาด ลองอีกครั้งในภายหลัง

en: Error, retry later!
th_TH: เกิดข้อผิดพลาด โปรดลองอีกครั้งในภายหลัง!

en: Error, retry later.
th_TH: เกิดข้อผิดพลาด โปรดลองอีกครั้งในภายหลัง

en: Error: No gallery images
th_TH: ข้อผิดพลาด: ไม่มีรูปภาพในแกลเลอรี

en: Execute the command
th_TH: ดำเนินการคำสั่ง

en: Exist Audio
th_TH: เสียงที่มีอยู่

en: Exist Background
th_TH: พื้นหลังที่มีอยู่

en: Exist Image
th_TH: ภาพที่มีอยู่

en: Exist Logo
th_TH: โลโก้ที่มีอยู่

en: Exist Nadir Logo
th_TH: โลโก้ขีดตกต่ำที่มีอยู่

en: Exist Song
th_TH: เพลงที่มีอยู่

en: Exit Meeting
th_TH: ออกจากการประชุม

en: Expired
th_TH: หมดอายุ

en: Expired plan
th_TH: แผนหมดอายุ

en: Expires Days
th_TH: วันหมดอายุ

en: Expires in
th_TH: หมดอายุใน

en: Expires on
th_TH: หมดอายุเมื่อ

en: Expiring Dates
th_TH: วันหมดอายุ

en: External
th_TH: ภายนอก

en: External Link
th_TH: ลิงค์ภายนอก

en: External URL
th_TH: URL ภายนอก

en: FORMS
th_TH: แบบฟอร์ม

en: Facebook - Enable
th_TH: Facebook - เปิดใช้งาน

en: Facebook - Id
th_TH: ชื่อผู้ใช้เฟสบุ๊ค

en: Facebook - Secret
th_TH: Facebook - ความลับ

en: Facebook / Whatsapp Chat
th_TH: สนทนาผ่าน Facebook / Whatsapp

en: Facebook page ID
th_TH: ไอดีเพจเฟสบุ๊ค

en: Fade Duration
th_TH: ระยะเวลาจาง

en: Features
th_TH: คุณสมบัติ

en: Field
th_TH: ช่องว่าง

en: Field of View
th_TH: มุมมอง

en: File
th_TH: ไฟล์

en: File (Json)
th_TH: ไฟล์ (Json)

en: File is too big (%sMiB). Max filesize: %sMiB.
th_TH: ไฟล์ใหญ่เกินไป (%sMiB) ขนาดไฟล์สูงสุด: %sMiB.

en: File not found.
th_TH: ไม่พบไฟล์.

en: File not provided.
th_TH: ไม่ได้ให้ไฟล์

en: File size is too big.
th_TH: ขนาดแฟ้มใหญ่เกินไป

en: Files
th_TH: ไฟล์

en: Files List
th_TH: รายการไฟล์

en: Filipino
th_TH: ฟิลิปปินส์

en: Fill your business information
th_TH: กรอกข้อมูลธุรกิจของคุณ

en: Find out more
th_TH: ค้นหาข้อมูลเพิ่มเติม

en: Fireworks
th_TH: ดอกไม้ไฟ

en: First
th_TH: แรก

en: First Name
th_TH: ชื่อ

en: Fit all points
th_TH: ลงตัวทุกจุด

en: Flash
th_TH: แฟลช

en: Flip
th_TH: พลิก

en: Floor
th_TH: พื้น

en: Floorplan
th_TH: แผนผังงาน

en: Floorplan (image)
th_TH: แปลนพื้น (ภาพ)

en: Fly-In
th_TH: การเข้าสู่หน้าจอ

en: Fly-In Animation
th_TH: แอนิเมชั่น Fly-In

en: Fog
th_TH: หมอก

en: Font Backend
th_TH: แบ็กเอนด์แบบอักษร

en: Footer
th_TH: ส่วนล่าง

en: Forgot Password?
th_TH: ลืมรหัสผ่าน?

en: Forgot password mail - Body
th_TH: ลืมรหัสผ่านเมล - Body

en: Forgot password mail - Subject
th_TH: ลืมรหัสผ่านเมล - เรื่อง

en: Form
th_TH: แบบฟอร์ม

en: Forms
th_TH: แบบฟอร์ม

en: Frame the desired view
th_TH: จัดกรอบมุมมองที่ต้องการ

en: Free
th_TH: ฟรี

en: French
th_TH: ฝรั่งเศส

en: Frequency
th_TH: ความถี่

en: Friction
th_TH: แรงเสียดทาน

en: Friction Mobile
th_TH: แรงเสียดทานมือถือ

en: Friday
th_TH: วันศุกร์

en: Friendly URL
th_TH: URL ที่เป็นมิตร

en: Friendly Urls Blacklist
th_TH: บัญชีดำ URL ที่เป็นมิตร

en: From E-Mail
th_TH: จากอีเมล

en: From Name
th_TH: จากคุณ

en: Front
th_TH: ด้านหน้า

en: Fullscreen
th_TH: เต็มหน้าจอ

en: GALLERY
th_TH: แกลเลอรี่

en: GENERAL
th_TH: ทั่วไป

en: GENERATE
th_TH: สร้าง

en: GO TO
th_TH: ไปที่

en: Gallery
th_TH: แกลเลอรี่

en: Gallery Mode
th_TH: โหมดแกลเลอรี่

en: General
th_TH: ทั่วไป

en: General (affects all virtual tours)
th_TH: ทั่วไป (มีผลกับทัวร์เสมือนจริงทั้งหมด)

en: Generate 360 video
th_TH: สร้างวิดีโอ 360 องศา

en: Generate slideshow
th_TH: สร้างสไลด์โชว์

en: Generation in progress, please wait ... Do not close this window!
th_TH: กำลังดำเนินการสร้าง โปรดรอ ... อย่าปิดหน้าต่างนี้!

en: German
th_TH: ภาษาเยอรมัน

en: Get Api Key
th_TH: รับคีย์ API

en: Google - Enable
th_TH: Google - เปิดใช้งาน

en: Google - Id
th_TH: Google - รหัส

en: Google - Secret
th_TH: Google - ความลับ

en: Google Analytics Tracking ID
th_TH: รหัสติดตาม Google Analytics

en: Google Analytics Tracking ID (UA-XXXXXXXXX-X). Note: Use the Friendly URL in Google Analytics's property url setting.
th_TH: รหัสติดตาม Google Analytics (UA-XXXXXXXXX-X) หมายเหตุ: ใช้ URL ที่จำง่ายในการตั้งค่า URL คุณสมบัติของ Google Analytics

en: Google Maps Embed Code
th_TH: รหัสฝัง Google Maps

en: Google Street View Embed Code
th_TH: โค้ดฝัง Google Street View

en: Grayscale
th_TH: ระดับสีเทา

en: Grid
th_TH: ตาราง

en: HFOV / INTERACTION
th_TH: มุมมองแสดงผลแนวนอน (HFOV)

en: HFOV Mobile Ratio
th_TH: อัตราส่วน HFOV มือถือ

en: HLS Video Url
th_TH: ลิงก์เว็บของวิดีโอแบบ HLS

en: Heartbeat
th_TH: การเต้นของหัวใจ

en: Height
th_TH: ความสูง

en: Help
th_TH: ช่วยเหลือ

en: Help Link
th_TH: ลิงค์ช่วยเหลือ

en: Help command
th_TH: คำสั่งช่วยเหลือ

en: Help response
th_TH: ช่วยตอบ

en: Here you can select the destination room linked to this marker
th_TH: ที่นี่คุณสามารถเลือกห้องปลายทางที่เชื่อมโยงกับเครื่องหมายนี้

en: Hidden
th_TH: ซ่อน

en: Hide Markers
th_TH: ซ่อนเครื่องหมาย

en: Hide Tripod
th_TH: ซ่อนขาตั้งกล้อง

en: Hindi
th_TH: ภาษาฮินดี (हिंदी)

en: Horizontal Pitch
th_TH: ระยะก้มเงยแนวนอน

en: Horizontal Pitch / Roll
th_TH: ระยะห่างแนวนอน / ม้วน

en: Horizontal Roll
th_TH: ม้วนแนวนอน

en: Horizontal and Vertical
th_TH: แนวนอนและแนวตั้ง

en: Horizontal only
th_TH: แนวนอนเท่านั้น

en: Host
th_TH: เจ้าของห้อง

en: Hour - From
th_TH: จากเวลา

en: Hour - To
th_TH: ถึงเวลา

en: Hover Color
th_TH: โฮเวอร์สี

en: Hover Markers
th_TH: เครื่องหมายโฮเวอร์

en: Hungarian
th_TH: ฮังการี

en: Hyperlink
th_TH: ไฮเปอร์ลิงก์

en: I made the backup, continue
th_TH: ฉันสำรองข้อมูลแล้ว ดำเนินการต่อ

en: ICONS LIBRARY
th_TH: ห้องสมุดไอคอน

en: IMAGES GALLERY
th_TH: แกลเลอรี่ภาพ

en: IMAGES OBJECT 360
th_TH: ภาพวัตถุ 360

en: INFO BOX
th_TH: กล่องข้อมูล

en: INITIALIZING
th_TH: กำลังเริ่มต้น

en: Icon
th_TH: ไอคอน

en: Icon + Label
th_TH: ไอคอน + ป้ายกำกับ

en: Icon + Room's Name
th_TH: ไอคอน + ชื่อห้อง

en: Icon Button - Center
th_TH: ปุ่มไอคอน - ตรงกลาง

en: Icon Button - Left
th_TH: ปุ่มไอคอน - ซ้าย

en: Icon Button - Right
th_TH: ปุ่มไอคอน - ขวา

en: Icon Hover Color
th_TH: ไอคอนโฮเวอร์สี

en: Icon Main Color
th_TH: ไอคอนสีหลัก

en: Icon Position
th_TH: ตำแหน่งไอคอน

en: Icons
th_TH: ไอคอน

en: Icons Library
th_TH: ห้องสมุดไอคอน

en: Icons List
th_TH: รายการไอคอน

en: Id of Facebook page for Facebook Messenger Note: in order to works you need to add the url to facebook page - settings - messenger platform - whitelist domain
th_TH: ID ของหน้า Facebook สำหรับ Facebook Messenger หมายเหตุ: เพื่อให้ทำงานได้ คุณต้องเพิ่ม URL ไปยังหน้า Facebook - การตั้งค่า - แพลตฟอร์ม Messenger - โดเมนที่อนุญาตพิเศษ

en: Image
th_TH: รูปภาพ

en: Image (gallery)
th_TH: รูปภาพ (แกลเลอรี่)

en: Image (single)
th_TH: รูปภาพ (เดี่ยว)

en: Images (gallery)
th_TH: รูปภาพ (แกลเลอรี่)

en: Images List
th_TH: รายการรูปภาพ

en: Import
th_TH: นำเข้า

en: Import Virtual Tour
th_TH: นำเข้าทัวร์เสมือนจริง

en: Importable
th_TH: นำเข้า

en: In use
th_TH: ใช้งานอยู่

en: Included (SVT demo)
th_TH: รวม (การสาธิต SVT)

en: Info
th_TH: ข้อมูล

en: Info - Link
th_TH: ข้อมูล - ลิงค์

en: Info - Open in
th_TH: ข้อมูล - เปิดใน

en: Info Box
th_TH: กล่องข้อมูล

en: Initial Image
th_TH: รูปภาพเริ่มต้น

en: Initial Position
th_TH: ตำแหน่งเริ่มต้น

en: Initialize
th_TH: เริ่มต้น

en: Initializing and synchronizing changes ...
th_TH: การเริ่มต้นและการซิงโครไนซ์การเปลี่ยนแปลง ...

en: Input password
th_TH: ใส่รหัสผ่าน

en: Interaction
th_TH: ปฏิสัมพันธ์

en: Interval (months)
th_TH: ช่วงเวลา (เดือน)

en: Intro (Desktop)
th_TH: บทนำ (เดสก์ท็อป)

en: Intro (Mobile)
th_TH: บทนำ (มือถือ)

en: Invalid
th_TH: ไม่ถูกต้อง

en: Invalid payment
th_TH: การชำระเงินไม่ถูกต้อง

en: Invalid verification code
th_TH: รหัสยืนยันไม่ถูกต้อง

en: It is not possible to subscribe on this demo server. This section is shown for demonstration purposes only. Buy the code <a style='color:white;text-decoration:underline;font-weight:bold;' target='_blank' href='https://1.envato.market/Jrja9r'>here</a>
th_TH: ไม่สามารถสมัครบนเซิร์ฟเวอร์สาธิตนี้ได้ ส่วนนี้แสดงเพื่อการสาธิตเท่านั้น ซื้อรหัส <a style='color:white;text-decoration:underline;font-weight:bold;' target='_blank' href='https://1.envato.market/Jrja9r'>ที่นี่</a>

en: It looks like that you do not have permission to access this page
th_TH: ดูเหมือนว่าคุณไม่ได้รับอนุญาตให้เข้าถึงหน้านี้

en: Italian
th_TH: อิตาลี

en: Japanese
th_TH: ภาษาญี่ปุ่น

en: Jello
th_TH: เจลโล่

en: Join Meeting
th_TH: เข้าร่วมการประชุม

en: Json
th_TH: เจสัน

en: Keep tours online
th_TH: ให้ทัวร์ออนไลน์

en: Keyboard Mode
th_TH: โหมดแป้นพิมพ์

en: Keyboard controls are disabled.
th_TH: การควบคุมแป้นพิมพ์ถูกปิดใช้งาน

en: Kinyarwanda
th_TH: คินีรวันดา

en: Korean
th_TH: เกาหลี (한국어)

en: LANDING
th_TH: แลนดิ้ง

en: LEADS
th_TH: ข้อมูลเบื้องต้น (Leads)

en: LICENSE
th_TH: ใบอนุญาต

en: LOADING
th_TH: กำลังโหลด

en: LOADING MAPS ...
th_TH: กำลังโหลดแผนที่ ...

en: LOADING MENU LIST ...
th_TH: กำลังโหลดรายการเมนู ...

en: LOADING PRESENTATION ...
th_TH: กำลังโหลดการนำเสนอ ...

en: LOADING ROOMS ...
th_TH: กำลังโหลดห้อง ...

en: LOADING VIRTUAL TOURS ...
th_TH: กำลังโหลดทัวร์เสมือนจริง ...

en: LOADING VR EXPERIENCE ...
th_TH: กำลังโหลดระบบ VR...

en: Label
th_TH: ฉลาก

en: Label + Icon
th_TH: ป้ายกำกับ + ไอคอน

en: Landing
th_TH: ลงจอด

en: Landing Embed Code
th_TH: รหัสฝัง Landing

en: Landing Friendly Url Link
th_TH: เชื่อมโยงไปถึง URL ที่เป็นมิตร

en: Landing Link
th_TH: เชื่อมโยงไปถึง

en: Language
th_TH: ภาษา

en: Languages Enabled
th_TH: ภาษาที่เปิดใช้งาน

en: Languages Supported
th_TH: ภาษาที่รองรับ

en: Large
th_TH: ใหญ่

en: Last
th_TH: สุดท้าย

en: Last Name
th_TH: นามสกุล

en: Latest Version
th_TH: รุ่นล่าสุด

en: Lead
th_TH: Keyword Prospect

en: Leads
th_TH: นำ

en: Left
th_TH: ซ้าย

en: Left Yaw
th_TH: หันซ้าย

en: Left command
th_TH: คำสั่งซ้าย

en: Left mouse
th_TH: เมาส์ซ้าย

en: Left response
th_TH: ซ้ายตอบกลับ

en: Level
th_TH: เลเวล

en: Levels
th_TH: ระดับต่างๆ

en: Library Icon
th_TH: ไอคอนห้องสมุด

en: Library Icons
th_TH: ไอคอนห้องสมุด

en: License
th_TH: สิทธิ์การใช้งาน

en: Link
th_TH: ลิงค์

en: Link (embed)
th_TH: ลิงค์ (ฝัง)

en: Link (emded)
th_TH: ลิงค์ (emded)

en: Link (external)
th_TH: ลิงค์ (ภายนอก)

en: Links
th_TH: ลิงค์

en: List
th_TH: รายการ

en: List Tours
th_TH: รายการทัวร์

en: List of additional features to show for the plan (each feature must be on a new line)
th_TH: รายการคุณสมบัติเพิ่มเติมที่จะแสดงสำหรับแผน (แต่ละคุณสมบัติต้องอยู่ในบรรทัดใหม่)

en: Listening message
th_TH: ฟังข้อความ

en: Live Session
th_TH: ไลฟ์สด

en: Loading
th_TH: กำลังโหลด

en: Loading Info
th_TH: ข้อมูลการจัดส่ง

en: Loading files ...
th_TH: กำลังโหลดไฟล์ ...

en: Loading icons ...
th_TH: กำลังโหลดไอคอน ...

en: Loading images ...
th_TH: กำลังโหลดภาพ ...

en: Loading info content ...
th_TH: กำลังโหลดเนื้อหาข้อมูล ...

en: Loading landing page content ...
th_TH: กำลังโหลดเนื้อหาหน้า Landing Page ...

en: Loading map image
th_TH: กำลังโหลดภาพแผนที่

en: Loading panorama image ...
th_TH: กำลังโหลดภาพพาโนรามา ...

en: Local
th_TH: โลคอล

en: Localization
th_TH: รองรับหลายภาษา

en: Login
th_TH: เข้าสู่ระบบ

en: Login image
th_TH: ภาพเข้าสู่ระบบ

en: Login with Facebook
th_TH: เข้าสู่ระบบด้วย Facebook

en: Login with Google
th_TH: เข้าสู่ระบบด้วย Google

en: Login with Twitter
th_TH: เข้าสู่ระบบด้วย Twitter

en: Logo
th_TH: โลโก้

en: Logo Small
th_TH: โลโก้ขนาดเล็ก

en: Logout
th_TH: ออกจากระบบ

en: LookAt
th_TH: ดูที่

en: Lower Pitch
th_TH: พิตช์ล่าง

en: MAPS
th_TH: แผนที่

en: MEDIA LIBRARY
th_TH: ห้องสมุดสื่อ

en: MOVE
th_TH: เคลื่อนไหว

en: MULTIPLE ROOM VIEWS
th_TH: มุมมองหลายห้อง

en: MUSIC LIBRARY
th_TH: ห้องสมุดดนตรี

en: Mail Server Settings
th_TH: การตั้งค่าเซิร์ฟเวอร์เมล

en: Mail Texts
th_TH: ข้อความจดหมาย

en: Main
th_TH: หลัก

en: Main Color
th_TH: สีหลัก

en: Main Form
th_TH: แบบฟอร์มหลัก

en: Main view name
th_TH: ชื่อมุมมองหลัก

en: Mandatory
th_TH: จำเป็น

en: Manual Expiration Date
th_TH: วันหมดอายุด้วยตนเอง

en: Manual Expiration Time
th_TH: เวลาหมดอายุด้วยตนเอง

en: Manual Presentation
th_TH: การนำเสนอด้วยตนเอง

en: Map
th_TH: แผนที่

en: Map Image
th_TH: ภาพแผนที่

en: Map Point
th_TH: จุดแผนที่

en: Map Type
th_TH: ประเภทแผนที่

en: Map image
th_TH: ภาพแผนที่

en: Maps
th_TH: แผนที่

en: Markers
th_TH: เครื่องหมาย

en: Markers Settings
th_TH: การตั้งค่าเครื่องหมาย

en: Max
th_TH: สูงสุด

en: Max allowed upload file size:
th_TH: ขนาดไฟล์อัปโหลดสูงสุดที่อนุญาต:

en: Max width panorama
th_TH: ความกว้างสูงสุดของพาโนรามา

en: Media
th_TH: สื่อ

en: Media Library
th_TH: ห้องสมุดสื่อ

en: Medium
th_TH: กลาง

en: Meeting
th_TH: การจัดประชุม

en: Menu Item
th_TH: รายการเมนู

en: Menu Items
th_TH: รายการเมนู

en: Middle mouse or mousewheel
th_TH: ปุ่มเลื่อนตรงกลางของเมาส์

en: Min
th_TH: ขั้นต่ำ

en: Misc
th_TH: อื่นๆ

en: Missing command
th_TH: ไม่พบคำสั่ง

en: Missing file
th_TH: ไฟล์หาย

en: Missing package
th_TH: ไม่มีแพ็คเกจ

en: Missing parameters
th_TH: ไม่พบพารามิเตอร์

en: Mobile
th_TH: มือถือ

en: Monday
th_TH: วันจันทร์

en: Mp4 Video
th_TH: วิดีโอ Mp4

en: Multi resolution check
th_TH: การตรวจสอบหลายความละเอียด

en: Multi resolution regenerate
th_TH: หลายความละเอียดสร้างใหม่

en: Multi-Resolution
th_TH: หลายความละเอียด

en: Multiple Room Views
th_TH: ห้องพักหลายวิว

en: Multiple Room's Views
th_TH: วิวหลายห้อง

en: Multiresolution
th_TH: หลายความละเอียด

en: Music Library
th_TH: ห้องสมุดดนตรี

en: Muted
th_TH: ปิดเสียง

en: N. Markers
th_TH: จำนวนมาร์กเกอร์

en: N. POIs
th_TH: จำนวนจุดสนใจ (POIs)

en: N. Rooms
th_TH: จำนวนห้อง

en: N. Virtual Tours
th_TH: จำนวน Virtual

en: NOTE
th_TH: บันทึก

en: NOTIFICATIONS
th_TH: การแจ้งเตือน

en: Nadir Logo
th_TH: โลโก้ขีดตกต่ำ

en: Name
th_TH: ชื่อ

en: Name Item 1
th_TH: ชื่อรายการ 1

en: Name Item 2
th_TH: ชื่อรายการที่2

en: Name Item 3
th_TH: ชื่อรายการที่3

en: Narrate a text
th_TH: บรรยายข้อความ

en: Narrate text (Carriage Return to split text into sentences)
th_TH: บรรยายข้อความ (พิมพ์ Enter เพื่อแยกข้อความออกเป็นประโยค)

en: Never
th_TH: ไม่มี

en: New Map
th_TH: แผนที่ใหม่

en: New Map Point
th_TH: จุดแผนที่ใหม่

en: New Plan
th_TH: แผนใหม่

en: New Room
th_TH: ห้องพักใหม่

en: New User
th_TH: ผู้ใช้ใหม่

en: New Virtual Tour
th_TH: ทัวร์เสมือนจริงใหม่

en: New Window
th_TH: หน้าต่างใหม่

en: New password
th_TH: รหัสผ่านใหม่

en: New plan
th_TH: แผนใหม่

en: New registered user
th_TH: ผู้ใช้ที่ลงทะเบียนใหม่

en: New tour created
th_TH: สร้างทัวร์ใหม่แล้ว

en: Next
th_TH: ถัดไป

en: Next command
th_TH: คำสั่งต่อไป

en: Next payment
th_TH: การชำระเงินครั้งต่อไป

en: Next response
th_TH: คำตอบถัดไป

en: No
th_TH: ไม่

en: No 360 video generated for this virtual tour.
th_TH: ไม่มีการสร้างวิดีโอ 360 องศาสำหรับการทัวร์ชมเสมือนจริงนี้

en: No Audio
th_TH: ไม่มีเสียง

en: No associated floorplan.
th_TH: ไม่มีแผนผังชั้นที่เกี่ยวข้อง

en: No associated map.
th_TH: ไม่มีแผนที่ที่เกี่ยวข้อง

en: No data available in table
th_TH: ไม่มีข้อมูลในตาราง

en: No files in this icon library.
th_TH: ไม่มีไฟล์ในไลบรารีไอคอนนี้

en: No files in this media library.
th_TH: ไม่มีไฟล์ในไลบรารีสื่อนี้

en: No icons in this library.
th_TH: ไม่มีไอคอนในไลบรารีนี้

en: No images in this gallery.
th_TH: ไม่มีรูปภาพในแกลเลอรีนี้

en: No matching records found
th_TH: ไม่พบบันทึกที่ตรงกัน

en: No results found.
th_TH: ไม่พบข้อมูล

en: No results matched
th_TH: ไม่มีผลลัพธ์ที่ตรงกัน

en: No rooms created for this Virtual Tour. Go to %s and create a new one!
th_TH: ไม่มีห้องที่สร้างขึ้นสำหรับทัวร์เสมือนจริงนี้ ไปที่ %s และสร้างใหม่!

en: No virtual tours created yet. Go to %s and create a new one!
th_TH: ยังไม่มีการสร้างทัวร์เสมือนจริง ไปที่ %s และสร้างใหม่!

en: None
th_TH: ไม่มี

en: North
th_TH: ทิศเหนือ

en: Not close this window
th_TH: ไม่ปิดหน้าต่างนี้

en: Not visible in the tour, enable it in the Editor UI
th_TH: ไม่แสดงในทัวร์ชม เปิดใช้งานใน Editor UI

en: Note (only visible to administrators)
th_TH: หมายเหตุ (เฉพาะผู้ดูแลระบบเท่านั้นที่เห็น)

en: Nothing selected
th_TH: ไม่ได้เลือกอะไรเลย

en: Notifications
th_TH: การแจ้งเตือน

en: Number
th_TH: หมายเลข

en: OPEN SCREENCAST APP
th_TH: เปิดแอปฉายภาพ

en: Object 360 (images)
th_TH: วัตถุ 360 (ภาพ)

en: Object 3D
th_TH: วัตถุ 3D

en: Offset
th_TH: ออฟเซ็ต

en: Ok
th_TH: ตกลง

en: Old Plan
th_TH: แผนเก่า

en: One Time
th_TH: ครั้งเดียว

en: One-finger move
th_TH: ย้ายด้วยนิ้วเดียว

en: Online Visitors
th_TH: ผู้เข้าชมออนไลน์

en: Only Audio
th_TH: เฉพาะเสียง

en: Only Icon
th_TH: ไอคอนเท่านั้น

en: Only Label
th_TH: ป้ายเท่านั้น

en: Only Room's Name
th_TH: ชื่อห้องเท่านั้น

en: Only gltf,glb,usdz files are supported.
th_TH: รองรับไฟล์ gltf, glb, usdz เท่านั้น

en: Only jpg,png files are supported.
th_TH: รองรับไฟล์ jpg,png เท่านั้น

en: Only jpg,png,gif files are supported.
th_TH: รองรับไฟล์ jpg,png,gif เท่านั้น

en: Only jpg,png,gif,webp files are supported.
th_TH: รองรับไฟล์ jpg,png,gif,webp เท่านั้น

en: Only jpg,png,webp files are supported.
th_TH: รองรับไฟล์ jpg,png,webp เท่านั้น

en: Only json files are supported.
th_TH: รองรับไฟล์ json เท่านั้น

en: Only mp3 files are supported.
th_TH: รองรับไฟล์ mp3 เท่านั้น

en: Only mp4 files are supported.
th_TH: รองรับไฟล์ mp4 เท่านั้น

en: Only zip files are supported.
th_TH: รองรับเฉพาะไฟล์ zip

en: Orbit
th_TH: วงโคจร

en: Override
th_TH: แทนที่

en: Override Initial Position
th_TH: แทนที่ตำแหน่งเริ่มต้น

en: PAYMENTS
th_TH: การชำระเงิน

en: PLANS
th_TH: แผน

en: POI views
th_TH: มุมมอง POI

en: POIs
th_TH: POI

en: POIs Settings
th_TH: การตั้งค่า POI

en: PRESENTATION
th_TH: การนำเสนอ

en: PREVIEW
th_TH: ดูตัวอย่าง

en: PRODUCTS
th_TH: สินค้า

en: PROTECT
th_TH: ปกป้อง

en: PUBLISH
th_TH: เผยแพร่

en: Pan
th_TH: กระทะ

en: Pan Speed
th_TH: ความเร็วแพน

en: Pan Speed Mobile
th_TH: แพนความเร็วมือถือ

en: Panorama
th_TH: พาโนรามา

en: Panorama Image
th_TH: ภาพพาโนรามา

en: Panorama Upload Size
th_TH: ขนาดอัพโหลดภาพพาโนรามา

en: Panorama Video
th_TH: วิดีโอพาโนรามา

en: Panorama Video Stream (HLS)
th_TH: สตรีมวิดีโอพาโนรามา (HLS)

en: Panorama image
th_TH: ภาพพาโนรามา

en: Panorama video
th_TH: วิดีโอพาโนรามา

en: Parent
th_TH: ใกล้เคียง

en: Passcode
th_TH: รหัสผ่าน

en: Password
th_TH: รหัสผ่าน

en: Password Live Session
th_TH: รหัสผ่าน Live Session

en: Password Meeting
th_TH: การประชุมรหัสผ่าน

en: Password Protection
th_TH: การป้องกันด้วยรหัสผ่าน

en: Password successfully changed!
th_TH: เปลี่ยนรหัสผ่านสำเร็จ!

en: Pay attention that you can make 2 configurations, one for <b>test</b> and one for <b>live</b>, by changing the selector on the %s dashboard at the top
th_TH: ให้ความสนใจว่าคุณสามารถสร้างการกำหนดค่าได้ 2 แบบ แบบหนึ่งสำหรับ <b>การทดสอบ</b> และอีกแบบสำหรับ <b>แบบสด</b> โดยการเปลี่ยนตัวเลือกบนแดชบอร์ด %s ที่ด้านบน

en: Performance
th_TH: ประสิทธิภาพ

en: Permission denied
th_TH: ไม่ได้รับอนุญาต

en: Persian
th_TH: เปอร์เซีย

en: Personal Informations
th_TH: ข้อมูลส่วนบุคคล

en: Perspective
th_TH: ทัศนคติ

en: Phone
th_TH: โทรศัพท์

en: Phone number for whatsapp chat
th_TH: หมายเลขโทรศัพท์สำหรับแชท whatsapp

en: Photo Slider
th_TH: ตัวเลื่อนภาพ

en: Pick what's right for you
th_TH: เลือกสิ่งที่ใช่สำหรับคุณ

en: Placement
th_TH: ตำแหน่ง

en: Plan
th_TH: แพ็กเกจ

en: Plans
th_TH: แพลน

en: Play Video
th_TH: เล่นวิดีโอ

en: Please complete your profile with the required fields (*) before continuing to use the application.
th_TH: โปรดกรอกข้อมูลโปรไฟล์ของคุณด้วยฟิลด์ที่จำเป็น (*) ก่อนใช้งานแอปพลิเคชันต่อไป

en: Please enter a valid purchase code to continue using the application.
th_TH: โปรดป้อนรหัสการซื้อที่ถูกต้องเพื่อใช้แอปพลิเคชันต่อไป

en: Please select an icon from library
th_TH: โปรดเลือกไอคอนจากห้องสมุด

en: Please use the fallback form below to upload your files like in the olden days.
th_TH: โปรดใช้แบบฟอร์มสำรองด้านล่าง เพื่ออัปโหลดไฟล์ของคุณเหมือนในสมัยก่อน

en: Point Color
th_TH: จุดสี

en: Point Size
th_TH: ขนาดจุด

en: Pointer
th_TH: ตัวชี้

en: Pointer Color
th_TH: สีของตัวชี้

en: Polish
th_TH: โปแลนด์

en: Port
th_TH: พอร์ต

en: Portuguese Brazilian
th_TH: โปรตุเกส บราซิล

en: Portuguese European
th_TH: โปรตุเกส ยุโรป

en: Position
th_TH: ตำแหน่ง

en: Preload panoramas
th_TH: โหลดภาพพาโนรามาล่วงหน้า

en: Presentation
th_TH: การนำเสนอ

en: Preset Name
th_TH: ชื่อที่ตั้งไว้ล่วงหน้า

en: Presets
th_TH: ค่าที่ตั้งไว้

en: Preview
th_TH: ดูตัวอย่าง

en: Preview Room
th_TH: ห้องตัวอย่าง

en: Preview the tour
th_TH: ดูตัวอย่างทัวร์

en: Previous
th_TH: ก่อนหน้า

en: Previous command
th_TH: คำสั่งก่อนหน้า

en: Previous response
th_TH: คำตอบก่อนหน้า

en: Price
th_TH: ราคา

en: Processing
th_TH: กำลังดำเนินการ

en: Product
th_TH: สินค้า

en: Products
th_TH: สินค้า

en: Protect
th_TH: ปกป้อง

en: Protect Rooms (Passcode, Leads)
th_TH: จำกัดการเข้าถึง (รหัสผ่าน, กรอกข้อมูลเบื้องต้น)

en: Protect tour (Password)
th_TH: ปกป้องทัวร์ (รหัสผ่าน)

en: Public
th_TH: สาธารณะ

en: Public API Key
th_TH: คีย์ API สาธารณะ

en: Public Library
th_TH: ห้องสมุดสาธารณะ

en: Publish
th_TH: เผยแพร่

en: Purchase Code
th_TH: รหัสการซื้อ

en: Purchase Type
th_TH: ประเภทการซื้อ

en: Put tours offline
th_TH: วางทัวร์ออฟไลน์

en: QR Code
th_TH: คิวอาร์โค้ด

en: QUICK ADD THIS MARKER
th_TH: เพิ่มเครื่องหมายนี้อย่างรวดเร็ว

en: REGISTRATION
th_TH: การลงทะเบียน

en: REMOVE AUDIO
th_TH: ลบเสียง

en: REMOVE IMAGE
th_TH: ลบภาพ

en: REMOVE LOGO
th_TH: ลบโลโก้

en: REMOVE SONG
th_TH: ลบเพลง

en: REMOVE VIDEO
th_TH: ลบวิดีโอ

en: REVERT TO ORIGINAL
th_TH: เปลี่ยนกลับเป็นต้นฉบับ

en: ROOM NAME
th_TH: ชื่อห้อง

en: ROOMS
th_TH: ห้อง

en: ROOMS LIST
th_TH: รายการห้อง

en: Rain
th_TH: ฝน

en: Reactivate Subscription
th_TH: เปิดใช้งานการของแพคเก็จอีกครั้ง

en: Ready to Leave?
th_TH: ยืนยันการออกจากระบบ?

en: Recurring
th_TH: ประกาศซ้ำหลังจากหมดอายุ

en: Redirect URL if < Start Date
th_TH: เปลี่ยนเส้นทาง URL ถ้า < วันที่เริ่มต้น

en: Redirect URL if > End Date
th_TH: เปลี่ยนเส้นทาง URL ถ้า > วันที่สิ้นสุด

en: Redirecting to checkout page ...
th_TH: กำลังเปลี่ยนเส้นทางไปยังหน้าชำระเงิน ...

en: Redirecting to payment setup page ...
th_TH: กำลังเปลี่ยนเส้นทางไปยังหน้าตั้งค่าการชำระเงิน ...

en: Regenerate All Panoramas
th_TH: สร้างภาพพาโนรามาใหม่ทั้งหมด

en: Regenerate panoramas
th_TH: สร้างภาพพาโนรามาใหม่

en: Regeneration in progress, please wait ... Do not close this window!
th_TH: กำลังสร้างใหม่ โปรดรอ ... อย่าปิดหน้าต่างนี้!

en: Register Account
th_TH: ลงทะเบียนบัญชี

en: Register with Facebook
th_TH: ลงทะเบียนด้วย Facebook

en: Register with Google
th_TH: ลงทะเบียนกับ Google

en: Register with Twitter
th_TH: ลงทะเบียนกับ Twitter

en: Registration Date
th_TH: วันที่ลงทะเบียน

en: Registration Settings
th_TH: การตั้งค่าการลงทะเบียน

en: Registration closed
th_TH: ปิดรับสมัคร

en: Registration image
th_TH: ภาพการลงทะเบียน

en: Remove
th_TH: ลบ

en: Remove Action
th_TH: ลบการกระทำ

en: Remove Room
th_TH: ลบห้อง

en: Remove file
th_TH: ลบไฟล์

en: Repeat Password
th_TH: รหัสผ่านอีกครั้ง

en: Repeat password
th_TH: ทำซ้ำรหัสผ่าน

en: Reply
th_TH: ตอบ

en: Require Cron
th_TH: ต้องการ Cron

en: Required
th_TH: ต้องการ

en: Reset Forms Data
th_TH: รีเซ็ตข้อมูลแบบฟอร์ม

en: Reset Leads
th_TH: รีเซ็ตข้อมูลเบื้องต้น (Leads)

en: Reset Statistics
th_TH: รีเซ็ตสถิติ

en: Resolution
th_TH: ความละเอียดภาพ

en: Retrieve your <b>public test or live API key</b> and enter it above
th_TH: ดึงข้อมูล <b>การทดสอบสาธารณะหรือคีย์ API แบบสด</b> และป้อนไว้ด้านบน

en: Retry.
th_TH: ลองอีกครั้ง

en: Right
th_TH: ขวา

en: Right Click Content
th_TH: คลิกขวาที่เนื้อหา

en: Right Yaw
th_TH: หันขวา

en: Right command
th_TH: คำสั่งขวา

en: Right mouse or left mouse + ctrl/meta/shiftKey
th_TH: เมาส์ขวาหรือเมาส์ซ้าย + ctrl/meta/shiftKey

en: Right response
th_TH: ตอบถูก

en: Role
th_TH: บทบาท

en: Romanian
th_TH: ภาษาโรมาเนีย

en: Room
th_TH: ห้องพัก

en: Room Link
th_TH: รูมลิงค์

en: Room Target
th_TH: ห้องที่จะเข้าถึง

en: Room name
th_TH: ชื่อห้อง

en: Room's Name + Icon
th_TH: ชื่อห้อง + ไอคอน

en: Rooms
th_TH: ห้องพัก

en: Rooms Accesses
th_TH: การเข้าถึงห้องพัก

en: Rooms List
th_TH: รายการห้องพัก

en: Rooms Permanence (seconds)
th_TH: ความคงทนของห้อง (วินาที)

en: Rooms assigned
th_TH: ห้องที่ได้รับมอบหมาย

en: Rotate speed
th_TH: หมุนความเร็ว

en: Rotation
th_TH: การหมุน

en: Round
th_TH: รอบ

en: Round (outline)
th_TH: รอบ (เค้าร่าง)

en: Rubberband
th_TH: ยางรัด

en: Russian
th_TH: รัสเซีย

en: SAVE
th_TH: บันทึก

en: SAVE AND CONTINUE
th_TH: บันทึกและดำเนินการต่อ

en: SET EXPIRING DATES
th_TH: กำหนดวันหมดอายุ

en: SET FRIENDLY URL
th_TH: ตั้งค่า URL ที่เป็นมิตร

en: SETTINGS
th_TH: การตั้งค่า

en: SHOP
th_TH: ร้านค้า

en: SHOWCASES
th_TH: โชว์เคส

en: SMTP Auth
th_TH: การรับรองความถูกต้องของ SMTP

en: SMTP Auth - Password
th_TH: การตรวจสอบสิทธิ์ SMTP - รหัสผ่าน

en: SMTP Auth - Username
th_TH: การตรวจสอบสิทธิ์ SMTP - ชื่อผู้ใช้

en: SMTP Port
th_TH: SMTP พอร์ต

en: SMTP Server
th_TH: เซิร์ฟเวอร์ SMTP

en: SOCIAL
th_TH: ทางสังคม

en: START TOUR CREATION WIZARD
th_TH: เริ่มทัวร์สร้างวิซาร์ด

en: STATISTICS
th_TH: สถิติ

en: STYLE
th_TH: สไตล์

en: Same Azimuth
th_TH: อาซิมุทเดียวกัน

en: Sample
th_TH: ตัวอย่าง

en: Satellite
th_TH: ดาวเทียม

en: Satellite Max Zoom
th_TH: ดาวเทียมสูงสุดซูม

en: Satellite Subdomain
th_TH: โดเมนย่อยดาวเทียม

en: Satellite Url
th_TH: URL ดาวเทียม

en: Saturate
th_TH: อิ่มตัว

en: Saturday
th_TH: วันเสาร์

en: Save
th_TH: บันทึก

en: Save Preset
th_TH: บันทึกที่ตั้งไว้ล่วงหน้า

en: Saving info content ... Do not close this window!
th_TH: กำลังบันทึกเนื้อหาข้อมูล ... อย่าปิดหน้าต่างนี้!

en: Saving landing page content ... Do not close this window!
th_TH: กำลังบันทึกเนื้อหาหน้า Landing Page ... อย่าปิดหน้าต่างนี้!

en: Scale
th_TH: มาตราส่วน

en: Schedule
th_TH: กำหนดการ

en: Search
th_TH: ค้นหา

en: Search Icon
th_TH: ค้นหาไอคอน

en: Search Map ...
th_TH: ค้นหาแผนที่ ...

en: Search Room ...
th_TH: ค้นหาห้อง ...

en: Search Virtual Tour ...
th_TH: ค้นหาทัวร์เสมือนจริง ...

en: Secret API Key
th_TH: รหัส API ลับ

en: Security
th_TH: ความปลอดภัย

en: Select
th_TH: เลือก

en: Select All
th_TH: เลือกทั้งหมด

en: Select Icon
th_TH: เลือกไอคอน

en: Select Library Icon
th_TH: เลือกไอคอนห้องสมุด

en: Select Logout below if you are ready to end your current session.
th_TH: เลือกออกจากระบบด้านล่างหากคุณพร้อมที่จะสิ้นสุดเซสชันปัจจุบันของคุณ

en: Select None
th_TH: เลือกไม่มี

en: Select Room
th_TH: เลือกห้องพัก

en: Select a room first!
th_TH: เลือกห้องก่อน!

en: Select an action
th_TH: เลือกการดำเนินการ

en: Select country
th_TH: เลือกประเทศ

en: Select point from map or add a new one
th_TH: เลือกจุดจากแผนที่หรือเพิ่มจุดใหม่

en: Select room
th_TH: เลือกห้อง

en: Select the first room
th_TH: เลือกห้องแรก

en: Selection Area
th_TH: พื้นที่คัดเลือก

en: Self
th_TH: ตัวเอง

en: Send Notification
th_TH: ส่งการแจ้งเตือน

en: Send Verification Code
th_TH: ส่งรหัสยืนยัน

en: Send this link to the person you want to invite
th_TH: ส่งลิงค์นี้ให้คนที่คุณต้องการเชิญ

en: Server Domain
th_TH: โดเมนเซิร์ฟเวอร์

en: Server Host
th_TH: โฮสต์เซิร์ฟเวอร์

en: Server Path
th_TH: เส้นทางเซิร์ฟเวอร์

en: Server Port
th_TH: พอร์ตเซิร์ฟเวอร์

en: Server responded with %s code.
th_TH: เซิร์ฟเวอร์ตอบกลับด้วยรหัส %s

en: Set
th_TH: เซต

en: Set Default Camera Position
th_TH: ตั้งค่าตำแหน่งกล้องเริ่มต้น

en: Set to All
th_TH: ตั้งค่าเป็นทั้งหมด

en: Settings
th_TH: การตั้งค่า

en: Shake X
th_TH: สั่นแกน X

en: Shake Y
th_TH: สั่นแกน Y

en: Share
th_TH: แชร์

en: Share & Embed
th_TH: แบ่งปันและฝัง

en: Shop
th_TH: ร้านค้า

en: Show %s entries
th_TH: แสดง %s รายการ

en: Show 3D View
th_TH: แสดงมุมมอง 3 มิติ

en: Show All
th_TH: แสดงผลทั้งหมด

en: Show Annotations
th_TH: แสดงคำอธิบายประกอบ

en: Show Audio
th_TH: แสดงเสียง

en: Show Auto Rotation toggle
th_TH: แสดงการสลับการหมุนอัตโนมัติ

en: Show Compass
th_TH: แสดงเข็มทิศ

en: Show Custom
th_TH: แสดงกำหนดเอง

en: Show Device Orientation
th_TH: แสดงการวางแนวอุปกรณ์

en: Show Facebook Messenger
th_TH: แสดง Facebook Messenger

en: Show Floorplan
th_TH: แสดงแผนผังชั้น

en: Show Fullscreen
th_TH: แสดงเต็มหน้าจอ

en: Show Gallery
th_TH: แสดงคลังภาพ

en: Show Icons toggle
th_TH: แสดงไอคอน toggle

en: Show Info
th_TH: แสดงข้อมูล

en: Show Live Session
th_TH: แสดงสดเซสชัน

en: Show Logo
th_TH: แสดงโลโก้

en: Show Main Form
th_TH: แสดงแบบฟอร์มหลัก

en: Show Map
th_TH: แสดงแผนที่

en: Show Meeting
th_TH: แสดงการประชุม

en: Show Nav Control
th_TH: แสดงการควบคุมการนำทาง

en: Show Room's List Slider
th_TH: ตัวเลื่อนรายการของห้องแสดง

en: Show Rooms List Menu
th_TH: แสดงรายการห้องพัก เมนู

en: Show Share
th_TH: แสดง แบ่งปัน

en: Show Tour Title
th_TH: แสดงชื่อทัวร์

en: Show Web VR
th_TH: แสดงเว็บ VR

en: Show Whatsapp
th_TH: แสดง Whatsapp

en: Showcase
th_TH: ตู้โชว์

en: Showcase Embed Code
th_TH: โค้ดฝังตัวตู้โชว์

en: Showcase Friendly Url Link
th_TH: ลิงก์ URL ที่เป็นมิตรกับ Showcase

en: Showcase Link
th_TH: ลิงค์โชว์เคส

en: Showcases
th_TH: ตู้โชว์

en: Showing %s to %s of %s entries
th_TH: กำลังแสดง %s ถึง %s จาก %s รายการ

en: Showing 0 to 0 of 0 entries
th_TH: แสดง 0 ถึง 0 จาก 0 รายการ

en: Single view
th_TH: มุมมองเดี่ยว

en: Size
th_TH: ขนาด

en: Skip
th_TH: ข้าม

en: Skippable after
th_TH: ข้ามได้หลังจาก

en: Slide Duration
th_TH: ระยะเวลาสไลด์

en: Slideshow
th_TH: สไลด์ โชว์

en: Small
th_TH: เล็ก

en: Snow
th_TH: หิมะ

en: Social Integration
th_TH: การบูรณาการทางสังคม

en: Song
th_TH: เพลง

en: Spanish
th_TH: สเปน

en: Split view with slider
th_TH: แยกมุมมองด้วยแถบเลื่อน

en: Square
th_TH: สี่เหลี่ยม

en: Square (outline)
th_TH: สแควร์ (เค้าร่าง)

en: Standalone
th_TH: สแตนด์อโลน

en: Start Date
th_TH: วันที่เริ่มต้น

en: Start Live Session
th_TH: เริ่มการถ่ายทอดสด

en: State / Province / Region
th_TH: รัฐ / จังหวัด / ภูมิภาค

en: Statistics
th_TH: สถิติ

en: Status
th_TH: สถานะ

en: Storage Quota
th_TH: โควต้าการจัดเก็บ

en: Storage Quota (MB)
th_TH: โควต้าพื้นที่เก็บข้อมูล (MB)

en: Street
th_TH: ถนน

en: Street Max Zoom
th_TH: สตรีทแม็กซ์ซูม

en: Street Subdomain
th_TH: โดเมนย่อยของถนน

en: Street Url
th_TH: URL ของถนน

en: Style
th_TH: รูปแบบ

en: Subscribe
th_TH: ตอบรับข่าวสาร

en: Subsequent payments
th_TH: ชำระเงินภายหลัง

en: Success. Multi resolution panoramas will be regenerated in background.
th_TH: ความสำเร็จ. ภาพพาโนรามาแบบหลายความละเอียดจะถูกสร้างขึ้นใหม่ในพื้นหลัง

en: Sunday
th_TH: วันอาทิตย์

en: Supported Languages
th_TH: ภาษาที่รองรับ

en: Swedish
th_TH: สวีเดน

en: Swing
th_TH: แกว่ง

en: Switch Panorama
th_TH: สลับพาโนรามา

en: Tada
th_TH: ทาดา

en: Tajik
th_TH: ทาจิก

en: Target
th_TH: เป้าหมาย

en: Target Room's Name
th_TH: ชื่อห้องเป้าหมาย

en: Target Room's Preview (Rectangular)
th_TH: ตัวอย่างห้องเป้าหมาย (สี่เหลี่ยม)

en: Target Room's Preview (Rounded)
th_TH: ตัวอย่างห้องเป้าหมาย (ปัดเศษ)

en: Target Room's Preview (Squared)
th_TH: ตัวอย่างห้องเป้าหมาย (Squared)

en: Tax Id
th_TH: หมายเลขประจำตัวผู้เสียภาษี

en: Telephone
th_TH: โทรศัพท์

en: Template
th_TH: แม่แบบ

en: Text
th_TH: ข้อความ

en: Text Color
th_TH: สีข้อความ

en: Thai
th_TH: ไทย

en: The Plan has expired
th_TH: แผนหมดอายุแล้ว

en: The Plan is canceled
th_TH: แผนถูกยกเลิก

en: The Plan is changed
th_TH: แผนมีการเปลี่ยนแปลง

en: The contents of this library will be shared for all the virtual tours.
th_TH: เนื้อหาของไลบรารีนี้จะถูกแชร์สำหรับทัวร์เสมือนจริงทั้งหมด

en: The initial image must be the same size as the lottie file.
th_TH: รูปภาพเริ่มต้นต้องมีขนาดเท่ากับไฟล์ล็อตเตอรี่

en: The initial image must be the same size as the video stream.
th_TH: รูปภาพเริ่มต้นต้องมีขนาดเท่ากับการสตรีมวิดีโอ

en: Theme Color
th_TH: สีธีม

en: There's a problem with your payment details. Please update your card by clicking here.
th_TH: มีปัญหากับรายละเอียดการชำระเงินของคุณ โปรดอัปเดตบัตรของคุณโดยคลิกที่นี่

en: This is the section to create a tour
th_TH: นี่คือส่วนในการสร้างทัวร์

en: Thursday
th_TH: วันพฤหัสบดี

en: Title
th_TH: หัวข้อ

en: To make the integration with social providers work, you need to create login applications and retrieve credentials in their respective developer panels. Where required, enter the following parameters to enable the integrations.
th_TH: เพื่อให้การทำงานร่วมกับผู้ให้บริการโซเชียลทำงานได้ คุณจะต้องสร้างแอปพลิเคชันการเข้าสู่ระบบและดึงข้อมูลรับรองในแผงนักพัฒนาที่เกี่ยวข้อง ในกรณีที่จำเป็น ให้ป้อนพารามิเตอร์ต่อไปนี้เพื่อเปิดใช้งานการรวม

en: Tolerance
th_TH: ความอดทน

en: Tooltip Text
th_TH: ข้อความป้ายคำอธิบาย

en: Tooltip Type
th_TH: ประเภทป้ายคำอธิบาย

en: Top
th_TH: ด้านบน

en: Top Left
th_TH: ด้านบนขวา

en: Top Right
th_TH: ด้านบนขวา

en: Tour
th_TH: ทัวร์

en: Tour Library
th_TH: ห้องสมุดทัวร์

en: Transition
th_TH: การเปลี่ยนผ่าน

en: Transition Duration
th_TH: ระยะเวลาการเปลี่ยนผ่าน

en: Transition Effect
th_TH: เอฟเฟกต์การเปลี่ยนแปลง

en: Transition Loading icon
th_TH: ไอคอนกำลังโหลดการเปลี่ยน

en: Transition Zoom Level
th_TH: ระดับการซูมการเปลี่ยนภาพ

en: Transition Zoom Time
th_TH: เวลาซูมการเปลี่ยนภาพ

en: Translation Type
th_TH: ประเภทการแปล

en: Tuesday
th_TH: วันอังคาร

en: Turkish
th_TH: ตุรกี (Türk)

en: Twitter - Enable
th_TH: Twitter - เปิดใช้งาน

en: Twitter - Id
th_TH: ทวิตเตอร์ - ไอดี

en: Twitter - Secret
th_TH: Twitter - ความลับ

en: Two-finger move
th_TH: ขยับสองนิ้ว

en: Two-finger spread or squish
th_TH: สองนิ้วเกลี่ยหรือบีบ

en: Type
th_TH: ชนิด

en: UPDATE IN PROGRESS
th_TH: กำลังอัปเดต

en: UPGRADE
th_TH: อัปเกรด

en: UPGRADE NOW!
th_TH: อัพเกรดเดี๋ยวนี้!

en: UPLOAD
th_TH: ที่อัพโหลด

en: UPLOAD THUMBNAIL
th_TH: อัพโหลด THUMBNAIL

en: USERS
th_TH: ผู้ใช้

en: Unique
th_TH: มีเอกลักษณ์

en: Up command
th_TH: คำสั่งขึ้น

en: Up response
th_TH: ขึ้นการตอบสนอง

en: Upgrade
th_TH: อัพเกรด

en: Upload
th_TH: อัพโหลด

en: Upload Audio
th_TH: อัพโหลดเสียง

en: Upload Audio (MP3)
th_TH: อัปโหลดเสียง (MP3)

en: Upload Background Image
th_TH: อัพโหลดภาพพื้นหลัง

en: Upload Background Video
th_TH: อัปโหลดวิดีโอพื้นหลัง

en: Upload Banner Image
th_TH: อัพโหลดภาพแบนเนอร์

en: Upload File
th_TH: อัพโหลดไฟล์

en: Upload Image
th_TH: อัพโหลดภาพ

en: Upload Json
th_TH: อัพโหลด Json

en: Upload Login Image
th_TH: อัพโหลดรูปล็อกอิน

en: Upload Logo Image
th_TH: อัพโหลดภาพโลโก้

en: Upload Map Image
th_TH: อัพโหลดภาพแผนที่

en: Upload Registration Image
th_TH: อัพโหลดภาพลงทะเบียน

en: Upload Song (MP3)
th_TH: อัปโหลดเพลง (MP3)

en: Upload Video
th_TH: อัพโหลดวิดีโอ

en: Upload a 360 panorama image for this Room by selecting from the <b>Browse</b> button and then click <b>Upload</b>
th_TH: อัปโหลดภาพพาโนรามา 360 องศาสำหรับห้องนี้โดยเลือกจากปุ่ม " <b>เรียกดู</b> " แล้วคลิก <b>อัปโหลด</b>

en: Upload new Audio
th_TH: อัปโหลดเสียงใหม่

en: Upload new Background
th_TH: อัปโหลดพื้นหลังใหม่

en: Upload new Image
th_TH: อัปโหลดรูปภาพใหม่

en: Upload new Logo
th_TH: อัปโหลดโลโก้ใหม่

en: Upload new Nadir Logo
th_TH: อัปโหลดโลโก้ Nadir ใหม่

en: Upload new Song
th_TH: อัปโหลดเพลงใหม่

en: Uploaded Files Size
th_TH: ขนาดไฟล์ที่อัพโหลด

en: Uploading multiple 360-degree panorama JPG/PNG images will automatically create all the rooms.
th_TH: การอัปโหลดภาพ JPG/PNG แบบพาโนรามา 360 องศาหลายภาพจะสร้างห้องทั้งหมดโดยอัตโนมัติ

en: Uploading multiple JPG/PNG images will automatically create all the maps.
th_TH: การอัปโหลดภาพ JPG/PNG หลายภาพจะสร้างแผนที่ทั้งหมดโดยอัตโนมัติ

en: Url Screencast App
th_TH: แอป URL Screencast

en: User
th_TH: ผู้ใช้งาน

en: User name
th_TH: ชื่อผู้ใช้

en: User's Role Permissions
th_TH: สิทธิ์ตามบทบาทของผู้ใช้

en: Username
th_TH: ชื่อผู้ใช้

en: Username already registered!
th_TH: ชื่อผู้ใช้ลงทะเบียนแล้ว!

en: Users
th_TH: ผู้ใช้

en: VALIDATE MAIL SETTINGS
th_TH: ตรวจสอบการตั้งค่าเมล

en: VIRTUAL TOURS
th_TH: ทัวร์เสมือนจริง

en: VOICE COMMANDS
th_TH: คำสั่งเสียง

en: Valid
th_TH: ถูกต้อง

en: Validate Account
th_TH: ตรวจสอบบัญชี

en: Validate Email
th_TH: ตรวจสอบอีเมล์

en: Verification code
th_TH: รหัสยืนยัน

en: Version Check
th_TH: ตรวจสอบเวอร์ชัน

en: Video
th_TH: วิดีโอ

en: Video + Audio
th_TH: วิดีโอ + เสียง

en: Video 360
th_TH: วิดีโอ360

en: Video 360 Panorama
th_TH: วิดีโอ 360 พาโนรามา

en: Video Duration
th_TH: ระยะเวลาของวิดีโอ

en: Video MP4
th_TH: วิดีโอ MP4

en: Video Presentation
th_TH: วีดีโอนำเสนอ

en: Video Slideshow
th_TH: สไลด์โชว์วิดีโอ

en: Video Stream (HLS)
th_TH: สตรีมวิดีโอ (HLS)

en: Video WEBM + MOV
th_TH: วิดีโอ WEBM + MOV

en: Video display time (seconds)
th_TH: เวลาแสดงวิดีโอ (วินาที)

en: Vietnamese
th_TH: เวียดนาม

en: View Mode
th_TH: โหมดดู

en: View name
th_TH: ดูชื่อ

en: View type
th_TH: ดูประเภท

en: Viewer
th_TH: ผู้ชม

en: Viewer Embed Code
th_TH: รหัสฝังตัวแสดง

en: Viewer Friendly Url Link
th_TH: ลิงก์ URL ที่เป็นมิตรกับผู้ดู

en: Viewer Link
th_TH: ลิงค์ผู้ดู

en: Viewer quality
th_TH: คุณภาพของการแสดงผล

en: Virtual Reality
th_TH: ความเป็นจริงเสมือน

en: Virtual Tour
th_TH: ทัวร์เสมือนจริง

en: Virtual Tour Accesses
th_TH: การเข้าถึงทัวร์เสมือนจริง

en: Virtual Tours
th_TH: ทัวร์แบบเสมือน

en: Visibility
th_TH: การมองเห็น

en: Visible
th_TH: มองเห็นได้

en: Visible List
th_TH: รายการที่มองเห็นได้

en: Visible, Go to Room
th_TH: มองเห็นได้ ไปที่ห้อง

en: Visible, Scroll
th_TH: มองเห็นได้เลื่อน

en: Visible, autostart
th_TH: มองเห็นได้ สตาร์ทอัตโนมัติ

en: Visible, disabled
th_TH: มองเห็นได้ พิการ

en: Visible, enabled
th_TH: มองเห็นได้เปิดใช้งาน

en: Visible, minimized
th_TH: มองเห็นได้ย่อเล็กสุด

en: Visible, minimized on Desktop and Mobile
th_TH: มองเห็นได้ ย่อเล็กสุดบนเดสก์ท็อปและมือถือ

en: Visible, minimized on Mobile
th_TH: มองเห็นได้ ย่อเล็กสุดบนมือถือ

en: Visible, no minimap
th_TH: มองเห็นได้ ไม่มีแผนที่ย่อ

en: Visible, opened
th_TH: มองเห็นได้เปิดออก

en: Visible, share current position
th_TH: มองเห็นได้ แบ่งปันตำแหน่งปัจจุบัน

en: Visible, share tour
th_TH: มองเห็นได้ แบ่งปันทัวร์

en: Visitors N.
th_TH: ผู้เข้าชม N.

en: Visitors update
th_TH: อัพเดทผู้เยี่ยมชม

en: Voice Commands
th_TH: คำสั่งเสียง

en: Voice commands works with all browsers that implement the Speech Recognition interface of the Web Speech API.
th_TH: คำสั่งเสียงใช้งานได้กับเบราว์เซอร์ทั้งหมดที่ใช้อินเทอร์เฟซการรู้จำเสียงของ Web Speech API

en: Wait after change room (ms)
th_TH: รอหลังเปลี่ยนห้อง (มิลลิวินาที)

en: Wait time after animation (ms)
th_TH: เวลารอหลังจากภาพเคลื่อนไหว (มิลลิวินาที)

en: Wait time after narration (ms)
th_TH: เวลารอหลังจากการบรรยาย (มิลลิวินาที)

en: Wait until the video ends ...
th_TH: รอจนกว่าวิดีโอจะจบลง ...

en: Wall
th_TH: ผนัง

en: Web VR
th_TH: เว็บเชื่อมระบบ VR

en: Wednesday
th_TH: วันพุธ

en: Welcome
th_TH: ยินดีต้อนรับ

en: Welcome Back!
th_TH: ยินดีต้อนรับกลับ!

en: Welcome Message
th_TH: ข้อความต้อนรับ

en: Welcome message
th_TH: ข้อความต้อนรับ

en: Welcome to %s configuration panel, where you can create your virtual tours in a few simple steps.
th_TH: ยินดีต้อนรับสู่ %s แผงการกำหนดค่า ซึ่งคุณสามารถสร้างทัวร์ชมเสมือนจริงได้ในไม่กี่ขั้นตอนง่ายๆ

en: Whatsapp Chat
th_TH: แชท Whatsapp

en: Whatsapp Number
th_TH: หมายเลข Whatsapp

en: Where i can find it?
th_TH: ฉันสามารถหามันได้ที่ไหน?

en: Whitelist Domain
th_TH: โดเมนที่อนุญาตพิเศษ

en: Width
th_TH: ความกว้าง

en: Width (Desktop)
th_TH: ความกว้าง (เดสก์ท็อป)

en: Width (Mobile)
th_TH: ความกว้าง (มือถือ)

en: Wobble
th_TH: โยกเยก

en: Yes
th_TH: ใช่

en: Yes, Apply
th_TH: ใช่สมัคร

en: Yes, Cancel
th_TH: ใช่ ยกเลิก

en: Yes, Change
th_TH: ใช่ เปลี่ยน

en: Yes, Create
th_TH: ใช่ สร้าง

en: Yes, Delete
th_TH: ใช่ ลบ

en: Yes, Duplicate
th_TH: ใช่ ซ้ำ

en: Yes, Reactivate
th_TH: ใช่ เปิดใช้งานอีกครั้ง

en: Yes, Register
th_TH: ใช่ ลงทะเบียน

en: Yes, Remove
th_TH: ใช่ เอาออก

en: Yes, Reset
th_TH: ใช่ รีเซ็ต

en: Yes, Revert
th_TH: ใช่ ย้อนกลับ

en: Yes, Save
th_TH: ใช่ บันทึก

en: You can decide whether to register your customers or not by changing the option <b>Allow Guests Only</b>
th_TH: คุณสามารถตัดสินใจได้ว่าจะลงทะเบียนลูกค้าของคุณหรือไม่โดยเปลี่ยนตัวเลือก <b>อนุญาตเฉพาะแขก</b>

en: You can not upload any more files.
th_TH: คุณไม่สามารถอัปโหลดไฟล์ใดๆเพิ่มเติม

en: You can't upload files of this type.
th_TH: คุณไม่สามารถอัปโหลดแฟ้มชนิดนี้ได้

en: You cannot create 360 videos on an external virtual tour!
th_TH: คุณไม่สามารถสร้างวิดีโอ 360 รายการในทัวร์เสมือนภายนอกได้!

en: You cannot create Gallery on an external virtual tour!
th_TH: คุณไม่สามารถสร้างแกลเลอรีในทัวร์เสมือนภายนอกได้!

en: You cannot create Icons Library on an external virtual tour!
th_TH: คุณไม่สามารถสร้างไลบรารีไอคอนบนทัวร์เสมือนภายนอกได้!

en: You cannot create Info Box on an external virtual tour!
th_TH: คุณไม่สามารถสร้างกล่องข้อมูลบนทัวร์เสมือนภายนอกได้!

en: You cannot create Maps on an external virtual tour!
th_TH: คุณไม่สามารถสร้างแผนที่ในทัวร์เสมือนจริงภายนอกได้!

en: You cannot create Markers on an external virtual tour!
th_TH: คุณไม่สามารถสร้าง Markers ในทัวร์เสมือนภายนอกได้!

en: You cannot create POIs on an external virtual tour!
th_TH: คุณไม่สามารถสร้าง POI บนทัวร์เสมือนภายนอกได้!

en: You cannot create Presentations on an external virtual tour!
th_TH: คุณไม่สามารถสร้างการนำเสนอในทัวร์เสมือนจริงภายนอกได้!

en: You cannot create Rooms on an external virtual tour!
th_TH: คุณไม่สามารถสร้างห้องในทัวร์เสมือนภายนอกได้!

en: You cannot download virtual tour from this demo server
th_TH: คุณไม่สามารถดาวน์โหลดทัวร์เสมือนจริงจากเซิร์ฟเวอร์สาธิตนี้

en: You cannot edit 3D View on an external virtual tour!
th_TH: คุณไม่สามารถแก้ไขมุมมอง 3 มิติบนทัวร์เสมือนภายนอกได้!

en: You cannot edit UI on an external virtual tour!
th_TH: คุณไม่สามารถแก้ไข UI บนทัวร์เสมือนภายนอกได้!

en: You cannot manage Forms on an external virtual tour!
th_TH: คุณไม่สามารถจัดการแบบฟอร์มในการทัวร์เสมือนจริงภายนอกได้!

en: You cannot manage Leads on an external virtual tour!
th_TH: คุณไม่สามารถบริหารจัดการข้อมูลเบื้องต้นสำหรับ Virtual แบบภายนอกอาคาร

en: You cannot manage products on an external virtual tour!
th_TH: คุณไม่สามารถจัดการผลิตภัณฑ์ในทัวร์เสมือนภายนอกได้!

en: You cannot use Media Library on an external virtual tour!
th_TH: คุณไม่สามารถใช้ Media Library ในทัวร์เสมือนภายนอกได้!

en: You cannot use Music Library on an external virtual tour!
th_TH: คุณไม่สามารถใช้คลังเพลงในการทัวร์ชมเสมือนจริงภายนอกได้!

en: You have %s remaining uploads!
th_TH: คุณมี %s การอัปโหลดที่เหลือ!

en: You have reached the maximum number of Markers allowed from your plan!
th_TH: คุณมีเครื่องหมายถึงจำนวนสูงสุดที่อนุญาตจากแผนของคุณแล้ว!

en: You have reached the maximum number of POIs allowed from your plan!
th_TH: คุณมี POI ถึงจำนวนสูงสุดที่อนุญาตจากแผนของคุณแล้ว!

en: You have reached the maximum number of Rooms allowed from your plan!
th_TH: คุณมีห้องถึงจำนวนสูงสุดที่อนุญาตจากแผนของคุณแล้ว!

en: You have reached the maximum number of Virtual Tours allowed from your plan!
th_TH: คุณมีทัวร์เสมือนถึงจำนวนสูงสุดที่อนุญาตจากแผนของคุณแล้ว!

en: You have reached your quota limit of %s! Please update your plan or delete some contents.
th_TH: คุณถึงขีดจำกัดโควต้าของคุณที่ %s! โปรดอัปเดตแผนของคุณหรือลบเนื้อหาบางส่วน

en: You must first cancel your current subscription to activate a new one
th_TH: คุณต้องยกเลิกการสมัครรับข้อมูลปัจจุบันก่อนเพื่อเปิดใช้งานการสมัครใหม่

en: Your "%s" plan has expired! You will not be able to add new content, but only edit existing ones.
th_TH: แผน "%s" ของคุณหมดอายุแล้ว! คุณจะไม่สามารถเพิ่มเนื้อหาใหม่ได้ แต่จะแก้ไขเฉพาะเนื้อหาที่มีอยู่เท่านั้น

en: Your "%s" plan not allow to create 360 videos!
th_TH: แผน "%s" ของคุณไม่อนุญาตให้สร้างวิดีโอ 360 องศา!

en: Your "%s" plan not allow to create Gallery!
th_TH: แผน "%s" ของคุณไม่อนุญาตให้สร้างแกลเลอรี!

en: Your "%s" plan not allow to create Icons Library!
th_TH: แผน "%s" ของคุณไม่อนุญาตให้สร้างไลบรารีไอคอน!

en: Your "%s" plan not allow to create Info Box!
th_TH: แผน "%s" ของคุณไม่อนุญาตให้สร้างกล่องข้อมูล!

en: Your "%s" plan not allow to create Landing Pages!
th_TH: แผน "%s" ของคุณไม่อนุญาตให้สร้างหน้า Landing Page!

en: Your "%s" plan not allow to create Maps!
th_TH: แผน "%s" ของคุณไม่อนุญาตให้สร้างแผนที่!

en: Your "%s" plan not allow to create Presentations!
th_TH: แผน "%s" ของคุณไม่อนุญาตให้สร้างงานนำเสนอ!

en: Your "%s" plan not allow to create Showcases!
th_TH: แผน "%s" ของคุณไม่อนุญาตให้สร้างผลงาน!

en: Your "%s" plan not allow to manage Forms!
th_TH: แผน "%s" ของคุณไม่อนุญาตให้จัดการแบบฟอร์ม!

en: Your "%s" plan not allow to manage Leads!
th_TH: แผน "%s" ของคุณไม่อนุญาตให้บริหารจัดการข้อมูลเบื้องต้น (Leads)\

en: Your "%s" plan not allow to manage Products!
th_TH: แผน "%s" ของคุณไม่อนุญาตให้จัดการผลิตภัณฑ์!

en: Your "%s" plan not allow to view Statistics!
th_TH: แผน "%s" ของคุณไม่อนุญาตให้ดูสถิติ!

en: Your account has been made, please verify it by clicking the activation link that has been send to your email.
th_TH: บัญชีของคุณถูกสร้างขึ้นแล้ว โปรดยืนยันโดยคลิกลิงก์เปิดใช้งานที่ส่งไปยังอีเมลของคุณ

en: Your browser does not support drag'n'drop file uploads.
th_TH: เบราว์เซอร์ของคุณไม่สนับสนุนการอัปโหลดไฟล์แบบ Drag’n’Drop

en: Your own Logo
th_TH: โลโก้ของคุณเอง

en: Youtube/Vimeo Link or upload Video MP4 / Webm
th_TH: ลิงก์ Youtube/Vimeo หรืออัปโหลดวิดีโอ MP4 / Webm

en: Z Order
th_TH: เรียงลำดับแนวลึก

en: ZOOM IN
th_TH: ขยายเข้า

en: ZOOM OUT
th_TH: ซูมออก

en: Zip / Postal Code
th_TH: รหัสไปรษณีย์

en: Zip File
th_TH: ไฟล์ซิป

en: Zip error
th_TH: การบีบอัดไฟล์เกิดข้อผิดพลาด

en: Zoom
th_TH: ขยาย

en: Zoom In
th_TH: ขยายเข้า

en: Zoom Level
th_TH: ระดับซูม

en: Zoom Out
th_TH: ขยายออก

en: Zoom Rate
th_TH: อัตราการซูม

en: Zoom to Point
th_TH: ซูมไปที่จุด

en: a lower ratio indicates a wider view on the mobile, while a higher value indicates a narrower view
th_TH: อัตราส่วนที่ต่ำกว่าหมายถึงมุมมองที่กว้างขึ้นบนมือถือ ในขณะที่ค่าที่สูงกว่าหมายถึงมุมมองที่แคบลง

en: a recorded video is used as a presentation
th_TH: วิดีโอที่บันทึกไว้ใช้เป็นการนำเสนอ

en: activate to sort column ascending
th_TH: เปิดใช้งานเพื่อเรียงลำดับคอลัมน์จากน้อยไปมาก

en: activate to sort column descending
th_TH: เปิดใช้งานเพื่อเรียงลำดับคอลัมน์จากมากไปน้อย

en: adjusts panning speed from touch inputs: a lower value indicates a slower pan speed, while a higher value indicates a faster pan speed
th_TH: ปรับความเร็วในการแพนจากอินพุตแบบสัมผัส: ค่าที่ต่ำกว่าหมายถึงความเร็วในการแพนที่ช้าลง ในขณะที่ค่าที่สูงกว่าหมายถึงความเร็วในการแพนที่เร็วขึ้น

en: administrator
th_TH: ผู้ดูแลระบบ

en: allows you to blur parts of the panoramic image, such as faces and license plates
th_TH: ให้คุณเบลอบางส่วนของภาพพาโนรามา เช่น ใบหน้าและป้ายทะเบียน

en: allows you to click near the marker to go to the corresponding room
th_TH: ให้คุณคลิกใกล้กับเครื่องหมายเพื่อไปยังห้องที่เกี่ยวข้อง

en: allows you to load various versions of the same room and switch them in the viewer
th_TH: ให้คุณโหลดเวอร์ชันต่างๆ ของห้องเดียวกันและสลับในห้องดูได้

en: analyze
th_TH: วิเคราะห์

en: audio file must be uploaded into music library.
th_TH: ต้องอัปโหลดไฟล์เสียงลงในคลังเพลง

en: automatic presentation consists of looking around the room by rotating and moving on to the next one
th_TH: การนำเสนออัตโนมัติประกอบด้วยการมองไปรอบๆ ห้องโดยการหมุนและไปยังห้องถัดไป

en: automatically closes the menu when you click on any item in it
th_TH: ปิดเมนูโดยอัตโนมัติเมื่อคุณคลิกที่รายการใด ๆ ในนั้น

en: automatically closes the room's list slider when you click on any item in it
th_TH: ปิดแถบเลื่อนรายการของห้องโดยอัตโนมัติเมื่อคุณคลิกที่รายการใด ๆ ในนั้น

en: automatically closes the rooms list menu when you click on any item in it
th_TH: ปิดเมนูรายการห้องโดยอัตโนมัติเมื่อคุณคลิกที่รายการใด ๆ ในนั้น

en: awaiting connection ...
th_TH: รอการเชื่อมต่อ ...

en: background color shown for partial panoramas
th_TH: สีพื้นหลังที่แสดงสำหรับภาพพาโนรามาบางส่วน

en: background song during navigation of virtual tour
th_TH: เพลงประกอบระหว่างการนำทางทัวร์เสมือนจริง

en: block room display until the protect form is filled
th_TH: บล็อกห้องแสดงจนกว่าแบบฟอร์มป้องกันจะเต็ม

en: by
th_TH: โดย

en: cancel current subscription
th_TH: ยกเลิกการสมัครสมาชิกปัจจุบัน

en: change plan
th_TH: เปลี่ยนแผน

en: check
th_TH: ตรวจสอบ

en: check if your system can generate multi resolution panoramas
th_TH: ตรวจสอบว่าระบบของคุณสามารถสร้างภาพพาโนรามาหลายความละเอียดได้หรือไม่

en: checking license
th_TH: ตรวจสอบใบอนุญาต

en: click on point to edit, drag to change position
th_TH: คลิกที่จุดเพื่อแก้ไข ลากเพื่อเปลี่ยนตำแหน่ง

en: click to select / deselect a room - drag to change its order - enter the duration in seconds
th_TH: คลิกเพื่อเลือก / ยกเลิกการเลือกห้อง - ลากเพื่อเปลี่ยนลำดับ - ป้อนระยะเวลาเป็นวินาที

en: click to view / change
th_TH: คลิกเพื่อดู/เปลี่ยนแปลง

en: click upgrade now to start
th_TH: คลิกอัพเกรดตอนนี้เพื่อเริ่มต้น

en: connected
th_TH: เชื่อมต่อ

en: connecting ...
th_TH: กำลังเชื่อมต่อ ...

en: connection closed
th_TH: ปิดการเชื่อมต่อ

en: content displayed when clicked on the POI
th_TH: เนื้อหาที่แสดงเมื่อคลิกที่ POI

en: content displayed when the right button is pressed. leave empty for disable
th_TH: เนื้อหาที่แสดงเมื่อกดปุ่มขวา เว้นว่างไว้เพื่อปิดการใช้งาน

en: controls the friction that slows down the viewer motion after it is dragged and released. higher values mean the motion stops faster.
th_TH: ควบคุมแรงเสียดทานที่ทำให้การเคลื่อนไหวของผู้ชมช้าลงหลังจากที่ลากและปล่อย ค่าที่สูงขึ้นหมายถึงการเคลื่อนไหวหยุดเร็วขึ้น

en: day
th_TH: วัน

en: days
th_TH: วัน

en: default 'lookat' setting when adding a new marker
th_TH: การตั้งค่า 'lookat' เริ่มต้นเมื่อเพิ่มเครื่องหมายใหม่

en: default plan assigned to new registered users
th_TH: แผนเริ่มต้นที่กำหนดให้กับผู้ใช้ที่ลงทะเบียนใหม่

en: delete
th_TH: ลบ

en: description of the information about the room contained in the block at the top left (blank to not display)
th_TH: คำอธิบายข้อมูลเกี่ยวกับห้องที่อยู่ในบล็อกด้านซ้ายบน (เว้นว่างไว้ไม่ให้แสดง)

en: description of the protect form
th_TH: คำอธิบายของแบบฟอร์มการป้องกัน

en: description used as preview for share
th_TH: คำอธิบายที่ใช้เป็นตัวอย่างสำหรับการแชร์

en: display logo, name and progress bar during initial loading
th_TH: แสดงโลโก้ ชื่อ และแถบความคืบหน้าระหว่างการโหลดครั้งแรก

en: displays an information button on the floorplan that calls this link
th_TH: แสดงปุ่มข้อมูลบนแผนผังชั้นที่เรียกลิงก์นี้

en: downloading ...
th_TH: กำลังดาวน์โหลด ...

en: drag images to change order
th_TH: ลากรูปภาพเพื่อเปลี่ยนลำดับ

en: drag the marker to change its position
th_TH: ลากเครื่องหมายเพื่อเปลี่ยนตำแหน่ง

en: drag the poi to change its position
th_TH: ลากจุดเพื่อเปลี่ยนตำแหน่ง

en: drag the pointers to move and resize the content
th_TH: ลากตัวชี้เพื่อย้ายและปรับขนาดเนื้อหา

en: duplicated
th_TH: ซ้ำซ้อน

en: edit
th_TH: แก้ไข

en: effects
th_TH: เอฟเฟกต์

en: enable this payment method (you need to initialize first)
th_TH: เปิดใช้งานวิธีการชำระเงินนี้ (คุณต้องเริ่มต้นก่อน)

en: enables change plan for users
th_TH: เปิดใช้งานแผนการเปลี่ยนแปลงสำหรับผู้ใช้

en: enables registration form for users
th_TH: เปิดใช้งานแบบฟอร์มการลงทะเบียนสำหรับผู้ใช้

en: enables vertical inclination
th_TH: ช่วยให้เอียงแนวตั้ง

en: enables zoom
th_TH: เปิดใช้งานการซูม

en: enter -1 to wait for the video to end
th_TH: ป้อน -1 เพื่อรอให้วิดีโอสิ้นสุด

en: error, please retry
th_TH: ผิดพลาด โปรดลองอีกครั้ง

en: expires in %s days
th_TH: หมดอายุใน %s วัน

en: export
th_TH: ส่งออก

en: force regenerate all panoramas images
th_TH: บังคับให้สร้างภาพพาโนรามาทั้งหมดใหม่

en: function disabled
th_TH: ฟังก์ชั่นปิดการใช้งาน

en: go to next room
th_TH: ไปที่ห้องถัดไป

en: go to previous room
th_TH: ไปที่ห้องก่อนหน้า

en: here
th_TH: ที่นี่

en: hide all the markers (only when click anywhere is enabled)
th_TH: ซ่อนเครื่องหมายทั้งหมด (เฉพาะเมื่อเปิดใช้งานการคลิกที่ใดก็ได้)

en: hide features
th_TH: ซ่อนคุณสมบัติ

en: hold click and move the mouse to change the position
th_TH: คลิกค้างไว้แล้วเลื่อนเมาส์เพื่อเปลี่ยนตำแหน่ง

en: html code that will be displayed within the tour
th_TH: โค้ด html ที่จะแสดงภายในทัวร์

en: if not selected, use the paypal sandbox for testing
th_TH: ถ้าไม่ได้เลือก ให้ใช้แซนด์บ็อกซ์ paypal สำหรับการทดสอบ

en: if the logo is present it will be displayed instead of the room name
th_TH: หากมีโลโก้จะแสดงแทนชื่อห้อง

en: if the popup is not displayed until the user interacts with the borwser, the audio may not be heard
th_TH: หากป๊อปอัปไม่แสดงจนกว่าผู้ใช้จะโต้ตอบกับผู้ยืม อาจไม่ได้ยินเสียง

en: if you change from sandbox to live check that you have entered your live API credentials, check Live and Initialize again
th_TH: หากคุณเปลี่ยนจากแซนด์บ็อกซ์เป็นแบบใช้งานจริง ให้ตรวจสอบว่าคุณได้ป้อนข้อมูลประจำตัว API ที่ใช้งานอยู่แล้ว ให้ทำเครื่องหมายที่ Live และเริ่มต้นอีกครั้ง

en: image displayed as background during initial loading and used as preview image for share
th_TH: รูปภาพที่แสดงเป็นพื้นหลังระหว่างการโหลดครั้งแรกและใช้เป็นรูปภาพตัวอย่างเพื่อแชร์

en: image displayed on desktop at first load
th_TH: รูปภาพที่แสดงบนเดสก์ท็อปเมื่อโหลดครั้งแรก

en: image displayed on mobile at first load
th_TH: ภาพที่แสดงบนมือถือเมื่อโหลดครั้งแรก

en: includes sample data in this tour
th_TH: รวมข้อมูลตัวอย่างในทัวร์นี้

en: indication of the north position of this room
th_TH: ตำแหน่งทิศเหนือของห้องนี้

en: initial map zoom level (lower 1 - higher 20)
th_TH: ระดับการซูมแผนที่เริ่มต้น (ต่ำกว่า 1 - สูงกว่า 20)

en: initial position when you enter in this room
th_TH: ตำแหน่งเริ่มต้นเมื่อคุณเข้ามาในห้องนี้

en: initializing ...
th_TH: กำลังเริ่มต้น...

en: input locked
th_TH: ไม่สามารถบันทึก

en: insert a textual content or a link to an external site
th_TH: แทรกข้อความหรือลิงค์ไปยังเว็บไซต์ภายนอก

en: installing ... do not close this window!
th_TH: กำลังติดตั้ง ... อย่าปิดหน้าต่างนี้!

en: invalid license, unable to update
th_TH: ใบอนุญาตไม่ถูกต้อง ไม่สามารถอัปเดตได้

en: invalid session
th_TH: เซสชั่นที่ไม่ถูกต้อง

en: it uses the logo of the tour.
th_TH: มันใช้โลโก้ของทัวร์

en: items selected
th_TH: รายการที่เลือก

en: leave blank to disable password
th_TH: เว้นว่างไว้เพื่อปิดการใช้งานรหัสผ่าน

en: leave empty for default welcome message
th_TH: เว้นว่างไว้สำหรับข้อความต้อนรับเริ่มต้น

en: leave empty to disable password protection
th_TH: เว้นว่างไว้เพื่อปิดใช้งานการป้องกันด้วยรหัสผ่าน

en: link that will be displayed when the virtual tour opens (must be compatible for embedding)
th_TH: ลิงค์ที่จะแสดงเมื่อทัวร์เสมือนจริงเปิดขึ้น (ต้องรองรับการฝัง)

en: link to the screencast web app that allows you to record your screen
th_TH: ลิงก์ไปยังเว็บแอป screencast ที่ให้คุณบันทึกหน้าจอได้

en: logo displayed on top right
th_TH: โลโก้แสดงอยู่ด้านบนขวา

en: logo used to hide tripod on panorama image
th_TH: โลโก้ใช้ซ่อนขาตั้งกล้องบนภาพพาโนรามา

en: looking down
th_TH: มองลง

en: looking left
th_TH: มองซ้าย

en: looking right
th_TH: มองขวา

en: looking up
th_TH: ค้นหา

en: lower values means faster view (poor quality), higher value means slow view (high quality).
th_TH: ค่าที่ต่ำกว่าหมายถึงการดูเร็วขึ้น (คุณภาพต่ำ) ค่าที่สูงขึ้นหมายถึงการดูช้า (คุณภาพสูง)

en: maintain the same direction with regard to north while navigate between rooms (you must set the north position in all rooms)
th_TH: รักษาทิศทางเดียวกันโดยคำนึงถึงทิศเหนือในขณะที่นำทางระหว่างห้อง (คุณต้องตั้งค่าตำแหน่งทิศเหนือทุกห้อง)

en: manage users | manage plans | manage tours of all users
th_TH: จัดการผู้ใช้ | จัดการแผน | จัดการทัวร์ของผู้ใช้ทั้งหมด

en: mandatory variables in the mail text:
th_TH: ตัวแปรบังคับในข้อความเมล:

en: markers
th_TH: เครื่องหมาย

en: maximum horizontal inclination in degrees left (min 0 - max 180)
th_TH: ความเอียงในแนวนอนสูงสุดเป็นองศาทางซ้าย (ต่ำสุด 0 - สูงสุด 180)

en: maximum horizontal inclination in degrees right (min 0 - max 180)
th_TH: ความเอียงในแนวนอนสูงสุดเป็นองศาด้านขวา (ต่ำสุด 0 - สูงสุด 180)

en: maximum vertical inclination in degrees down (min 0 - max 90)
th_TH: ความเอียงแนวตั้งสูงสุดเป็นองศาลง (ต่ำสุด 0 - สูงสุด 90)

en: maximum vertical inclination in degrees up (min 0 - max 90)
th_TH: ความเอียงแนวตั้งสูงสุดเป็นองศาขึ้นไป (ต่ำสุด 0 - สูงสุด 90)

en: maximum width in pixels of panoramic images. if they exceed this width the images will be resized. 0 to disable resize.
th_TH: ความกว้างสูงสุดของภาพพาโนรามาเป็นพิกเซล หากเกินความกว้างนี้ รูปภาพจะถูกปรับขนาด 0 เพื่อปิดใช้งานการปรับขนาด

en: modify payment details
th_TH: แก้ไขรายละเอียดการชำระเงิน

en: month
th_TH: เดือน

en: months
th_TH: เดือน

en: moves the view in the direction of the clicked marker
th_TH: ย้ายมุมมองไปในทิศทางของเครื่องหมายที่คลิก

en: new category
th_TH: หมวดหมู่ใหม่

en: north
th_TH: เหนือ

en: not reachable
th_TH: ไม่สามารถเข้าถึงได้

en: of
th_TH: ของ

en: on your server
th_TH: บนเซิร์ฟเวอร์ของคุณ

en: override transition settings for this room
th_TH: แทนที่การตั้งค่าการเปลี่ยนสำหรับห้องนี้

en: owner of the virtual tour
th_TH: เจ้าของทัวร์เสมือนจริง

en: passcode to unlock the room
th_TH: รหัสผ่านเพื่อปลดล็อกห้อง

en: php zip not enabled
th_TH: ไม่ได้เปิดใช้งาน .zip ของ PHP

en: positions
th_TH: ตำแหน่ง

en: preload all panorama images for faster loading between rooms
th_TH: โหลดภาพพาโนรามาทั้งหมดไว้ล่วงหน้าเพื่อให้โหลดระหว่างห้องได้เร็วขึ้น

en: presented by
th_TH: นำเสนอโดย

en: reset
th_TH: เริ่มต้นใหม่

en: senables viewing of online visitors directly on the tour
th_TH: ทำให้ผู้เยี่ยมชมออนไลน์สามารถรับชมได้โดยตรงในทัวร์

en: send an email to new users to validate their account
th_TH: ส่งอีเมลไปยังผู้ใช้ใหม่เพื่อตรวจสอบบัญชีของพวกเขา

en: sends a notification to the specified email when the lead form is submitted
th_TH: ส่งการแจ้งเตือนไปยังอีเมลที่ระบุเมื่อส่งแบบฟอร์มโอกาสในการขาย

en: set expiration date manually (leave empty for automatic)
th_TH: กำหนดวันหมดอายุด้วยตนเอง (เว้นว่างไว้โดยอัตโนมัติ)

en: set expiration time manually (leave empty for automatic)
th_TH: ตั้งเวลาหมดอายุด้วยตนเอง (เว้นว่างไว้โดยอัตโนมัติ)

en: set only for free trial plan
th_TH: กำหนดไว้สำหรับแผนทดลองใช้ฟรีเท่านั้น

en: set to 0 to wait for the end of the video, otherwise set the seconds for which the video should be displayed
th_TH: ตั้งค่าเป็น 0 เพื่อรอให้วิดีโอสิ้นสุด หรือตั้งค่าวินาทีที่จะแสดงวิดีโอ

en: sets the maximum pitch the viewer edge can be at, in degrees.
th_TH: กำหนดระยะพิทช์สูงสุดที่ขอบของผู้ชมสามารถทำได้ หน่วยเป็นองศา

en: sets the minimum pitch the viewer edge can be at, in degrees.
th_TH: กำหนดระยะพิทช์ต่ำสุดที่ขอบของตัวแสดงสามารถทำได้ หน่วยเป็นองศา

en: sets the panorama’s horizontal angle of view, in degrees (min 0 - max 360)
th_TH: ตั้งค่ามุมมองแนวนอนของพาโนรามาเป็นองศา (ต่ำสุด 0 - สูงสุด 360)

en: sets the panorama’s horizontal field of view (0 to keep default virtual tour setting)
th_TH: ตั้งค่ามุมมองแนวนอนของพาโนรามา (0 เพื่อคงการตั้งค่าเริ่มต้นของทัวร์เสมือน)

en: sets the panorama’s starting horizontal field of view in degrees.
th_TH: ตั้งค่ามุมมองแนวนอนเริ่มต้นของพาโนรามาเป็นองศา

en: sets the panorama’s vertical angle of view, in degrees (min 0 - max 180)
th_TH: ตั้งค่ามุมมองแนวตั้งของพาโนรามาเป็นองศา (ต่ำสุด 0 - สูงสุด 180)

en: show features
th_TH: แสดงคุณสมบัติ

en: show help message
th_TH: แสดงข้อความช่วยเหลือ

en: show room on list slider
th_TH: โชว์รูมบนแถบเลื่อนรายการ

en: shows hidden markers when approaching them with the mouse
th_TH: แสดงเครื่องหมายที่ซ่อนอยู่เมื่อเข้าใกล้ด้วยเมาส์

en: shows the loading icon before loading rooms
th_TH: แสดงไอคอนโหลดก่อนโหลดห้อง

en: specifies pitch of image horizon (for correcting non-leveled panoramas)
th_TH: ระบุระยะพิทช์ของเส้นขอบฟ้าของภาพ (สำหรับการแก้ไขภาพพาโนรามาที่ไม่ปรับระดับ)

en: specifies roll of image horizon (for correcting non-leveled panoramas)
th_TH: กำหนดม้วนของเส้นขอบฟ้าของภาพ (สำหรับการแก้ไขภาพพาโนรามาที่ไม่ได้ปรับระดับ)

en: splits the panorama image into multiple sectors and loads them in parallel to reduce loading times
th_TH: แบ่งภาพพาโนรามาออกเป็นหลายส่วนและโหลดแบบขนานเพื่อลดเวลาในการโหลด

en: start the fly-in animation at the first entrance to the virtual tour
th_TH: เริ่มแอนิเมชั่นเข้าสู่หน้าจอ ที่ทางเข้าแรกของการรับชมภาพเสมือนจริง

en: start the virtual tour automatically on loading
th_TH: เริ่มทัวร์เสมือนจริงโดยอัตโนมัติเมื่อโหลด

en: style of the POI displayed within the panorama
th_TH: รูปแบบของ POI ที่แสดงภายในพาโนรามา

en: the cart works only if snipcart is configured in the shop section of the tour
th_TH: รถเข็นใช้งานได้ก็ต่อเมื่อมีการกำหนดค่าตัวอย่างในส่วนร้านค้าของทัวร์

en: the file cannot be imported: system version different from the one with which the file was exported.
th_TH: ไม่สามารถนำเข้าไฟล์ได้: เวอร์ชันของระบบแตกต่างจากเวอร์ชันที่ส่งออกไฟล์

en: the manual presentation consists in defining the order, changing the views of the rooms and add possible narrative text
th_TH: การนำเสนอด้วยตนเองประกอบด้วยการกำหนดลำดับ การเปลี่ยนมุมมองของห้อง และเพิ่มข้อความบรรยายที่เป็นไปได้

en: the number of intervals between subscription billings
th_TH: จำนวนช่วงระหว่างการเรียกเก็บเงินค่าสมัคร

en: they only manage the tours that are associated with them
th_TH: พวกเขาจัดการทัวร์ที่เกี่ยวข้องกับพวกเขาเท่านั้น

en: they only manage their own tours with restrictions based on the plan subscribed
th_TH: พวกเขาจัดการทัวร์ของตัวเองด้วยข้อ จำกัด ตามแผนที่สมัคร

en: time in milliseconds to wait before starting the autorotation
th_TH: เวลาเป็นมิลลิวินาทีเพื่อรอก่อนเริ่มการหมุนอัตโนมัติ

en: title of the information about the room contained in the block at the top left (blank to not display)
th_TH: ชื่อข้อมูลห้องที่อยู่ในบล็อกด้านซ้ายบน (เว้นว่างไว้ไม่ให้แสดง)

en: title of the protect form
th_TH: ชื่อของแบบฟอร์มที่มีรหัส

en: to click
th_TH: คลิก

en: to go next room
th_TH: ไปห้องถัดไป

en: to go previous room
th_TH: ไปห้องก่อนหน้า

en: to look around
th_TH: มองรอบด้าน

en: to use external payment systems or other reasons (visible only with deactivated payments)
th_TH: เพื่อใช้ระบบการชำระเงินภายนอกหรือเหตุผลอื่น ๆ (มองเห็นได้เฉพาะกับการชำระเงินที่ปิดใช้งาน)

en: to zoom in/out
th_TH: เพื่อซูมเข้า/ออก

en: today
th_TH: วันนี้

en: total
th_TH: ทั้งหมด

en: transition animation effect
th_TH: เอฟเฟกต์แอนิเมชั่นการเปลี่ยนแปลง

en: transition duration in milliseconds
th_TH: ระยะเวลาการเปลี่ยนภาพในหน่วยมิลลิวินาที

en: transition time before entering in this room in milliseconds
th_TH: เวลาเปลี่ยนก่อนเข้าห้องนี้เป็นมิลลิวินาที

en: transition time before entering the next room in milliseconds
th_TH: เวลาเปลี่ยนก่อนเข้าห้องถัดไป หน่วยเป็นมิลลิวินาที

en: transition zoom level before entering in this room
th_TH: ระดับการซูมก่อนเข้าห้องนี้

en: transition zoom level before entering the next room
th_TH: ระดับการซูมเปลี่ยนก่อนเข้าห้องถัดไป

en: unauthorized
th_TH: ไม่ได้รับอนุญาต

en: unlimited
th_TH: ไม่จำกัด

en: upgrade completed successfully, you will now be logged out in 5 seconds
th_TH: อัปเกรดสำเร็จแล้ว คุณจะออกจากระบบภายใน 5 วินาที

en: use the mouse wheel or the controls to zoom
th_TH: ใช้ล้อเลื่อนของเมาส์หรือปุ่มควบคุมเพื่อซูม

en: uses the audio track embedded in the video
th_TH: ใช้แทร็กเสียงที่ฝังอยู่ในวิดีโอ

en: video displayed as background during initial loading
th_TH: วิดีโอที่แสดงเป็นพื้นหลังระหว่างการโหลดครั้งแรก

en: view
th_TH: ดู

en: virtual tour used as sample data
th_TH: ทัวร์เสมือนจริงที่ใช้เป็นข้อมูลตัวอย่าง

en: virtual tour used as template when create a new one
th_TH: ทัวร์เสมือนจริงที่ใช้เป็นเทมเพลตเมื่อสร้างใหม่

en: visitor update time in milliseconds (0 = real time). Low values can increase server utilization.
th_TH: เวลาอัปเดตของผู้เยี่ยมชมเป็นมิลลิวินาที (0 = เวลาจริง) ค่าต่ำสามารถเพิ่มการใช้งานเซิร์ฟเวอร์ได้

en: when the point is clicked, the map is zoomed in on it
th_TH: เมื่อคลิกจุดแผนที่จะซูมเข้า

en: when you change floorplan this room will be displayed automatically
th_TH: เมื่อคุณเปลี่ยนแปลนชั้น ห้องนี้จะแสดงโดยอัตโนมัติ

en: year
th_TH: ปี

en: you can change the currency in the shop tab of the tour settings
th_TH: คุณสามารถเปลี่ยนสกุลเงินในแท็บร้านค้าของการตั้งค่าทัวร์

en: you have to run this php script as a cronjob every minute on your server for notifications requiring it to work
th_TH: คุณต้องเรียกใช้สคริปต์ php นี้เป็น cronjob ทุกนาทีบนเซิร์ฟเวอร์ของคุณเพื่อรับการแจ้งเตือนที่ต้องการให้ทำงาน
